Strona 12 z 91
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 908

Lutowe maleństwa 2017

Member
    mfk

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-01-30 zobacz kalendarz
    ja nie mialam badania kału.

ja mam brzuch jakbym była w 4-5 miesiacu. naprawde. w sumie jestem szczupła i jak mi się woda zebrała, czy co ja tam mam. to kazdy sie dziwi jak mówie ze to 7 tydzień.
    nawet jedna pielęgniarka powiedziala mi: "ale masz sadło" ja do niej, że to domek dla mojego Dzidziusia i smiech, a ona: "ze w tym tygodniu to jeszcze nic nie widać i ze to sadło"
    super było
    juz nigdy do niej nie pójdę

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar kasiek2706
    Mieszka w
    Sosnowiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-07-03 zobacz kalendarz
    Wskazanie to samo co w poprzedniej ciąży: ucisk na żyły miednicy.
    Co do ciążowe go brzucha to u mnie wręcz przeciwnie. Od kiedy mam mdłości straciłam 2 kg

Senior Member Awatar Sylwka_17
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Witajcie!
    Chętnie do Was dołączę Mam już 15 miesięcznego synka a teraz jestem w drugiej ciąży. Jestem już po pierwszej wizycie u ginekologa i jeszcze nie usłyszałam serduszka, ale zobaczyłam już maleńką "kropeczkę" w pęcherzyku podczas badania USG. Zarodek był jeszcze zbyt mały do pomierzenia dlatego termin porodu nie jest jeszcze bliżej określony, ale z samych obliczeń (wg daty ost. miesiączki) wynika że ok.8-9 luty. Mam jednak wskazania do drugiej cesarki, więc trudno nawet powiedzieć czy maleństwo powitam w lutym czy może nawet już w styczniu.. Ponadto zrobiłam już serię podstawowych badań + odczyn coombsa.. jutro odbieram wyniki i tak samo mam wizytę u lekarza, więc dowiem się coś więcej.. A co do samopoczucia w tej ciąży- do tej pory nic szczególnie mi nie dokuczało - tylko delikatne pobolewania podbrzusza i ostatnio jakieś minimalne mdłości.. poza tym nie czuję, że w ogóle w ciąży jestem (ale podobnie miałam przy pierwszym).

Zdrówka dla Was mamusie i dla Waszych maleństw!

Senior Member Awatar nati89
    O mnie
    Jestem mamą Aniołka... 01.07.2016r.
    witaj Sylwka_17
    nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę, że przechodzisz tą ciążę bez żadnych objawów. Doceniaj to moja droga
    a czemu masz wskazania do drugiej cesarki? od czego to zalezy?
    zdrowej i spokojnej ciąży życzę

Ja miałam hemoroidy w 1 ciąży ale ok 6 miesiąca dopiero i zostały do dzisiaj, w 2 ciąży się trochę powiększyły też ok 6 miesiąca
    Brzuch mam większy, kilka dni przed spodziewaną @ mi nabrzmiał i tak już został ale to moja 3 ciąża więc brzuch będzie szybciej widoczny, do tego zawsze brzuchol mi sterczał a ostatnio przestałam go ćwiczyć.

Ja głodna jestem cały czas a jak zjem to mam mdłości i zgagę masakra jakaś le nie narzekam bo przynajmniej wiem, że wszystko jest oki z dzidzią i może nie przytyję tak dużo ( w co wątpię ale pomarzyć sobie mogę)

Cześć dziewczyny, jestem trochę przerażona bo pierwsza ciąża nie poszła zgodnie z planem w piątek test dwie kreseczki, a dzisiaj w terminie okresu zrobiłam beta hcg i wyszło 285 HCG... cieszę się jestem pełna obaw. U lekarza nie byłam jeszcze bo nie wiem kiedy najlepiej się zapisać i kiedy będzie coś widoczne na USG...obliczyłam sama, że termin porodu miałabym pod koniec lutego...wizytę mam w środę..wiem, że na USG może jeszcze być nic nie widać bo to jeszcze maleńka ciąża jest xD ale stres mnie dobija.
    Ostatnio edytowane przez maalinowa ; 20-06-16 o 14:43

Senior Member Awatar klaudia2684
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-03 zobacz kalendarz
    co do hemoroidów to zazwyczaj pojawiają się jakos w trzecim trymestrze..ale czytalam na ten temat i jest to możliwe jeżeli kobieta ma roblem z wypróżnianiem się i ja np niestety taki problem mam.. o wzdęciach juz nie powiem staram sie jeśc zdrowo ale niestety czasami moje zachcianki na to nie pozwalają.z czytałam ze pozwólcie ze zacytuję : '' Zaparcia są skutkiem podwyższonego poziomu progesteronu, który rozluźnia przewód jelitowy i sprawia, że treść żołądkowa wolniej przechodzi przez układ trawienny. Dodatkowym obciążeniem jest stale powiększająca się macica w ciąży, która napiera na jelita. Jeśli dodatkowo cierpisz na anemię i musisz korzystać z suplementacji żelazem, problemy z zaparciami mogą się znacznie nasilić. Dlatego, aby nie dopuścić do konsekwencji zaparć, jakim są żylaki odbytu (hemoroidy), warto starać się je zwalczyć zaraz, kiedy tylko się pojawią" czytałam ze najlepiej jesć duzo produktów które zawieraja błonnik pic dużo wody, jeśc surowe warzywa i owoce itp..na szczescie mdłosci mi trche przeszły może jest to zasluga tych tabletek które zjadam żeby sie lepiej czuc ale za to pojawił sie ten drugi problem ... jak ja zazdroszcze tym dziewczynom , które w ogóle nie mają takich problemów !!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Sylwka_17
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez nati89 Zobacz posta
    witaj Sylwka_17
    nawet nie wiesz jak ci zazdroszczę, że przechodzisz tą ciążę bez żadnych objawów. Doceniaj to moja droga
    a czemu masz wskazania do drugiej cesarki? od czego to zalezy?
    zdrowej i spokojnej ciąży życzę
    Druga cesarka dlatego, że nie minęło zbyt wiele czasu od poprzedniej, a przy naturalnym porodzie istniałoby ryzyko pęknięcia blizny... Z drugiej strony być może dzięki temu zminimalizuje się też ryzyko przedwczesnego odklejenia łożyska (przynajmniej biorąc pod uwagę wcześniejsze rozwiązanie ciąży), ponieważ w piewszej ciąży wystapiła u mnie wlasnie taka sytuacja i była powodem pilnej cesarki.

Junior Member
    Beatka11

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-08 zobacz kalendarz
    maalinowa nie jesteś sama chyba nie ma tu dziewczyny, która się nie stresuje... i tak już będzie od wizyty do wizyty, aż do lutego... Moja siostra urodziła w lutym tego roku i jak teraz słucha moich wywodów, jak to się denerwuję, to sama się cieszy, że ma już to za sobą.

Hej wszystkim

Beatka11 na brzuszek ciążowy jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Najwcześniej powinien zacząć się zaokrąglać ok. 4 miesiąca.
    Co do hemoroidów to mogą pojawić się na każdym etapie ciąży i nie tylko w czasie ciąży. Wystarczy, że masz kilka dni zaparć i mogą się pokazać hemoroidy. Ja miałam z nimi problem nie tylko w poprzedniej ciąży, ale też przed i po.

mfk trzeba było powiedzieć pielęgniarce, że ona sama ma sadło

Sylwka_17 Witamy fajnie, że już widziałaś kropeczkę zazdroszczę.

maalinowa nie denerwuj się, bo stresem jeszcze bardziej szkodzisz dziecku. Do lekarza najlepiej zapisz się ok. 8 tygodnia po ostatniej @. Wtedy już będzie cokolwiek widać na usg i w czasie badania lekarz będzie mógł powiedzieć coś więcej na temat ciąży niż tylko tyle, że jest.

Jeśli chodzi o cc, to ja ją bardzo dobrze wspominam. Po 24 godzinach od cc śmigałam z małą w wózeczku po korytarzu i sama podnosiłam (albo raczej staczałam się) z łóżka. Pielęgniarki były w szoku jak szybko doszłam do siebie. Gdybym teraz miała wybór czy cc czy pn to zdecydowanie wybieram cc. Jak sobie przypomnę te 12 godzin chodzenia po korytarzu (zanim lekarz zadecydował o cc), bo nie mogłam ani usiąść ani się położyć i do tego skurcze krzyżowe to mam dreszcze.

Dawno się nie odzywałam, ale jakoś nie miałam nastroju. Mam strasznego lenia i do tego nie do końca dobrze się czuje. Niby nie mam typowych mdłości, ale jakoś tak mi nie dobrze. A jeszcze od wczoraj moja mała ma temperaturę. Dzisiaj nie poszła do przedszkola i jutro chyba też zostawię ją w domu
    Ostatnio edytowane przez Magera ; 20-06-16 o 22:15

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów