Strona 70 z 91
Pokaż wyniki od 691 do 700 z 908

Lutowe maleństwa 2017

Junior Member Awatar kasjo
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-27 zobacz kalendarz
    Witam wszystkie Panie
    Pierwszy raz się tutaj odzywam. U mnie od samego początku kolorowo nie było. Pierwsza ciąża ponad rok temu zakończyła się w 11 tygodniu więc przy tej trochę warjuję. Będziemy mieć córeczkę, która według badań ma się dobrzei rozwija prawidłowo. To mój dość wiekowy już organizm 35 lat nie zawsze dalej rady.
    Od samego początku brałam luteinę dopochwowo po której zrobiła mi się straszna infekcja i obrzęk pochwy. Potem przeszłam na luteinę podjęzykową a jeszcze później na duphaston. Na L4 byłam już przy końcu 3 miesiąca. Na szczęście żadnych plamień i krawień ale bóle pobdrzusza takie, że całymi dniami leżałam w łóżku i bałam się ruszać. Potem dopadła mnie biegunka. Przez 2 tygodnie leczyli mnie różni lekarze i specjaliści, robili masę badań i straszyli szpitalem zakaźnym. Osatecznie skończyło się na ostrej diecie i priobiotykach. Do 16 tygodnia schudłam 6 kilo. Biegunka odpuściła ale macica dalej szalała i dołączył się do niej kręgosłup. Obecnie biorę luteinę podjęzyk + spazmolinę (tabelki rozkurczowe), w badaniach wyszło że mam początki cholestazy więc jestem nadal na diecie. co bywa męczące. Cały czas monitoruje mnie endo bo także byly małe problemy z tarczycą ale teraz jest stablizacja. Mam cały czas niskie ciśnienie więc czasem mam słabsze dni. Lekarzy prowadzących ciąże miałam już 3, obecnie korzystam z ubezpieczenia firmy i mam tam lekarza prowadzącego, z którego jestem póki co zadowolona. W trakcie ciąży też zmienialiśmy miasto zamieszkania. Teraz jestem w Łodzi i mam tylko męża ale jest to większe miasto więc dostęp do lekarzy jest lepszy. Dzisiaj byłam na usg, które potwiedziło, że z małą wszystko OK, choć nie było uwidocznion wszystko gdyż zasłaniała się i wystawiała tyłkiem do nas. Imienia jeszcze nie mamy w 100% wybranego ale kilka typów jest.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Ola21061987

Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-25 zobacz kalendarz
    Witam się i ja po długiej przerwie .:-) Coraz nas więcej ,super ,witamy nowe mamusie !U nas wszystko dobrze ,2 tygodniu temu byłam na usg i wtedy był 21 tc ,synuś ważył ponad 470 gram więc teraz już pewnie dobrze ponad pół kilo wazy :-) Imię ja wybrałam i jeśli mąż nie wymyśli innego to zostanie Nikodem :-) Wizytę mam 4 listopada i już się doczekać nie mogę :-) Małego czuje bardzo dobrze i bardzo często i też czasem się zastanawiam czy on w ogóle śpi :-) Dziś prawdopodobnie zmienił położenie bo w innych miejscach kopie ,ale ogólnie daje lepiej czadu niż córcia dawała ,już mi momentami cały brzuch faluje ze wszyscy w domu mogą podziwiać jego wygibasy :-) Apetyt mam duży i pewnie znowu sporo przytyje ale co zrobić ,po porodzie szybko zrzuce tylko miałam nadzieję że teraz tylko brzuszek będę miała :-) pozdrowionka

Member
    MałaM

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz
    Kasjo witaj. Życzę zdrowia i powodzenia bo sporo tych problemów u Ciebie! Ja też chodzę do gin w łodzi, jestem z niego zadowolona więc jakbyś chciała mogę podać namiary.

Jeśli chodzi o test obciążenia glukoza, to z tego co wiem nie można się ruszać najlepiej w ogóle ;-P

Przede mną też obciążenie (kolejne w tej ciąży) i bardzo z tego powodu się cieszę, hura... hura.... -.- Ale jak mus to mus ;-)
    Też po ostatnim obciążeniu było mi mega niedobrze i wręcz słabo.

Witaj kasjo :-) W Łodzi na pewno jesteś w dobrych rękach, dużo już za Tobą i teraz musi być już tylko dobrze, za co trzymam kciuki!

Też uważam rulowa, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko więc staram się wyluzowac i nie przejmować każdym czymś co oczywiście jest, przy moim charakterze, mega trudne :-D

O mnie
    Ponowne obciążenie glukozą czeka mnie w nastepnym tygodniu. Przy pierwszym tym badaniu musialam siedziec i czekac az minie wymagany czas. Nie moglam nic jeść i pić, także chodzić. Trzeba zabrać ze sobą gazete lub książkę i cierpliwie czekać. Obecnie prowadzi mni lekarz z luxmedu i jestem zadowolona (dzięki MałaM). Mam nadzieję, że cukrzyca mnie nie dopadnie bo już wystarczy mi stresów.
    Ostatnio edytowane przez kasjo ; 26-10-16 o 16:33

O mnie
    Ja, ruchy czuje różnie najczęściej wieczorem a w ciągu dnia to leniuchuje. Czasem nawet zaczynam się martwić czy wszystko ok. Dzisiaj podczas usg usłyszałam że w 23 tygodniu mała może spać nawet pół dnia, liczenie ruchów z reguły zaczyna liczyć się po 26-28tygodniu. Tak więc dzisiaj się uspokoiłam. Czasem mała daje czadu i nawet bolą jej kopniaczki. Na początku było to dla mnie dziwne uczucie a teraz wywołuje uśmiech na twarzy

Senior Member
    olianna

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-09-05 zobacz kalendarz
    Data
    23.09.2015
    Dziewczyny , byłam dziś u dentysty niestety skierował mnie do chirurga bo on najwcześniej ma miejsce za miesiąc. Orientujecie się może ile może kosztować chirurgiczne usunięcie zęba?
    Jest to ostatni dzwonek żebym to zrobiła bo w trzecim trymestrze można już skurczów dostać i jeszcze poród by mógł się zacząć, A zostało niepełne 4 tygodnie.... .

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez olianna Zobacz posta
    Dziewczyny , byłam dziś u dentysty niestety skierował mnie do chirurga bo on najwcześniej ma miejsce za miesiąc. Orientujecie się może ile może kosztować chirurgiczne usunięcie zęba?
    Jest to ostatni dzwonek żebym to zrobiła bo w trzecim trymestrze można już skurczów dostać i jeszcze poród by mógł się zacząć, A zostało niepełne 4 tygodnie.... .
    Zapewne to zależy od miasta ale myślę, że może Cię ta nieprzyjemność kosztować od 200-400 złotych.

Senior Member Awatar Sylwka_17
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Hej mamuśki ! Witam również nowe mamy i zyczę zdrówka dla Was i wqszych maleństw :-) ja właśnie mam dziś krzywą cukrową i czekam sobie na ostatnie pobieranie krwi.. Smak glukozy jeszcze czuję..masakra :-/
    Poza tym nic ciekawego u nas..dzidzia kopie i rozpycha się już dosć mocno i czasami jest to już niezbyt przyjemne uczucie..do tego zdarza się czasami że brzuszek twardnieje i mam takie uczucie jakby mi ktoś podpiął dodatkowo ciężarki na dole brzucha :-/ macie tak czasami? W ogole brzuch to mam już ogromny..wyglądam jak do porodu a tu jeszcze trzy miesiace powoli przymierzam się do kupowania wyprawki, żeby mieć z głowy i na sam koniec się nie martwić. W zasadzie dużo rzeczy mam po starszym synku, więc teraz tylko takie drobniejsze rzeczy zostały. Jedynie co łóżeczko zakupiliśmy już okazyjnie uzywane, bo starszy synek ma swoje, które przerabia sie na tapczanik. Poza tym teraz planuję jeszcze zakup lakatora elektrycznego i szumisia..dwie rzeczy których bardzo zabrakło mi przy pierszym dziecku. A wy jak z wyprawką? Kupujecie juz coś? ah..no i imię.. Okazuje się ze nie taka prosta sprawa jak przy pierwszym..teraz mamy spory dylemat.. Kilka typów imion wybranych ale jakoś ciężko podjąć decyzję. Chciałabym żeby malutki miał już imię przed porodem ale zobaczymy co będzie...

O mnie
    Hej, ja dzisiaj też miałam robioną krzywą, popołudniu lub rano powinnam mieć wyniki. Czasem mam uczucie ciągnięcia na dole brzucha ale wówczas biorę spazmolinę i jest lepiej. Moja niunia niestety ma dni walczene czyli się rozpycha ale potem przez 2 -3 dni jest bardzo cicho, że nawet zaczynam się martwić, potrafi nawet 3-4 godziny nawet nie drgnąć (mam tak od poniedzialku, ale wcześniej jakieś 2 tygodnie temu też mi się to zdarzało). Dzisiaj po wypiciu ohydnej glukozy ( nie zabrałam ze sobą cytrtyny ani kwasku cytrynowego) minęło z pół godzinki i mała zaczeła dokazywać się wiercić ale trwało to niecałe 30 minut a potem cisza. Jutro mam wizytę u lekarza prowadzącego więc staram się nie denerwować, że mała jest nadwyraz leniwa.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów