Strona 243 z 252
Pokaż wyniki od 2,421 do 2,430 z 2513

Lutowe maleństwa 2017

Senior Member
    carlaaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-02-17 zobacz kalendarz
    Kasjo co do rozwoju to nie wiem jak u was wyglada sprawa, ja mam porownanie ze starszakiem i wiem ze Hubi szybciej robi pewne rzeczy.Np moj Miłek nie wkladal zabaek do buzi, raczej sredni sie nimi interesowal nawet.Pozniej zaczal lapac sie za nozki. Taki jakby opozniony rozoj wzgledem rowiesnikow obserwowalam az do 4 rz.Tzn wszystko robil ale pozniej niz rowiesnicy.Obecnie ma 6 lat i jest bardzo sprawny, sam uczy sie literek, umie zlozyc je w slowa, ruchowo tez bardzo ok, nawet za bardzo, tak wiech chyba troszke zluzuj, aczkoliwiek rozumiem ze sie martwisz.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    carlaaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-02-17 zobacz kalendarz
    heh Kasjo a co za fuche masz?Tylkoie wpadnij w wir pracy jak ja, bo okazuje sie ze jest sezon urlopowy i bardzo chetnie gdybym codzinnie pracwala

Senior Member Awatar kasjo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-01-18 zobacz kalendarz
    dzisiaj po szczepieniu i tez pediatra mówi że spokojnie jedne dzieci szybciej inne dzieci troche pozniej robia postepy a póki co nie ma jakiś wiekszych powodów do zmartwień. Mielismy bilans 6 miesieczny i dziwny troche. Bo w ksiazeczce nic nie mam zaznaczone oprocz wagi wzrotu i obwodu klatki i głowki. Nawet na siatce centylowej nie sprawdzali. Pediatra tylko obejrzal buzke osłuchał no i posadzil i jak stwierdzila pani doktor" dupcia jeszcze za ciezka bo jak pijaczek lecimy ale to dopiero 6 miesiecy wiec spokojnie najpierw bedzie nasiadanie a potem siadanie". Powiedziała też, że zobaczymy jak będzie po rehabilitacji ktora zaczynam w poniedziałek.

U nas zupki/obiadki mamusi są przepyszne zajada że hoho, dzisiaj zrobiłam brokułową to zjadła az 110gram. Zrobiłam odrazu 2 porcje wiec ma na jutro też. W poniedziałek chce zrobić zupkę z mięskiem. aaa i pediatra kazał juz powoli przechodzić na mleko 2.

Owoce odpuszczamy na jakiś tydzien a jutro wkraczamy z kaszką ryżową może samki w kaszce podejdą, mam jabłkową i banan. Którą doradzacie jaką pierwsza?

Fucha, z pracy mojej. Mam firmę przygotowac do audytu certyfikującego ISO, który będzie w październiku. Głównie pracuje z domu- podłączam się do siecie firmowej i raz na tydzien wpadam do firmy na parę godzin.
    Ostatnio edytowane przez kasjo ; 21-07-17 o 17:08

O mnie
    nie cierpię szczepień.
    Młoda w nocy zrywała się z płaczem 2 razy. Dzisiaj w ciągu dnia podczas drzemki też 2 razy obudziła się z płaczem.
    Masakra naczytałam się strasznych rzeczy i teraz martwię się czy pieprzona szczepionka nie wywoła u córci złych odczynników neurologicznych.
    Postanowione. Każde kolejne szczepienie odciągam tak długo aż będą mnie straszyć sanepidem!!!

Senior Member
    MałaM

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz
    Kasjo jak tam mała?
    Mój smyk też się czasem budzi z płaczem a ostatnio przez te upały i duchote źle sypia.

O mnie
    Wczoraj w ciągu dnia nie budziła się z płaczem ale za to nie chciała za bardzo jeść. Ale to zapewne przez tą pogodę, duchota, niby słońca za dużego nie ma a człowiek siedzi w gaciach i się poci .
    Wczoraj też pojechalismy sobie na obiadek za miasto tak wiec fajnie sobie posiedzielismy na dworze z młodą obiadek zjedzony potem spacer w wózku po parku i deserek

Dzisiaj w nocy masakra. Na częście nie płacze tylko nie chce spac Spała ładnie od 21 do północy a teraz cały czas się kreci po łożku ssie kciuka i troche pospi budzi sie i znowu sie kreci fika nózkami. Już 2 razy karmiłam, bo myslalam ze w dzien słabo jadła a ssie namietnie kciuka to moze chce jesc, 1 i 2 podejscie skonczylo sie na ok 90ml i koniec. Wcześniej budziła sie raz w nocy wciagala 160 ml i dalej spała.
    Masakra, a ja oczy na zapałki.

My mamy szczepienie w przyszłym tygodniu :/

Z jedzeniem to my ciagle walczymy....
    Rece mi wczoraj opadly jak podsumowalam dzien i wyszlo 100g zupki jarzynowej ze sloika i 450 ml mleka.....

Wiki tez zle spi ale przez to, ze obraca sie na brzuch w nocy i nie umie wrocic do pozycji wyjsciowej. Czasami jej sie udaje na bok przewrócić. Kombinuje w lozeczku strasznie... przez to zasypia dopiero jak jest totalnie wykonczona i juz nie ma sil. I najczesciej zasypia na boku teraz.

Zaczela jesc stopki i ogolnie je lapac.

Kreci sie wokol własnej osi, tylko w jedna strone. Bardzo chce siedziec. Probuje sie podciagac lapiac np. za swoja sukienke!... oczywiscie tylko glowa jej sie podnosi. Jak daje jej palce to swietnie sie podciaga ale przeciez nie potrafi jeszcze utrzymac rownowagi i leci na bok ani tez nie ma na tyle wyrobionych miesni, zeby ją utrzymaly wyprostowaną. Maskara, mowie wam. Nie chce jej sadzac bo jej moge zaszkodzic podobno bardzo ale lezec nie chce, bujak ja parzy, na brzuszku owszem ale nie za dlugo.
    Tylko na dupce jak siedzi to spokoj. Jednak mimo wszystko, nie wiem czy dobrze, robie wszystko, zeby jednak jej nie sadzac, klade ja i zajmuje na lezaco i ewentualnie cwiczymy podciaganie za raczki.

Co mial na mysli, kasjo, lekarz jak powiedzial, ze najpierw nasiadanie? Co to znaczy?

Obilo wam sie moze o uszy cos takiego, ze gdy stercza rosnace wlosy nowe u niemowlaka to jest to objaw jakis neurologiczny?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Nasiadanie to znacy ze jak ja sie posadzi to powinna trzymac pion a ona leci. Jeszcze za słaba , miesienie nie wyrobione.
    U nas z lezeniem tez coraz gorzej, coraz czesciej marudzi placze, na brzuszku czasem polezy i pol godziny a czasem pare minut i krzyk.

U nas narazie Ecia probuje zlapac sie za stopki ale jej jeszcze troche brakuje. Też łapie za spodenki czy bluzke i stara sie podciagac.

Dzisiaj pierwszy dzien rehablitacji ale ja po naciagala. Na szczescie dosc grzeczna byla dopiero pod koniec zaczela grymasic. Pani mowi ze asytemtria jeszcze malenka jest ale ona jej juz nie przeszkadza w funkcjonowaniu, wzmozone napiecie tez lekkie jest ale to nie patologia. Troche zmartwila mowic ze wczesniakiem sie bedzie juz cale zycie bo ponoc zawsze cos tam malenkiego moze byc. Ale nie przejmowac się tym tak mowila. O czasie urodzone tez maja czasem jakies problemy z postawa, chodzeniem siedzeniem wiec nie zawsze wczesniak jest na to skazany co prawda ma wieksze predyspozycje ale to jeszcze nic nie przesądza.

U nas jakas drobna wysypka. Za uszami na karku i na głowce czeronawe plamy. Teraz zastanwiam sie czy to byl brokul, ktory kupilam z rynku a zajadla go z aptetytem czy moze kaszka bananowa ktora wprowadzilam czy moze por, ktory tez dostala wczoraj. Pierwsze krostki male zauwazylam z 30 minut od podania zupki z porem a rano byla poraz pierwszy kaszka bananowa a dzien wczesniej brokul, wiec teraz nie wiem co to. Kaszke odstawilam, a por dzisiaj znowu byl. Zobaczymy czy juro objawy sie na sila czy zelżą.

Nie bylismy dzisiaj na spacerze bo taki ukrop. Popoludniu jak juz mielismy dzien na balkonie to przenioslam mate i koc i siedzialsmy z 2 godziny na balkonie a potem mloda nawet sie zdrzemnela na 30 minut.

Senior Member
    MałaM

O mnie
    Macie wygimnastykowane dzieciaki Szymon ani się nie podciaga ani nie łapie za stopy...
    Dzisiaj mamy szczepienie. Ciekawa jestem ile waży ten mój maluch bo jak się go nosi to ręce bolą.

Senior Member
    MałaM

O mnie
    No i my po szczepieniu. Następne po skończonym roczku.
    Młody dostał jednak 2 wklucia bo oprócz wzw miał pneumokoki 3 dawkę.
    waży 9600 g i ma 75 cm.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów