Strona 112 z 211
Pokaż wyniki od 1,111 do 1,120 z 2107

Marcówki 2017 na start !

Daga skoro boli to rzeczywiscie chyba antybiotyk jest potrzebny O.o
    Paula07 cudownie ♡♡♡ ja tez juz sie nie mogę doczekać pierwszych wyrazniejszych ruchów ♡♡♡

Aniołek[*] kwiecień 2016...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar dagmaraz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-11 zobacz kalendarz
    no wlasnie priobiotyki musze wziasc napewno bo dopiero co przeszlam infekcje grzybicza i jeszcze sie flora napewno dobrze nie odbudowala,wiec bede musiala wziasc porzadna dawke i na jelita i tam na dole

oj Paula juz pisalam na fb.bbaardzooo zazdraszczam!i chociaz wiem ze w 3 trymestrze jeszcze to kopanie wyjdzie mi bokiem,to teraz odliczam tyg zeby poczuc....moze za ok 3tyg sie uda..

Senior Member Awatar Paula07
    O mnie
    Aniołkowa mama Igorek,Marcyś,Wojtuś
    Oj sądzę,ze u każdej z nas już zaraz pewnie się pojawią teraz każda z nas czeka a później pewnie niektóre z nas nie raz będą płakać z bólu jak dziecko się nam gdzieś 'wepchnie'
    Ja nie raz płakałam z bólu jak mi gdzieś się któryś z maluszków wpychal pod żeberka albo ugniatal wątróbkę jeszcze wszystko przed nami !!

Swoją drogą właśnie wróciłam ze spaceru przemoczona na maksa,nie mieliśmy parasola a jak się rozlało to raz a porządnie,ze nawet gdzie się schować nie mieliśmy . Więc teraz siedzze przy gorącej herbatce
    Ja wizytę mam podajze 27 września,jestem strasznie ciekawa czy bede musiała mieć zakładany pesser albo szew,lekarz miał zdecydować w 17tc jak zobaczy jaka sytuacja jest z szyjka,wtedy będzie już nam leciał 18tc i mam nadzieję,ze szyjka będzie się trzymała ! A jak nie trzeba będzie coś wybrać - macie jakieś opinie na ten temat,co mniej awaryjne i lepsze jeżeli chodzi o trzymanie szyjki - krążek czy szew ?
    Możliwe że będę musiała podjąć taka decyzję,bo lekarz da mi otwartą furtkę ( jeśli będę musiała) dlatego się zastanawiam co jest lepsze,żeby trzymało mocno szyjke

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    dziewczyny gratuluję pierwszych ruchów ja też już nie mogę się doczekać kiedy je poczuje od razu była bym spokojniejsza.

Paula w nawiązaniu do Twoich wątpliwości.
    Ja miałam zakładany pessar w 28 tc - trzymał do końca dzidzie urodziłam w 40 tc. zakładali mi w szpitalu. Warunkiem aby założyć musi być jeszcze w miarę długa szyjka ponad 2 cm wtedy się jeszcze trzyma i "czyste" wyniki posiewu na które czeka się przez ok 7 dni. Zakładanie nie boli przy ściąganiu było już trochę gorzej ( może to była kwestia lekarza). A i jeszcze przed założeniem wyciszali mi skurcze.
    Ale jak po raz kolejny trafiłam na IP i rozmawiałam z położną to mi mówiła że pessar owszem podtrzymuje szyjkę ale mają przypadki że kobieta przyjeżdża ze skurczami do porodu i rodzą mając jeszcze pessar. Co do szwów to mnie wystraszyła bo powiedziała że jak ich się nie ściągnie przed porodem to mogą " rozerwać" szyjkę więc trochę mnie tym wystraszyła.

W związku z faktem że w moim przypadku historia też może się powtórzyć (oby nie) lekarz ostatnio mi mówił że może być tak że założy mi szwy i pessar. Ale wszystko wyjdzie w trakcie. powiedział mi również że trzeba być bardziej czujnym po 20 tygodniu. Też się tego bardzo boję bo w zasadzie w pierwszej ciąży leżałam 10 tygodni a teraz nie będzie już tak łatwo z 13 miesięcznym urwisem w domu

Jutro początek tygodnia więc znowy wiele mam będzie miało usg prenatalne ja też trzymam kciuki za wszystkie

Martkak ja tez jutro prenatalne ♡ juz sie nie moge doczekać, wiem ze dzidzia jest i hopsa wiec jestem jakos spokojniejsza. Mam tylko nadzieje ze moj krwiak zniknal/zmniejszyl sie i w koncu dostane przyzwolenie na wstawanie O.o no i mam nadzieje ze wyjasni sie cos w kwestii zastrzykow, jesli nie jutro to w piatwk mam kolejna wizyte w poradnii patologii tam na oewno lekarka podejmie juz decyzje ♡
    Co do szwow/pessara nie wypowiem sie bo nie miałam takiego probkemu przy julci, moja przyjaciokka miała za to zakladany pessar tez jakos po 20 tc w ciazy blizniaczej. Zdjeli jej go dzien przed planowana cesarka.

Aniołek[*] kwiecień 2016...

Senior Member Awatar Paula07
    O mnie
    Aniołkowa mama Igorek,Marcyś,Wojtuś
    Cytat Zamieszczone przez martkak Zobacz posta
    dziewczyny gratuluję pierwszych ruchów ja też już nie mogę się doczekać kiedy je poczuje od razu była bym spokojniejsza.

Paula w nawiązaniu do Twoich wątpliwości.
    Ja miałam zakładany pessar w 28 tc - trzymał do końca dzidzie urodziłam w 40 tc. zakładali mi w szpitalu. Warunkiem aby założyć musi być jeszcze w miarę długa szyjka ponad 2 cm wtedy się jeszcze trzyma i "czyste" wyniki posiewu na które czeka się przez ok 7 dni. Zakładanie nie boli przy ściąganiu było już trochę gorzej ( może to była kwestia lekarza). A i jeszcze przed założeniem wyciszali mi skurcze.
    Ale jak po raz kolejny trafiłam na IP i rozmawiałam z położną to mi mówiła że pessar owszem podtrzymuje szyjkę ale mają przypadki że kobieta przyjeżdża ze skurczami do porodu i rodzą mając jeszcze pessar. Co do szwów to mnie wystraszyła bo powiedziała że jak ich się nie ściągnie przed porodem to mogą " rozerwać" szyjkę więc trochę mnie tym wystraszyła.

W związku z faktem że w moim przypadku historia też może się powtórzyć (oby nie) lekarz ostatnio mi mówił że może być tak że założy mi szwy i pessar. Ale wszystko wyjdzie w trakcie. powiedział mi również że trzeba być bardziej czujnym po 20 tygodniu. Też się tego bardzo boję bo w zasadzie w pierwszej ciąży leżałam 10 tygodni a teraz nie będzie już tak łatwo z 13 miesięcznym urwisem w domu

Jutro początek tygodnia więc znowy wiele mam będzie miało usg prenatalne ja też trzymam kciuki za wszystkie
    Dziękuję,za informację. Ja mało na ten temat wiem,ale poprzednio w ciąży mnogiej w 21tc poszło mi rozwarcie,niby teraz ciąża pojedyncza ale lekarz mówi,ze sytuacja może się powtórzyć np ok 26 tc w górę także od 17 tc mamy bacznie przyglądać się szyjce i jeśli będzie budziła już teraz wątpliwości mam mieć zakładany szew lub pesser.
    Ja mam pewne cc,i zastanawiam się nad tym wszystkim,także dziękuję za informację bo troszkę rozjasnilas mi cały ten obraz )

Junior Member
    BasiaBM

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-05-31 zobacz kalendarz
    Cześć Dziewczyny, ja mam termin na styczeń, ale mam nadzieję, że mogę się wtrącić i zaprosić na mojego bloga z testami, recenzjami, przepisami, zabawami dla dzieci itd http://www.babymanager.pl/. Aktualnie na profilu FB jest mały konkursik z kartą podarunkową do H&Ma do wygrania

Ja w tej ciąży pierwsze bardzo delikatne ruchy poczułam ok. 14tc+3, a konkretne od 17+2

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Monika0603

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-26 zobacz kalendarz
    Witam dziewczynki.
    Cały weekend Was czytałam, ale jakoś nie miałam siły pisać. U mnie znowu wymioty i nudności. Ciekawe czy w końcu mi przejdą.

Ja dziewczyny mimo tego że od 20 tyg. musiałam leżeć bo szyjka się skracała to nie mialam ani szwów na szyjce ani pessara. Brałam tylko leki. Teraz to nie pamiętam jakie napewno aspargin i chyba luteina. Mam nadzieję że teraz nie będę musiała leżeć.

Member
    martkak

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-25 zobacz kalendarz
    Anek ja usg mam w środę a w czwartek wizyta u lekarza. Też się stresuję bo miesiąc temu plamiłam i mam nadzieję że będzie dobrze.
    Wiem że Twoja sytuacja jest trudna ale masz bardzo silną dzidzię i z każdym tygodniem będzie lepiej .... i ciąża szybko zleci.
    W zasadzie najgorszy okres pierwszych 12 tygodni mamy już prawie za sobą więc teraz musi już być z "górki". Daj znać po badaniach.

Senior Member
    Anitet

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-03-22 zobacz kalendarz
    Witam. Mam nadzieję, że i nasze prenatalne będa ok. Ja mam w piątek. A wizyte dopiero 27 września.
    Co do szwów i pessara nie wiem, ja nie miałam. Mam koleżankę co miała za późno założony pessar i niestety przedwcześnie urodziła córeczkę. W kolejnej ciązy zakłądali jej bardzo szybko ( chyba przed 20 tc) i lezała do końca ciązy. Ale dzięki temu ma zdrowego synka.
    Ja miałam poród wywoływany oksytocyną, szkoda opisywac co się działo :P W każdym razie poród słabo postępował, tętno dziecka bardzo skakało, skurcze silne, musieli mi odłaćżyć - i było, że alb oójdzie albo cc...poszło - urodziłam córkę sn po 18 h bóli z pomoca próżnociągu. A drugi poród tez wywoływany ale już nie oksy, tylko jakims żelem czy proszkiem na szyjkę. I dziecko było na swiecie po 2 h bóli bez cięcia, z jednym szwem kosmetycznym. Ganiałam po oddziale po 2 h od porodu. Mam nadzieję, że tym razem też pójdzie gładko.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

marcówki 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów