Strona 159 z 211
Pokaż wyniki od 1,581 do 1,590 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Senior Member
    nihill

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-21 zobacz kalendarz
    Oh ja jeszcze o karmieniu nie myślę choć słyszałam tyle historii, częściej negatywne opinii niż pozytywne. Chcę i zrobię wszystko by karmić piersią i zacisnę zęby, ale nie chcę żeby dziecko było głodne, czy niedożywione... Chryste jedyny...może zapisze się na jakiś kurs karmienia.

Kiedy zapisywałyście się do szkoły rodzenia?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez nihill Zobacz posta
    Oh ja jeszcze o karmieniu nie myślę choć słyszałam tyle historii, częściej negatywne opinii niż pozytywne. Chcę i zrobię wszystko by karmić piersią i zacisnę zęby, ale nie chcę żeby dziecko było głodne, czy niedożywione... Chryste jedyny...może zapisze się na jakiś kurs karmienia.

Kiedy zapisywałyście się do szkoły rodzenia?
    ja nie chodzilam.
    pozatym przychodzi zawsze polozna ktora sprawdza czy wszystko jest w porzadku,wiec nie ma szans zaglodzic dziecka,o ile wogule bedzie cos jesc dostawalo

Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Anitet Zobacz posta
    Dla mnie mimo, że karmiłam bardzo długo starszą córkę jest oczywiste, że na początku i jeśli jest taka potrzeba ( np kryzys laktacyjny) to podaję mm. Nie dam sobie zagłodzić czy odwodnić dziecka. Dlatego pytałam, czy w szpitalu mi podadzą na żadanie mm, bo to bardzo ważne. Ja pokarmu nie mam od razu ( wiem, ze dziecko na poczatku mało potrzebuje) ale pamietam ze po pierwszym porodzie pierwszego dnia to bylam w stanie odciagnac 3 ml siary, drugiego 10 ml...dopiero trzeciego cos sie rozkreciło by w ósmym miec nawał Przy drugim było mega podobnie, o tyle łatwiej, że wiedziałam jak przystawic mała żeby mi sutka nie urwała ( ale i tak polecam kapturki na początek) . Niektórzy mówią że dziecko duzo nie potrzebuje przez pierwsze dni, ale jednak coś tam musi dostać bo i robi siku i kupki często też...
    no wlasnie ja tez teraz to wiem.ale jak to sie mowi-kazdy uczy sie na bledach-ciesze sie o tyle za mam juz swoje przejscia i doswiadczenie i juz teraz czuje sie z tego powodu duzo spokojniejsza,i mam nadzieje ze teraz uda mi sie dzieci wykarmic tylko piersia.

Senior Member Awatar rosalinn
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-23 zobacz kalendarz
    Dagmaraz fajnie, że piszesz tez tutaj, bo ja nie mam konta na fb masz rację, nie można się dać tym "chętnym do pomocy" babom...zwłaszcza teraz, jak większość z nas ma już dziecko/dzieci, to już wiemy co i jak...

Anitet hehe, no, może się spotkamy na oddziale...teoretycznie Ty masz termin na dzień wcześniej, choć ja, jak wszystko będzie dobrze, to pewnie będę mieć cc przed terminem...moja przyjaciółka miała tuż po 37 tygodniu, jak byla w ciąży z bliźniakami dwujajowymi, a w ciąża jednokosmówkowa, to średnio trwa 35-36 tygodni...

Też uważam, ze na samym początku mm jest ratunkiem dla głodnego malucha i naszego snu...poza tym, każda matka ma prawo sama decydować, czym karmi dziecko...choć ja miałam taką dziwną sytuację, że w szpitalu trochę dokarmiałam mm, potem tylko pierś a w 4 mcu, jak mała słabo przybierała, to usiłowałam ją dokarmiać, ale ona nawet nie chciala powąchać butelki. Potem, jak chciałam wprowadzić kaszki, to po tych na mm wymiotowała, więc jechała na Sinlacu. A jak chciałam zakończyć karmienie piersią i usiłowałam znowu podać jej mm z butelki, bo już umiala pić z niej wodę, albo z kubka etc.., to za nic nie chciała. Jak podalam raz przez sen, to też zwymiotowała. W rezultacie nie piła mm. Po 13 mcu dałam jej krowie i wsuwała, aż jej się uszy trzęsły o nie miała żadnych problemów z brzuszkiem. Może to rodzinne, bo ja, jako niemowlę, też wymiotowalam po mm, a ze mama nie karmiła mnie piersią, bo leżałam w inkubatorze 6 tygodni, a wtedy nie było takich praktyk, że się odciągalo dla dziecka, to dawała mi krowie i jakoś wyrosłam...

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Ja chodziłam do szkoły rodzenia jakoś od 23 tygodnia i to było zdecydowanie za wcześnie...tak 7miesiąc, ew do polowy 8 jest moim zdaniem optymalnie...

Senior Member
    ryjek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-04 zobacz kalendarz
    Ja chodziłam do szkoły rodzenia od 30 tyg ciąży ale ja nie byłam zadowolona i nie polecam. Co do karmienia ja karmiłam dwóch synów teraz tez mam zamiar karmić chociaż szczerze powiem ze nie jest to dla mnie super wow raczej była to meczarnia ale robiłam to dla dobra dzieci.

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Ja też nie byłam zadowolona z mojej szkoły rodzenia. Na pierwszych zajęciach babka gadała o objawach ciąży w pierwszym trymestrze...potem głównie pokazywali nam filmiki z porodów! Jakby nie można bylo ich sobie w necie pooglądać...a najbardziej mnie wkurzyła, jak przyszła z detektorem tętna i pyta się, która z nas chce posłuchać...a jak ja sie zglosilam, to mi powiedziała: "może jakaś inna pani, bo pani ma za mały brzuch!" Porażka. Jedynie ćwiczenia z rehabilitantem były ok...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ryjek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-08-04 zobacz kalendarz
    Ja ostatnio miałam wizytę i okazało się ze mały ma strasznie mało miejsca miała któraś z Was podobna sytuacje ?

Senior Member Awatar aplaneta18
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-03-01 zobacz kalendarz
    A ja wam powiem szczerze , że w 1 ciąży nie chodziłam do szkoły rodzenia Koleżanki , które były mówiły , że niektóre rzeczy są całkiem nieistotne np mówinie o samopoczuciu w ciąży zamisat konkretnie o 3 trymestrze , skurczach itp ... i że pomocne są te położne już przy porodzie bo jak są kumate to mówią wszystko po kolei co i jak teraz też się nie wybieram ... ale tak czy siak prawdopodobnie wybiorę drugą CC zamiast vbac .

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    hej dziewczyny pisze drugi raz i cały czas coś mi posty wcina. Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej.

Do szkoły rodzenia poszłam po 25 tygodniu i bardzo mi się podobało - chodziłam na zajęcia przy szpitalu w którym rodziłam więc poznałam położne i zwyczaje jakie tam panują.

Co do karmienia pierwsze dziecko karmiłam prawie rok. Ale początki były okropne ból i ciągle głodne dziecko. W szpitalu zero pomocy przez 3 dni 3 razy go nakarmili butelką.
    Jak wróciłam do domu synek dostał jeszcze raz butelkę a później pił tylko moje mleko. Bardzo dużo pomógł mi mąż który starał się odciążyć mnie w różnych zajęciach abym skupiła się tylko na karmieniu i spaniu. Położna która przychodziła nie była zupełnie pomocna w kwestii karmienia. Dużo pomogła mi sąsiadka która urodziła miesiąc wcześniej bardzo mnie wspierała i dużo rzeczy wytłumaczyła. Teraz wiem, że karmienie kosztuje bardzo dużo wysiłku i przy drugim dziecku będę potrzebować pomocy do puki nie opanuje karmienia piersią. Natomiast już nastawiam się na całe doby z wiszącym dzieckiem przy piersi ale wiem że później jest łatwiej i warto się przemęczyć

Ryjek chodzi Ci o małowodzie ? A lekarz coś ci wyjaśnił ?

W końcu do Was napisałam niestety mój synek zaczyna mnie terroryzować i jak widzi laptopa to chce aby mu włączyć piosenki więc w jego obecności pisanie jest nie możliwe...

A i witam nową mamę na forum

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów