Strona 58 z 91
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 908

Lutowe maleństwa 2017

Hej dziewczyny
    Kilka dni temu byłam u lekarza i wszystko ok. Nie udało się podejrzeć ppłci ale możena nnastępnej wizycie się uda. 14 października będzie usg połowkowe.
    Czas tak pędzi ... zaczęłam juz 5 miesiąc. Kiedy to zlecialo? Coraz bliżej lutego a ja w kolko myślę o porodzie. Zastanawiam się czy uprzec rodzic naturalnie czy zgodzić się na drugie cc. Dziewczyny po jednym cc jak u Was wygląda ten temat? Mi lekarz zaleca cc.
    Magera super ze juz w domu jesteś a
    Córci gratulacje się należą.
    Śliczne brzuszki macie dziewczyny ja też mam już spory a szczególnie wieczorami.
    Malinowa ja mam tylozgiecie macicy i obie ciążę na tylozgieciu. Lekarz mi powiedział ze jedynie co to trudniej mu na usg oglądać. Czytałam tez ze macica może się przemieszczać. Szczególnie kiedy dzidzia większą to winduje do góry. Nie martw się niczym. Myślę że gdyby było coś nie tak to lekarz by Ci powiedział o tym

2. dzieckozakupy.pl
    Poza tym teżm myślę jak to będzie ze spaniem dwójki maluszków. Czy córci nie będzie przykro ze maluszek jest z nami a ona w osobnym pokoju. Czy jedno drugie nie będzie budzić itd. A córcia ostatnio często nas w nocy budzi. Mam wrażenie ze coś jej się śni i płacze a też smoczka co chwile szuka po lłóżku i jak nie może znaleźć to trzeba biec i jej podać bo się rozbudzić może na dobre 3 godziny do zabawy. Spoko ja to chociaż i tak wstaje siku w nocy ale maz dzielny mi pomaga. Latamy na zzmianę. tylko jak to będzie jak trzeba będzie do ddwójki tak biegać Nie wiem
    co do ruchów. To kilka razy poczułam Ale nie codziennie. Jak byłam córcia w ciąży to słabo ruchy czułam. Do tego stopnia ze byłam w szpitalu kilka dni na obserwacji w 7 miesiacu. Wszystko było dobrze. Dzidzia się ruszyła i to sporo a ja nie czułam poprostu. Może za gruba byłam ; P przytyłam ok 22 kg ... a teraz mam 1,2 kg do przodu z czego się ciesze bo mi zostało 10 kg z poprzedniej ciąży.

A Jak u Was? Jak się czujecie?

Senior Member
    olianna

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-09-05 zobacz kalendarz
    Data
    23.09.2015
    Maalinowa- wydaje mi się ze któryś lekarz się myli, bo z tego co mi się kojarzy to łożysko może chyba się delikatnie przesunąć w górę ale żeby przewendrowało z tylnej ściany na przednią czy tam odwrotnie to chyba Nie ale nie jestem pewna, zapytaj lekarza na następnej wizycie o łożysko i czy może zmienić położenie, jeśli nie masz żadnych krwawień ani nic takiego to się nie przejmuj na zapas.
    Papaja- w jakim wieku masz dzieciątko? U mnie między dziećmi po porodzie będzie różnica 1,5 roku , mała więc myślę że Zuzia jeszcze tak tego nie odczuje ze nasz czas jest poświęcany bardziej drugiemu dziecku, aczkolwiek myślę też ze na swój sposób i tak będzie nas wykorzystywac do zabaw, przytulenia czy innych rzeczy.
    Ja tak samo ciągle myślę, u nas Zuzia często się budzi w nocy też szuka smoka, często się do niej wstaje. Teraz jak drugie się urodzi Chciałam żeby oboje byli w pokoju jednak mama mówi że Zuzie zabiera do siebie do pokoju, z jednej strony dobrze by było a z drugiej nie wiem czy ją mama usłyszy w nocy bo ona mocno śpi.
    Co do cc, hmmm ja jednak chyba bym wolała drugie cc chociaż wiem że łatwo na początku mi nie było przy pierwszym. Ale tak cholernie boję się sn że mam jakąś blokadę. Niby mój lekarz mówi że jak dziecko nie będzie duże to mogę spróbować sn ale narazie jeszcze się z tym nie przełamałam chociaż wątpię ze tak będzie i prędzej chyba powiem żeby wypisal skierowanie.
    Z jednej strony nie mogę już się doczekać kiedy znowu będę tulić kruszynkę swoją a z drugiej wiem że łatwo nie będzie przy dwójce dzieci .....
    Dziewczyny powstawiajcie sobie suwaczki , będziemy wiedzieć mniej więcej która kiedy rodzi, miałam tabelkę tu zrobić ale braku czasu i jakoś nie mogę dojść z nią do ładu.
    A jeszcze pytanie, orientujecie się czy te 1000 zł co miesiąc dla każdego to rzeczywiście się należy każdym, co jest brane pod uwagę itd na pewno zarobki. Może coś ktoś wie????

Senior Member
    olianna

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-09-05 zobacz kalendarz
    Data
    23.09.2015
    Ja ogólnie czuje się dobrze już teraz, zmieniłam sobie witaminy sama bo po tamtych wymiotowac mi się chciało zresztą też nie należały do najtańszych, Zobaczymy jak będą wypadac wyniki morfologii przy tych witaminach.
    Ruchy czuje dobrze i wyraźnie, za tydzień połowa już za mną...
    Najbardziej się boję o swoją wagę że znowu dużo przytyje no i gdyby drugie cc było to znowu ta oponka zostanie nie będzie tak jak przy porodzie naturalnym że brzuch płaski.... no ale najważniejsze żeby dzidzia była zdrowa i było wszystko w porządku .

Witam Wszystkie Lutowe Przyszłe Mamy

jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia. Ciąża oraz jej wpływ na organizm kobiety było dla mnie zawsze wielką pasją, także z powodów prywatnych. W związku ze swoimi zainteresowaniami postanowiłam właśnie taki temat wybrać do swojej pracy magisterskiej. Byłabym wdzięczna każdej z Pań, która wypełniłaby moją ankietę. Jest ona anonimowa, a wyniki posłużą jedynie do mojej pracy magisterskiej. Zawiera jedynie 22 krótkie pytania, a jej wypełnienie nie zajmie więcej niż 3-4 minuty. Z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie

https://docs.google.com/forms/d/e/1F...ewform?c=0&w=1

Senior Member
    klitra

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-21 zobacz kalendarz
    Anonimowe zadawanie pytań, cenne rady i wskazówki
    Zachęcamy do odwiedzenia strony na facebooku Mamuśki-pytania i odpowiedzi

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Juja

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz

Smile

Hej. papaja ja jestem po dwóch cc. Lekarz na początku drugiej ciąży namawiał mnie na poród sn, że niby w prywatnym szpitalu to mi pomogą urodzić, dadzą znieczulenie itp. Ale w 8 miesiącu dzidzia wżyła już 4 kg, więc sam odpuścił poród sn i zalecił cc. W ostateczności córa miała 4 300.

Nie żałuję. Po przybyciu do szpitala z lekkimi skurczami porodowymi po 2 godzinach od przyjęcia byłam po wszystkim i mogłam przytulić malutką. Po drugiej cesarce mnie mniej bolało, bardzo szybko doszłam do siebie, mam małą bliznę i nic mnie nie pobolewa do tej pory. Pierwsze cięcie czułam do drugiej cesarki Ale pierwsze cc miałam w publicznym molochu szybko, nerwowo i byle jak, nie wspominając o opiece pooperacyjnej. Porażka.

Teraz czeka mnie 3 cc. I teraz to się dopiero boję. Chciałabym rodzić tam gdzie ostatnio, zobaczymy. Jednak cc to poważna operacja i może się nie udać nawet najlepszemu specjaliście, ot gorszy dzień. Zresztą poród sn też może mieć komplikacje. Musimy zaufać lekarzom, myśleć pozytywnie i się modlić czy kto wierzący czy nie

Senior Member Awatar Sylwka_17
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Papaja ja raczej jestem nastawiona na drugą cesarkę...i w sumie to nie chodzi tylko o to że obawiam się sn, ale przede wszystkim boję się, że w tej ciąży też mogłaby się zdarzyć podobna sytuacja z łożyskiem, jak w przypadku pierwszej. Ból po cc nie był taki straszny i już nawet zapomniałam jak to boli, ale ten strach o dziecko przez calą godzinę zanim trafiłam na stół operacyjny był okropny i nie chce tego drugi raz przechodzić...
    I tez mam obawy jak to będzie jak drugie dziecko pojawi się na świecie..czy starszy nie bedzie zazdrosny i czy nie bedzie mu przykro. Mam nadzieję że jakoś to będzie...

Member
    patiew

Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-12 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny, ja już po badaniu prenatalnym.
    Z dzidzią wszystko jest w porządku. Wszystkie narządy rozwijają się prawidłowo, nie ma żadnych wad. Ciąża jest młodsza 18+5 a nie jak dotąd 20 tydz. Maleństwo ma ok 250 g, nie chciało się za bardzo pokazać do badania, więc za 2-3 tygodnie jedziemy ponownie ale już na samo 3 d ( nie pomógł nawet 10 min spacer podczas wizyty).
    Lekarz powiedział, że na 100 % jest dziewczynka ( było widać wargi sromowe). Wszystko fajnie było widać, nawet meszek na głowie
    Jestem bardzo zadowolona z lekarza, profesjonalne podejście. Dostałam nawet jednorazowe papcie i spódniczkę do badania ( musiał też podejrzeć dopochwowo)
    Na koniec dostałam zdjęcie, płytkę z dwoma filmikami i opis badania ( 3 kartki a4)

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016-09-21 10.44.000.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	27.3 KB
ID:	98668

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów