Strona 162 z 252
Pokaż wyniki od 1,611 do 1,620 z 2513

Lutowe maleństwa 2017

Senior Member Awatar kasjo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-01-18 zobacz kalendarz
    Jak mala byla w szpitalu to tez sciagalam 70,80 a teraz ledwie 50 systematycznie co 3h. To kp mnie przygniata. Wszyscy znajomi nie rozumieja mojego problemu bo one nie mialy z tym zadnych klopotow. Do tego tw wzdecia, po prostu zaczyna mnie to troche przerastac. Rurki pierdzioszki to ja rurki, ktore wkladssz bobasowi w dupcie aby pomoc mu wydobyc gazy. Windi takie mamy i sa strasznie drogie 10szt kosztuje ponad 30 zloty. Ja tez zaczelam pozno do tego te przygody wiec nie wiem czy zdecyduje sie na drugie. Maz chce nawet glosno o tym mowi ze wroce do pracy i zaczniemy robic drugie.
    Ostatnio edytowane przez kasjo ; 24-02-17 o 15:29

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MałaM

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz
    Kasjo jestem u siebie w powiatowym szpitalu.

Member
    Juja

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-20 zobacz kalendarz
    Kasjo ja cię rozumiem bo takie przeboje z kp miałam z pierworodną. Zanim dostałam pokarm po 4 dobie, mała była już na butlę przestawiona, O ile do mojego mleka się przekonała to za nic w świecie nie chciała ssać piersi, zwłaszcza prawej Męczyłam się ściągając pokarm laktatorem i przystawiając przez cały urlop macierzyński. Piersi bolały, były poranione, miałam zastoje itp. Mała miała kolkę. Do tego jakby było mało mieszkaliśmy u teściów, bo byliśmy w trakcie budowy domu i szkoda było kasy na wynajem. Teściowa owszem bardzo chętna do rad była i pomocy, ale ja się czułam jak inkubator i nawet nie dojny, a nie matka ech. Przy drugim było już dobrze.

Gdyby kp było proste nie byłoby tylu poradni laktacyjnych. Wiele kobietek ma z tym problem. Wiele z moich koleżanek od razu karmi mm.

O mnie
    Nie wiem czy dam rade tak przez 6 miesiecy. Jezeli bedzie mleczko to sie bede mobilizowac. Wieczorem maly sukces mloda ssala efektywnie przez jakues 5 minut. Wiecie co jest cudowne na poprawe nastroju gdy czekolada jest tabu? Kapiel z duza iloscia piany odrazu mam lepszy nastroj.

Member
    Juja

O mnie
    Jak ogarniam swoją trójkę...

ZACHOWANIE MATKI PRZY KOLEJNYCH DZIECIACH - coś o mnie znalezione w sieci na wesoło.

Ciążowe ubrania:
    Pierwsze dziecko: Zaczynasz nosić ciążowe ubrania jak tylko ginekolog potwierdzi ciążę.
    Drugie dziecko: Nosisz swoje normalne ubrania jak długo się da.
    Trzecie dziecko: Twoje ubrania ciążowe stają się twoimi normalnymi ubraniami.

* * *
    Przygotowanie do porodu:
    Pierwsze dziecko: Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
    Drugie dziecko: Masz w nosie ćwiczenie oddechów, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
    Trzecie dziecko: Prosisz o znieczulenie w 8. miesiącu ciąży.

* * *
    Wyprawka:
    Pierwsze dziecko: Pierzesz świeżo kupione ubranka, prasujesz z lewej i prawej strony, dobierasz kolorami i starannie układasz w szafce przeznaczonej tylko do tego celu
    Drugie dziecko: Sprawdzasz, czy ubranka po pierwszym dziecku są czyste i wyrzucasz tylko te z najciemniejszymi plamami
    Trzecie dziecko: A niby czemu chłopcy nie mogą nosić różowego?

* * *
    Imię dla dziecka
    Pierwsze dziecko - Przeglądasz kalendarze, sprawdzasz znaczenie imion, sprawdzasz ja wybrane imię brzmi w zestawieniu z nazwiskiem
    Drugie dziecko - ktoś powinien nadać dziecku imię po ciotecznej babce, więc możesz to być ty
    Trzecie dziecko - otwierasz spis imion, zamykasz oczy i w co trafisz palcem, to będzie.

Płacz:
    Pierwsze dziecko: Przy pierwszej oznace niezadowolenia (kwękanie, skrzywienie) bierzesz dziecko na ręce
    Drugie dziecko: Bierzesz dziecko tylko wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że jego wrzask obudzi starsze dziecko lub grozi wizytą zaniepokojonych sąsiadów
    Trzecie dziecko: Uczysz swoje starsze huśtania kołyską

* * *
    Gdy upadnie smoczek:
    Pierwsze dziecko: Wygotowujesz po powrocie do domu.
    Drugie dziecko: Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz mu do buzi.
    Trzecie dziecko: Wycierasz w swoje spodnie i wsadzasz mu do buzi.

* * *
    Przewijanie:
    Pierwsze dziecko: Zmieniasz pieluchę co godzinę, niezależnie czy brudna czy czysta.
    Drugie dziecko: Zmieniasz pieluchę co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
    Trzecie dziecko: Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan.

* * *
    Zajęcia:
    Pierwsze dziecko: Bierzesz dziecko na basen, plac zabaw, spacerek itp.
    Drugie dziecko: Bierzesz dziecko na spacer.
    Trzecie dziecko: Bierzesz dziecko do supermarketu i pralni chemicznej.

* * *
    Opiekunka:
    Pierwsze dziecko: Zanim wsiądziesz do samochodu, trzy razy dzwonisz do opiekunki.
    Drugie dziecko: W drzwiach podajesz opiekunce numer swojej komórki.
    Trzecie dziecko: Mówisz opiekunce, że ma dzwonić tylko jeśli trzeba będzie wezwać pogotowie.

* * *
    W domu:
    Pierwsze dziecko: Spędzasz większą część dnia wpatrując się w dziecko
    Drugie dziecko: Spędzasz większą część dnia patrząc czy twoje starsze dziecko nie robi krzywdy młodszemu.
    Trzecie dziecko: Spędzasz większą część dnia kryjąc się przed dziećmi

* * *
    Połknięcie monety:
    Pierwsze dziecko: Wzywasz pogotowie i domagasz się prześwietlenia.
    Drugie dziecko: Czekasz aż zrobi kupkę.
    Trzecie dziecko: Odejmujesz mu z kieszonkowego.

WNUKI: Nagroda od Pana Boga za nie zamordowanie własnych dzieci.
    Ostatnio edytowane przez Juja ; 24-02-17 o 20:02

Hehe dobre :-D

Senior Member
    MałaM

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-22 zobacz kalendarz
    Juja świetne to jest

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Dobre i zapewne prawdziwe. Przynajmiej u nnie przy pierwszym

Member
    mmaarta

O mnie
    Dzieki dziewczyny ! Powoli dochodze do siebie. Igunia jest kochana. Karmie piersia chociaz boooli jak cholera ale moze bol sie z czasem zmniejszy

O mnie
    Mmaarta jak boli to znaczy ze lapie za sam sutek a powienna jeszcze za brodawke. Jezeli tak jest to ty nabawisz sie jakiegos zapalenia od pogryzionych suktow a mala nie bedzie sie najadac. Ale mam nadzieje ze po prostu jestes jeszczd wrazliwa i za pare dni bol zniknie. Powodzenia zycze z kp.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów