Strona 241 z 243
Pokaż wyniki od 2,401 do 2,410 z 2428

Lutowe maleństwa 2017

Senior Member Awatar kasjo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-01-18 zobacz kalendarz
    Witam Mamusie
    Wczoraj byliśmy na kontroli u neurologa, poirytowana byłam. Liczyłam na jakieś lepsze nowiny niestety nie usłyszałam a nawet zaczełam się martwić. Asymetria niby minimalna ale wzmozenie napięcia cały czas i nie można tego lekseważyć. Kriwczki które były w mózgu miały być praktycznie bez znaczenia według tej Pani neurolog wcale take niestotne nie są. Dodatkowo mase pytań, czy przekreca sie z brzucha na plecy czy pełza czy je zabawki czy sama siega po zabawki itd. Na niektóre pytania odpowiedz była, że nie lub niebardzo. Ułyszałam, że na ten wiek to już powinna działać w tym kierunku. Kolejny temat do zmartwień. Kurwa ([przepraszam ale mnie nosi jeszcze od wczoraj) co lekarz co inna opinia. Pediatra mówi,że każde dziecko inne i może się wolniej rozwijać. Fizjoterapeuta mówi, że dokonania córci są na wpłaściwym etapie rozwoju. Kogo tu słuchać?? Martwić się czy nie?? Od 24 lipca ruszamy rehabilitacje u innego fizjoterapeuty na nfz nic nie bede mu mowic zobacze co on powie o rozwoju itd.
    Rano wyjechaliśmy było dość chłodno więc Ewunia ubrana stosownie. W szpitalnej poradni oczywiście ciepło i przeciągi. Brak miejsca na przewiniecie czy zmiane ubranek. Córcia siedziała i się grzała a przy okazji czasem dostała przeciągiem. Zajebiscie. Szpital dba oto aby szybko być ich klientem a nie korzystać tylko z poradni. Dzisiaj Ewunia ma mały katarek. Monitoruje czy nie przerodzi się to w coś więcej.
    Dostałam skierowanie na usg główki. Pilne skierowanie a co Pani mi na to w rejestracji?? Ją nie obchodzi że pilne ona nie ma miejsc są urlopy i ona nie może mnie nigdzie wcisnąć. Najszybszy termin wrzesień. Trochę mięsem porzucałam. Dzwonię żeby złożyć skarge i co?? Pani z dyżurki przełączała mnie chyba z 5 razy do różnych osób nikt nie podniósł słuchawki. Ostatecznie podała mi emiala. Oj wysmaruje wysmaruje.

Kolejna rzecz córcia ma manie wypychania wszystkiego jezykiem nawet z butelka się bawi. Karmienie warzywkami przeradza się w armagedon wszystko ochlapane. Dzisiaj zjedliśmy poraz pierwszy cały słoiczek marchewka z ziemniakiem ale wszystko upacikane, buzka, sliniaczek, koszulka, spodenki moje i jej. Śmiechu tyle że hoho. Zdziwiłam się ale już po 3 godzinach była głodna i dała znać marudzeniem, płaczem i ssaniem kciuka.
    Jabłko u nas jest fee?? Dziwne ale wczoraj gdy podawałam jej jabłko z marchewką ze słoiku no to jeszcze cos tam zjadła ale dzisiaj samo jabłko nie dozaakceptowania. Ręką nawet odpychała łyżeczkę.
    Kolejny punkt, córcia pluje jak opętana
    Mąż już wraca po tygodniowej nieobecności. Dałam radę bo jednego dnia odwiedzialam mame potem na 2 dni wpadła siostra a dzisiaj kolezanka więc nie zwariowałam gadając tylko do córci.
    Ewunia ślicznie gaworzy, tak jest pocieszna ze hoho.
    Niestety juz nie ma zapału do przewracania się na brzuszek nonstop. Coś tam się zgina ale na brzuszek tylko z pare razy na dzien sie przewroci.

No to się rozpisałam

A Komiwa jak będziesz masować oczko to rób ruch kolisty od oczka w strone noska.

2. dzieckozakupy.pl
    Nie dziwie sie kasjo, ze sie martwisz. Tez bym sie martwila po takiej konsultacji. Ale spojrz. Tyle nas tutaj i wszystkie dzieci sa mniej wiecej na tym samym poziomie. Jedne cos robia lepiej inne jeszcze co innego. Nie ma reguly. Na styczniowkach dziewczyny tez jak pisza to rozwojowo podobnie. Oprócz oczywiscie Karoll ;-)

A ty jako mama zauwazylas sama cos niepokojacego? Wiesz czesto nasza intuicja wiecej mowi niz lekarska. Oni maja swoje schematy a zycie zyciem.

Co wedlug neurologa ewka powinna robic a nie robi?

O mnie
    Ja nic nie zauwazylam. Cieszę się każdego dnia.

Przewracanie z brzuszka na plecki, wkładnie wszystkich zabawek do ust oraz pełzać to powinna umieć. Do ust wkłada pieluszę i kocyk a zabawki rzadko.

E tam gadanie, ze powinna. Cwiczysz z nia, chodzisz na fizjoterapie, mysle, ze na sile nie ma co przyspieszac rozwoju bo jeszcze jej krzywde zrobisz. Widzisz sama u niej postepy wiec kombinuje. Ma troszke trudniej bo ma to wzmozone napiecie i do tego jest wczesniakiem ale jeszcze troche cwiczen i nadgoni.

Moze tak powiedziala, zebys faktycznie sie przejela i czasem nie zalała tematu i nie odpuscila cwiczen itp.

Udalo ci sie umowic na usg glowki? Te krwiaczki faktycznie bym sprawdzila dla swietego spokoju.

Senior Member
    MałaM

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz
    Kasjo mój odkąd umie się przewrócić z pleców na brzuch to przestał się przekrecac odwrotnie :/ ale szczerze mówiąc nawet nie pomyślałam żeby się tym martwić...

Wiktoria sie nie przekreca na plecy. Ani nie pelza. Ale jest zywiolowa i na macie lub kocu szaleje po swojemu, dlatego nie przejmuje sie tym, ze jeszcze jest w tyle. Czytalam o kolejnym skoku rozwojowym, ktory teoretycznie powinien byc jakos juz teraz (miedzy 22 a 26 t zycia). Wiktoria ma 24 t chyba lub 25, jakos tak i daaaleekoooo jej do osiagniecia umiejetnosci z tego skoku ;-D

Senior Member
    MałaM

O mnie
    Dziewczyny! Dzisiaj mi dziecko spadlo z lozka ;( bawiłam się z nim a chwilę potem przysnelam i obudził mnie hałas... na szczęście nic się nie stało, upadek zamortyzowala torebka ale co się strachu najadlam. Nie daruję sobie tego, że nie odłożyłam młodego do łóżeczka!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    To ale mialas poranek MałaM ;-)

W takie dni jak dzisiaj, kiedy jest piekna pogoda strasznie zazdroszcze tym, ktorzy maja domek z ogrodkiem lub dzialke chociaz....

Jak tam kasjo i Ola???

Zauwazylam, ze na tych matach piankowych jest zaznaczone, ze dla dzieci po 10mcu zycia... macie maty piankowe?

Ja nie mam dywanow a na panelach jednak zimno. Mam rozlozone dwa koce ale zbieraja kurz - to po pierwsze a po drugie i tak jest twardo...

Senior Member
    MałaM

O mnie
    Komiwa to możesz mi zazdrościć bo ja od rana na podwórku. Teraz młody śpi już godzinę w wózku.
    Ja mam matę ale nie piankowa tylko jakaś taką grubą Ale nic pod nią nie podstawiam.

O mnie
    Hej
    Usg mamy dopiero ma wrzesien ale lekarz neurolog powiedziala zeby isc pod gabinet pokazac skierowanie to lekarz przyjmnie albo wyznaczy o wiele krotszy termin.
    Kurczaki MałaM, obserwuj czy nic sie nie dzieje.

My rozszerzamy diete. Jabłka w kazdej postaci nie bardzo wchodzą. Z marchewka ze sloika srednie, z bananem tez nie bardzo, same przetarte przez sito to juz zapomnij, a sok tez fee. Dziwne nie? Słodkie powinna wsuwać ale jak widać woli warzywa. jutro podejście zrobię z brzoskiwnią.

Gotowalam pierwszy raz zupke z przepisu ktory kiedys wkleilam. hmm zupka bym tego nie nazwala wyszedł klej skrobiowy masakra jakaś. Zdecydowanie za duzo ziemniaka. Nie dałam córci tego. Mi się cofało w buzi i zaklejalo a co dopiero ją. Jutro kolejne podejscie ale zdecydowanie mniej ziemniaka dam. Mama i kolezanka zaopatruja mnie w zdrowe marchewki z działki i ogródka.

No ja niestety ogródka nie mam ale chociaz balkon, tak wiec popołudniowa drzemka odbyła się na balkonie.

Jeszcze piankowej maty nie mam ale idzie do nas z Chin. Obecnie mamy szmacianą i zdecydowanie jest za cienka. Podłożyłam 2 koce a i tak sobie zdarła skórkę u dużego palca od stopy. Jak lezy na brzuzku to lubi machać nóżkami.

Złapałam dodatkowa fuche wiec troche mnie juz pisze do Was ale staram się być na bieżąco.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

clexane i acard w ciąży

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów