Strona 190 z 211
Pokaż wyniki od 1,891 do 1,900 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    dagmaraz teraz biorę trilac i provag a dopochwowo laktovaginal. Kupiłam kiedyś invag, ale mialam wszystkie objawy niepożądane, jakie są na ulotce - koszmar. Zastanawiam się nad porównaniem skladów z lacibios femina, Jest droższy, ale jak brałam go wcześniej, w tym w ciąży z Lilą (kupilam wtedy w niezapominajce 12 opakowań, bo były w wyjątkowej promocji 10zł za 10 szt, normalnie kosztuje ok 20zł), ale nie mialam problemów.

Kiszonki też staram się jeść i jogurty, może to coś da...

DreamFly
    ja biorę Prenatal Duo. Ma 300mg DHA w jednej kapsulce, a ja biorę dwie. Ginekolog mocno mnie uczulał, żebym brała te 600mg, ale może dlatego, ze jestem w bliźniaczej. Oj tak, ciało się zmienia. Skóra na brzuchu nigdy nie będzie tak jędrna, jak przed ciążą, chyba, że się będzie ćwiczyć jak kulturystka :P i pójdzie na zabieg ja do wagi z przed ciąży wrociłam w trzy miesiące, a potem schudłam jeszcze 5kg, bo karmiłam piersią 11 miesięcy, na początku chodziłam na długie (ok 3h) spacery, a po około pół roku (po cc bałam się wcześniej) zaczęłam ćwiczyć z Chodakowską i chodzić na aerobik, no i byłam na diecie, to beznabialowej, to bezglutenowej, to bez jaj i tak w kółko, ale to ze względu na córcię.

Historynka trzymam mocno kciuki za dobre wyniki badań i pessar

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    Historyjka super informację trzymam kciuki za ostatni wynik i za szybkie wyjście ze szpitala.
    A co do sterydów właśnie nie wiedziałam od kiedy się je podaje - dzięki za info zawsze warto wiedzieć.
    A co do pessara jak mi zakładali w 2015 r w szpitalu to ja za niego nie płaciłam i nie musiałam go zamawiać- przyszła lekarka powiedziała że posiew jest w porządku i że zaprasza do zabiegowego ( szpital w warszawie).

Dreamfly to do tycia i chudnięcia uważam że każda z nas jest inna i ma inny tryb życia jak i styl odżywiania. Ja w pierwszej ciąży nie miałam za bardzo zachcianek przytyłam 15 kg ( w tym byłam mocno spuchnięta). Po miesiącu miałam 2 kg na plusie a po dwóch od porodu miałam swoją wagę. Ale też mam wrażenie że karmienie pomaga schudnąć bo jednak na samym początku trzeba uważać co się je.

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Co do tej formy i wagi..ja już mam 6 kg na plusie i mnie to przeraza, bo w poprzednich ciążach nie tyłam tak szybko. W pierwszej 8kg do 30 tc, potem nic, w drugiej 6 kg do 26 tc potem 2 kg w dół i tak do końca ( przechodziłam na diete niskoweglowodanowa przez cukrzyce ciezarnych). Efekt był taki że po pierwszej po porodzie wazyłam tyle co przed ciazą, po drugiej byłam chudsza i zaczełam karmić to waga spadła 10 kg..ale własnie zmęczenie, brak czasu i podjadanie sprawiło, że zaczęłam mocno tyć. Po dwóch latach od drugiego porodu ważyłam już więcej niż przed ciażą...ale tamte ciąże zaczynałam z nadwaga ( tez miałam stymulacje i brałam hormony, do tego mam Hashimoto i pcos) a teraz miałam wage w normie. I zapowiedziałam mojemu, ze po połogu wracam do ćwiczen, bo za duzo mnie kosztował powrót do formy teraz przed ciazą...ale mimo, że waga w normie, ćwiczyłam itd..to miałam oponke na brzuchu i dieteyczka i instruktorka fitness rozkładały ręce...polecały mi laser na brzuch...miałam iśc, ale dwie kreski mnie zaskoczyły I mam efekt jojo...

Junior Member
    Anex2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-01 zobacz kalendarz
    Jasne że do lipca damy rade Ja schudłam 15 kg poprzez zdrową diete i ćwiczenia. Wszystko jest możliwe, ważne żeby nie oszukiwać siebie i nie podjadac słodyczy.

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez DreamFly Zobacz posta
    Przeraża mnie to, jak ciało zmienia się teraz i jakie może być po porodzie... Ach, ćwiczeń się nie boję, tylko czasu, jaki musi upłynąć do odzyskania formy. Rodzimy w marcu, myślicie, że do lipca uda się zrzucić wagę? Czy to czcze marzenia?
    Anex2, dziękuję za informację. Właśnie kończy mi sie opakowanie Ladeevit i rozważam zmianę tabletek.
    to chyba zalezy od tego ile sie przytyje ja w pierwszej ciazy przytylam 10kg i juz tydzien/dwa po porodzie mialam swoja wago-oprocz brzucha oczywiscie.on wchlanial sie dluzej.ja jak skoncze polog zamierzam zaczac biegac znowu i cwiczyc,ale co z tego wyjdzie zobaczymy,bo moze bede tak wykonczona dziecmi ze bede marzyc tylko o spaniu

Junior Member
    nicol21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-29 zobacz kalendarz
    Moja waga już 6kg na plusie, hormonów żadnych nie biorę od kiedy skonczył się 5-6 tydzien. Wg jakiejś internowej skali jestem w górnej granicy [kwestia czy ważę się przed śniadaniem czy np. wieczorem
    Z suplementów biorę omnibionta pronatal MetaFolin+DHA. Dawka DHA to 200mg. Koleżanki, które to brały nie miały anemii i były zadowolone. Dość drogie toto, ale lekarz też mi polecał to brać. Niedługo kolejne badania krwi, mam nadzieję, że wszystko będzie w porządeczku.

Co do probiotyków w PL to jakoś im nie ufam, tak samo jak suplementom diety... bo jeśli nie są w klasie leku, ale sumplementu diety to wtedy nie ma żadnej gwarancji że dawka czynnika aktywnego jest taka jak podano na opakowaniu. Suplementy nie muszą gwarantować że podane dawki są przestrzegane, nie mają testów tak jak leki. Dlatego tyle się tego namnożyło! Jak kupowałam czasem kwas foliowy w PL to prosiłam właśnie jako lek, a nie jako suplement diety.
    Już dawno temu znajomy, który miał coś wspólnego z suplementami mnie uświadomił

Member Awatar DreamFly
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Dziękuję za Wasze odpowiedzi i opowieści o poprzednich ciążach. Trochę mi ulżyło. Widzę, że jak się chce, to można. Ja już wzięłam się za siebie od wczoraj. zwróciłam uwagę na dietę oraz ćwiczyłam, znalazłam bezpieczne i wzmacniające ciało ćwiczenia. Podam linki: https://www.youtube.com/watch?v=nYK1T-xm3T0, https://www.youtube.com/watch?v=6lsT_W7p7Ps. Musimy nastawić się optymistycznie i wspierać. Do lipca musimy dać radę!
    Rosalinn, sprawdziłam Prenatal Duo, ale widzę, że nie posiada witamin i minerałów.
    Anitet, może dieta niskowęglowodanowa to jest właśnie klucz? Ja sobie pozwoliłam w październiku na picie ogromnych ilości soku "Kubusia", a wiadomo, ile on ma cukru... Skoro ćwiczyłaś przed ciążą, to nie będzie Ci ciężko wrócić do tego procederu, a takim efektem jojo to można się cieszyć.
    Nikol21, haha, po wpisaniu w wyszukiwarkę podanego przez ciebie suplementu, wyskoczyły mi niemieckie opisy. także chyba wybiorę się do apteki i tam sobie porównam te specyfiki. Dziękuję za Wasze podpowiedzi!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Drogie Przyszłe Mamy!

Jestem studentką V roku dietetyki, proszę o wypełnienie ankiety, której wyniki posłużą do napisania aż 4 prac magisterskich
    Ankieta dotyczy sposobu żywienia, który jest bardzo ważny dla zdrowia mamy i dziecka. Na jej wypełnienie potrzeba ok. 20 minut.

Dziękuję!
    Karolina

https://www.ankietka.pl/ankieta/2355...-ciezarne.html

Member Awatar karoolinaa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-27 zobacz kalendarz
    Ja nie biorę już żadnych witamin - byłam u 2 lekarzy i każdy powiedział że wystarczy dobre odżywianie. Więc do 4 m-ca brałam Falvit Mama a teraz codziennie jem owoce

Moja waga póki co to 60 kg (czyli 2 kg na plusie). Brzuch wygląda jak na dobry obiad, chyba że założę obcisłą sukienkę to widać że jest tam Dzidziuś. A tak to jak mam jeansy, t-shirt i kartigan tomało kto wie, że jestem w ciąży. Mam nadzieję zmieścić się w 70 kg :P

Member Awatar DreamFly
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez karoolinaa Zobacz posta
    Ja nie biorę już żadnych witamin - byłam u 2 lekarzy i każdy powiedział że wystarczy dobre odżywianie. Więc do 4 m-ca brałam Falvit Mama a teraz codziennie jem owoce

Moja waga póki co to 60 kg (czyli 2 kg na plusie). Brzuch wygląda jak na dobry obiad, chyba że założę obcisłą sukienkę to widać że jest tam Dzidziuś. A tak to jak mam jeansy, t-shirt i kartigan tomało kto wie, że jestem w ciąży. Mam nadzieję zmieścić się w 70 kg :P
    Ja właśnie do trzeciego miesiąca ciąży nie brałam suplementów. Wyniki krwi miałam słabe, stąd tabletki. ale skoro odżywiasz się prawidłowo, to faktycznie, może być to zbędne. Choć ja bałabym się niedoborów, ze względu na rozwój dziecka. No proszę, bardzo mało przybrałaś! Moja waga to 60 kilo. Trzy dni racjonalnego odżywiania, czyli m.in. odstawienia cukru + spacery i ćwiczenia i kilogram spadł! Uff. ja również chciałabym zmieścić się w 70 kg. Liczę nawet na mniej...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów