Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

wspólny pokój - inna płeć

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa

wspólny pokój - inna płeć

Dziewczyny, moja przyjaciółka ma chłopca -7 lat i dwa lata młodszą dziewczynkę. Na razie są w jednym pokoju. Kiedy rozdzielałyście dzieci, dając im osobne pokoje, zwłaszcza jeśli jest różnica płci między rodzeństwem?
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 14-06-16 o 08:21

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    moje dzieci od poczatku maja osobne pokoje, ale nie tyle chodzilo o roznice płci, ile wieku. Wiktor chce sie pouczyc, ma swoje sprawy, przyjda koledzy, a ta mała małpka mu przeszkadza. Ja mam siostre, 4 lata młodsza, tez zawsze miałysmy oddzielne pokoje, kiedys przez jakies pol roku mieszkałysmy razem, bo w moim pokoju był wiekszy remont i nie wspominamy tego fajnie. Mieszkam w UK, tu dzieci roznej płci po skonczeniu przez starsze chyba 10 roku zycia (bez wzgledu na to, ile ma lat to młodsze) nie mogą być w jedym pokoju.
    Tak obserwując mojego syna, gdybym byla na miejscu Twojej przyjaciółki, rozdzieliłabym ich juz, albo chociaż przedzieliła pokoj na pół, tak, zeby kazde z nich miało odrobine prywatnosci.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    No właśnie, ja też jestem za rozdzieleniem jak najwczesnniejszy, ale u nich jest tak, ze musieliby pozbyć sie gabinetu, w którym ona pracuje przy komputerze, żeby oddać go dziecku, wiec rozumiem ja, ze opóźnia to jak może... Z drugiej strony kiedys były małe mieszkania i dzieciaki kisiły sie w jednym pokoju i nikt nie narzekał

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    to prawda, ale z drugiej strony-ja zawsze mojemu mezowi powtarzam, ze nie ma co wspominac jak bylo kiedys, bo jego tata pierwszy samochod mial, kiedy my juz mielsmy ktorys tam, a komputera nie mial w ogole. I prawda jest taka,ze kiedys dzieciw swoich pokojach glownie spaly. A kolezanka nie myslala,zeby np. na gabinet wydzielic częśc sypialni? jesli ma odpowiednio duzą? albo wygospodarowac kącik w salonie? (mojej koleznki tata sobie ustawil wielki regal ogromny kwietnik i tak sie oddzielil). Dla mnie zawsze moja wygoda schodzi na plan dalszy, dzieci najpierw. Akurat jestesmy na etapie szukania nowego domu i jesli nie znajdziemy takiego z 3 sypialniami, to dzieci dostana wieksza, my mniejsza, ale przedzielimy im te wieksza, albo scianka, albo chociaz jakimis szafkami do sufitu.Na pewno razem nie beda mieszkac.

Myślę, że to nie ma regułu, dużo zależy od dzieci.

Senior Member
    Milla

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-27 zobacz kalendarz
    A czy trzeba rozdzielać? Naprawdę? Ja całe życie dzieliłam pokój z bratem, wśród moich znajomych też tak było, a to dlatego, że zwyczajnie nie było miejsca i nie był to żaden problem. Wielu moich znajomych teraz mając dzieci też nie rozdziela dzieci, bo zwyczajnie ma na to miejsca. Nie wszystkich stać na duże mieszkania, a powiedzenie, że "kiedyś były małe mieszkania i dzieci kisiły się w jednym pokoju" jest totalną nieprawdą. Mieszkania nadal są małe.

Dawniej cała rodzina mieszkała w jednej izbie i nikt jakoś problemu nie widział Nie przesadzajmy z tą kwestią nadmiernej intymności. Oczywiście nie jestem za chodzeniem po domu nago, ale jeżeli warunki mieszkaniowe nie pozwalają, wspólne mieszkanie brata z siostrą w jednym pokoju (nawet w wieku nastoletnim) to żadna tragedia

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    w sumie trochę w tym racji...

Niby to prawda że kiedyś nie było mowy o osobnych pokojach, ale wiele rzeczy wyglądało inaczej, jeśli nie jesteśmy w stanie to rozumiem, ale wydaję mi się że w miarę możliwości powinniśmy zapewnić dziecku komfort psychiczny a kiedy w grę wchodzi intymność lub szerzej po prostu prywatność to zależy od dzieci. Jedne dość szybko pokazują, że chcą być same w niektórych sytuacjach, inne przeciwnie. Trudno podać dokładną cyferkę, wszystko wyciągnęłabym z zachowania i obserwacji dziecka.
    "Zanim się ożeniłem, miałem przygotowanych sześć różnych teorii na temat wychowywania dzieci. Teraz mam sześcioro dzieci i żadnej teorii." John Wilmot

Member Awatar mamaagniesia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-01 zobacz kalendarz
    Ja też jestem za rozdzieleniem, teraz są inne czasy, nikż kiedyś jak się mieszkało w jednej izbie Mieliśmy dwupokojowe mieszkanie, ja, mąż i syn i już mi było ciasno, nie miałam swojego miejsca, nie mówiąc już o dziecku. Kupiliśmy domek z ogródkiem i każdy szczęśliwy bo ma swoich kilka m2 dla siebie

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów