Strona 59 z 91
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 908

Lutowe maleństwa 2017

Member
    Juja

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz

Cool

patiew gratuluję. Super, dwie dziewuszki zawsze się lepiej dogadają. Ja nie mam siostry, a zawsze chciałam. Z bratem to kontakt nijaki.

I zazdroszczę troszkę, bo ja do badań mam jeszcze trzy i cztery tygodnie. Bo nie wiem czy dobrze zrobiłam, może to strata pieniędzy, ale dodatkowo umówiłam się na drugie połówkowe w prywatnym szpitalu - gdzie chcę rodzić, a nie chodzę do niego prywatnie na wizyty lekarskie. Chciałabym być w systemie po prostu. Z kolei nie chcę zrezygnować ze swojego lekarza do którego chodzę na nfz a połówkowe zrobi mi w swoim gabinecie prywatnie tydzień po. Jeszcze takiego meksyku z usg to nie robiłam. Co prawda we wcześniejszych ciążach prywatnie miałam robione usg co miesiąc, czasem co 3 tygodnie. A teraz na nfz to tylko 3 razy robią na całą ciąże. Więc tych usg to znowu nie tak za dużo teraz wyjdzie

Będę miała badanie od dwóch specjalistów, może to i dobrze bo od paru dni za bardzo twardniej mi brzuch. Czy wy też tak macie? Nie zawsze twardy brzuch jest bolesny, ale uważam że zbyt często mam te chyba skurcze. A myślałam że w temacie ciąż to już doświadczona jestem Gdyby nie to, że szyjka ok, badana 13 września, już bym pobiegła do lekarza. Muszę chyba pomyśleć o chorobowym, bo nie służy mi siedzenie przez osiem godzin przy biurku plus dojazdy.
    Pa

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    patiew

Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-12 zobacz kalendarz
    Juja jak pokazałam córce zdjęcie usg dzidzi, to powiedziała, że wygląda jak "skamieniałe zombie".
    Pracę też mam siedząca, 8 godz przed komputerem i poszłam na zwolnienie- nie dawałam rady. Biuro na ostatnim 6 piętrze więc latem było tam 38 stopni a ja w pierwszym trymestrze źle się czułam, więc odpuściłam.

Member
    Juja

O mnie
    Patiew "skamieniałe zombie" dobra jest.
    No właśnie, nie tylko praca fizyczna w ciąży męczy. Nie wiem dlaczego przyjęło się że praca biurowa jest lekka, a tu bóle krzyża, stres i jeszcze ten komputer. Niby tylko do 4 godzin można ale same wiemy jak to w rzeczywistości wygląda. Pa

Hej wybaczcie ze dopiero ale ciągle mam coś do zrobienia.
    Olianna różnica między dzieciaczkami u mnie będzie 22 miesiące. Co do suwaczka to mam z córcia ale jak pisze z tel to i tak go nie widać ale w wolnej chwili chętnie dodam. Musze sobie przypomnieć jak to się robi
    Co do cięcia cesarskiego to mój lekarz zaleca mi cc. Ja za to coś sobie od początku w mówiłam żeby spróbować SN. Chociaż też się boje ale myślęsobie tyle dziewczyn rodzi naturalnie i daje rade. CChciałabym też
    Urodzić SN bo możnaod razu cchodzić a pamiętam jak wstać nie mogłam. Niunia juz w szpitalu mi płakała ciągle ze az wiburkol dostala na brzuszek a ja ledwo się ruszał am. Tylko przy piersi mi się uspokajala a na boki się obrócić żeby raz jedna raz druga karmić to masakra była. Trzeba będzie urodzić i tak ale nie przestaje myśleć o tym jak to będzie

Patiew fajna malutka
    dziewczyny jak się kiepsko czujecie to idźcie na zwolnienie bez obaw. Dajcie o siebie. Ja na wychowawczym jestem. I ostatnio dzwoniłam do szefowej żeby poinformować ja o ciąży to była niezadowolona... ale nie wiem dlaczego bo przecież nic mi nie płaci. Po urodzeniu będzie macierzyński z zusu nie od nich. No chyba ze nie wiem czegoś. Tyle lat pracowałam u nich i nawet jednego zwolnienia nie wzięłam tylko urlop wykorzystywałam ale tego juz nie pamiętają. Także dajcie o swoje.

Senior Member
    rulowa

Mieszka w
    Wielka Brytania
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-13 zobacz kalendarz
    Patiew no dobra jest ta Twoja corka

W pl jest ten plus zwolnienia ze kazdy lekarz wypisze i nikt nic nie mowi ze sie idzie na to, a tutaj? tutaj nie wypisuja zwolnien w ciazy bo ciaza to nie choroba jak to mowia i poprzednia ciaze pracowalam cala a tam sie dzwiga, stres, praca stojaca, jeszcze mialam brygadzistke polke to ona na mnie sie uwziela i kazala robic caly czas a jak zaczelam troche mniej to juz pretensje czemu tak malo robie?a inne dziewczyny ktore byly w ciazy one jakos mogly sobie odsapnac chwile jak nie dawaly rady, przerwa tylko jedna pol godz na 8h pracy ... mowie wam masakra... teraz jestem na macierzynskim po Nicoli ale za miesiac konczy mi sie platny i ale zostaje jeszcze drugie pol roku ale nie platnego a nie moge sobie pozwolic na siedzenie w domu za darmo.... i wracam do pracy ale mam zamiar isc do lekarza o zwolnienie ale nie wiem czy mi wypisze, ich nie rusza ze sie dziecko stracilo...
    Nicola[*] - 28 tc, 30.01.2016

Senior Member
    Ola21061987

Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-25 zobacz kalendarz
    Hey brzucholki :-) U nas wszystko ok ,w środę byłam po zwolnienie tylko ale moja gin zrobila mi usg żeby zobaczyc czy z dzidzia wszystko ok ,na 100% będzie chłopiec bo to już trzecie usg potwierdzajace płeć także się niezmiernie cieszymy ze będzie synuś !Imienia jeszcze nie mamy ....Córcia się uparla i już kilka ciuszkow malemu kupilismy ,jak wpadła w te regały z ciuszkami to wszystko.się jej podobalo i chciała masę tego brać ale ja jeszcze nie chce szaleć ,jest czas .....Ruchy czuje i monitoruje bo tak zleciła mi moja gin .Ogólnie mały jest bardzo ruchliwy ,bardziej od córeczki ale mam za to o wiele mniejszy brzuch niż w pierwszej ciąży .Co to łożyska to moja gin mówiła że ono się przesuwa do 20 tygodnia ,u mnie było przodujace ale już jest ok i mogę sama rodzic .Ja z kolei bałam się cc bo poród wspominam bardzo dobrze i jakoś bóle dla mnie nie były strasznie bolesne .Uciekam zrobić obiad i sie szykuje bo mam dziś spotkanie z kolezankami :-) miłego dnia
    Ostatnio edytowane przez Ola21061987 ; 23-09-16 o 13:11

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Juja

O mnie
    Hej. No i nie mam spania. Piję meliskę, może mi pomoże. Mam mętlik w głowie. Uwaliłam się dzisiaj w jedną stopę. Nawet tak długo nie skakałam na jednej nodze i nie przeklinałam tak dużo (jak zwykle gdy się uderzę o coś). Tylko po 3 godzinach jeden mały paluch zaczął boleć i puchnąć, zrobił się śliwkowy. Hymmm mam nadzieję, że nie jest złamany. Jutro chyba pojadę na ip, ale nie dam sobie zrobić zdjęcia. Więc po co jadę? Nie wiem. Ledwo chodzę a w tym tygodniu ślubny wyjeżdża... Jak będę jeździć samochodem: szkoła, przedszkole, basen i jeszcze te cholerne sadzonki truskawek mi już wysłali. O fasolce myślę oczywiście najbardziej bo jesteśmy "naczynia połączone" ale już nie chcę się dołować...
    Dobranoc.

maalinowa ale czym Cię lekarz nastraszył? Łożysko może zmieniać swoją pozycję i dopiero ok. 30 tygodnia przyjmuje pozycję stałą. Dopóki nie będziesz miała stwierdzonego łożyska przodującego właśnie ok. 30 tygodnia to nie masz co się martwić. Jeśli masz łożysko na ścianie przedniej, to możesz czuć słabsze ruchy. Ja mam właśnie łożysko na ścianie przedniej i nie zawsze czuje małą, ale już się przyzwyczaiłam do tego, albo czuje ją bardzo słabo. Wczoraj czułam ją bardzo delikatnie i tak jakby uderzała w poduszkę, która tłumiła kopniaki.

Reszcie dziewczyn odpiszę później, bo teraz zmykam z małą do przedszkola

Member
    Juja

O mnie
    Hej. Hura! Paluch nie złamany Na pewno, bo bym dziś nie stanęła na nodze. Tylko stłuczony okropnie, kuśtykam odrobinę. Nie dam się położyć przez głupi palec. Mogę leżeć tylko dla dobra dzidziusia. Ale mam nauczkę. Uświadomiłam sobie trochę własną głupotę i brak odpowiedzialności.

W pracy kolejna osoba z pokoju ma grypę żołądkową. Zostałam sama w biurze Boję się, że teraz moja kolej na grypę niestety. A zobowiązałam się, że do końca miesiąca popracuję Trochę osób na mnie liczy. Obiecałam. W październiku idę na chorobowe, za dużo mnie to kosztuje. Pozdrawiam.

P.S. Dobrze że jesteście. Można się wyżalić i poradzić nawet w błahej sprawie. Od razu lepiej człowiekowi na duszy.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów