Strona 15 z 91
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 908

Lutowe maleństwa 2017

Olianna pisałaś, że na macierzyńskim jesteś a ja na wychowawczym i tez będę szukać inf co dalej a może, ktoś podobnie do mnie jest na wychowawczym?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Sylwka_17
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez olianna Zobacz posta
    Sylwka_17 ja mam dziecko które ma 9,5 miesiąca i nie dostałam wskazań do kolejnej cesarki, no chyba że coś mi jeszcze powie. Ale jeśli twoje dziecko zaraz będzie miało 1,5 roku to mi sie wydaje ze to bezpieczny czas na ciążę i nie powinno się nic rozejść itd.
    Olianna dostałam taką informację od lekarza już z góry nawet nie pytając o nic..lekarz twierdzi że w przypadku zajścia w ciążę do dwóch lat od pierwszej cesarki najbezpieczniej jest zrobić kolejną.. Tzn chyba jak sie bardzo chce spróbować rodzić naturalnie to chyba można ale jakieś tam ryzyko jest. Chyba nawet gdzies o tym czytałam. Może podyskutuj ze swoim lekarzem jakie zdanie on ma na ten temat. Moze zwyczajnie jeszcze Ci o tym nic nie mowił, bo jest jeszcze sporo czasu. Ja mimo wszystko chyba jednak wolę mieć to cięcie skoro jest taka możliwość..po pierwsze wiem co mnie już czeka i jakoś mogę się na to nastawić, a po drugie jakoś ta sytuacja z pierwszej ciazy tak mnie przerosła, że teraz chce żeby dziecko urodzić jak już ciąża bedzie donoszona...chyba za bardzo bym sie denerwowała gdybym miała czekać do terminu... Wtedy w 39 t.c. Mój synek ledwo przeżył.. A mi pękało serce..A podobno w kazdej kolejnej ciąży ryzyko odklejania się łożyska wzrasta.. Mam nadzieje ze tym razem mnie to ominie :-(

Oczywiście za wszystkie dziewczyny trzymam kciuki *

Sylwka 17 tez słyszałam że dwa lata po cc wskazana jest druga cesarka. Będziecie pod opieką lekarza i wszystko będzie ok! Nie zamawiaj się na zapas. Chociaż ja też się zamartwiam czasem ... hehe.

Senior Member
    olianna

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-09-05 zobacz kalendarz
    Data
    23.09.2015
    papaja ja sądzę że do dnia porodu mi przedłuża umowę bo i tak muszą , chodzi mi tylko o kwestie jakiegoś zasiłku czy będzie mi się należał itd podobno ze jak pracodawca już ci podziekuje to należy się zasiłek z urzędu pracy jak się zarejestrujesz ale nie wiem jaka to jest kwota i czy to jest jednorazowo czy co miesiąc itd. Nie ma bardzo od kogo się dowiedzieć a do up trzeba by było pewnie jechać bo przez telefon ci nic nie powiedzą.
    Sylwia_17 Być może masz rację, jak byłam na kontroli po ciąży z Zuzią to lekarz mi powiedział że kolejna ciąża to minimum trzeba rok odczekać a przynajmniej półtora. Na następnej wizycie 6-tego się go wypytam o to. Sama nie wiem czy bym chciała drugą cesarke bo po pierwszej ciężko było mi dojść do siebie natomiast naturalnego się znów boję ....
    Ostatnio edytowane przez olianna ; 23-06-16 o 10:33

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez papaja Zobacz posta
    Olianna pisałaś, że na macierzyńskim jesteś a ja na wychowawczym i tez będę szukać inf co dalej a może, ktoś podobnie do mnie jest na wychowawczym?
    Papaja ja jestem na urlopie wychowawczym ale raczej na nim zostanę i poczekam na zasiłek macierzyński, bo ten chyba normalnie podobno przysługuje. Z tym urlopem wychowawczym lub macierzyńskim jest tak, ze chcąc iść na L4 żeby dostawać jakieś pieniążki trzeba wrocić przynajmniej na jeden dzień do pracy.... Napewno składa się jakies pismo o rezygnacji z urlopu itd. Ale wiecej musiałbyś sie dowiedzieć u pacodawcy czy księgowej.
    Ps. A w jakim wieku masz dziecko? Cos mi sie kojarzysz z forum

O mnie
    Olianna o widzisz..a mi z kolei na wizycie kontrolnej tuż po porodzie powiedział, że starać sie można już wnet o nastepne, co mi z kolei wydało się jednak dość absurdalne..bo wtedy jeszcze organizm długo dochodził do siebie po pierwszym cięciu a niby zaraz miałby się znowu brzuszek rozciągać... Gdzie czas na regenarację?! Ja oczywiscie nie bralam tego pod uwage i nie mialam takich planów... Teraz mysle, ze aktualnie nadszedł jest juz dobry czas na kolejną ciążę, bo minelo wystarczajaco dużo czasu i wszystko się wygoiło.. Ja po pierwszej cesarce tez długo do siebie dochodziłam..oj nie było lekko..ale naturalnego chyba bardziej bym sie obawiała..jakoś czuje sie że nie jestem do niego stworzona :-P

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    czy normalne jest to, że piersi raz bolą mocno a raz w ogóle tak sporadycznie? no i dzisiaj zauważyłam u siebie biały śluz...? czy to też jest normalne? Ja narazie to troche mnie ciągnie na wymioty, ale tak jakby chciało ale nie mogło.. xD w sumie to nie mam specjalnych objawów... ale to dopiero 4 tydz. i 3 dni...

Sylwka 17 teraz jak wspominałaś to też Cię kojarzę. Córcia ma 14 miesięcy. A Twoje? Czyżby to to forum
    Olianna przed końcem macierzyńskiego 3 tyg chyba, musiałam złożyć wniosek o urlop wychowawczy i pracodawcy nie mogli mi go odmówić. Jeśli złożyła bym po tych 3 tyg mogli by dać mi wypowiedzenie. A tak os razu przeszłam na wychowawczy. Dowiedz się bo są jakieś terminy wcześniejsz, żeby nie przeoczyć
    co do porodu to mam identyczne obawy. Cesarke pamiętam jak boli i jak ciężko wstać i ta igła w kręgoslup. Naturalnego się boje bo nie znam. Ale trzeba to przejść będzie tak czy tak.

Malinowa myślę że to normalne każdy organizm jest inny. Ja też mdłości mam ze 4 dni dopiero

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów