Strona 103 z 252
Pokaż wyniki od 1,021 do 1,030 z 2513

Lutowe maleństwa 2017

Senior Member
    olianna

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-09-05 zobacz kalendarz
    Data
    23.09.2015
    Teraz jak pójdę na wizytę 11-tego to będę rozmawiać żeby usg było w 37 tyg , będę spokojniejsza, bo w poprzedniej ciąży już nie dotrwalam do następnego usg. Chciałbym bardzo wytrzymać do 39 tyg na umówione cc ale chyba nie dam rady.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasjo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-01-18 zobacz kalendarz
    Malinowa, ja na IP bylam juz w 27 tygodniu bo malej nie czulam 2 godziny. Dzisiaj bylam na Ktg prywatnie, mala leniwa caly dzien. Kolo 15 najadlam sie slidyczy i liczylam ruchy wyszlo 12 na godzine ale byly to slabe ruchy wystarczylo zebym sie uspokoila. Osluchalam tez tetno prze 6 minut i tez bylo ok. Ale potem znowu nastala cisza 1,2 slabe ruchyna godzine, ja rozumiem ze ona tez musi odpoczac ale jak to trwa 3 godziny to juz sie martwie. Teraz jak wiem o tej pepowinie to juz wogole.
    Ja wyczytalam ze ruchow podczas aktywnosci powinno byc 10 na godzine. Skad macie info ze 5? I te 5 to w kaxdej godzinie czy gdy jest aktywne malenstwo?

Powiem Ci kasjo, że ja po prostu mniej więcej wiem jaka moja mała jest i dostosowuje teorie do jej aktywności.

Liczę ruchy jeśli np. jestem w domu nic nie robię wielkiego a jej nie czuje. Wtedy się kładę lub siadam i czekam. Jeśli po chwili zacznie się wiercic to jest ok. Czasami liczę do 10 pierwszych ruchów co najczęściej zajmuje jej max 15 minut i jak naliczę to odpuszczam dalsze liczenie. Ja mam łożysko na tylnej ścianie i ruchy czuje wyraźne. Podobno kiedy łożysko jest na przedniej ścianie te ruchy są mniej wyczuwalne.

Jakbym była na twoim miejscu to też jeździłabym na ktg. Lepiej 5 razy więcej ktg niż o jedno za mało.

Senior Member
    carlaaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-02-17 zobacz kalendarz
    kasjo, min 5 ruchow w ciagu jednej aktywnosci a nie w ciagu kazdej godziny
    taki dzidzius tez duzo spi

O mnie
    Ja mam wlasnie lozysko na przedniej scianie i juz mnie uswiadamiali ze moge gorzej czuc ruchy. Mimo to ciezko mi zrozumiec czemu kilka dni pod rzad czuje ruchy i jest ich calkiem sporo a potem nastepuje dzien gdzie tych ruchow ma jak kot naplakal i jeszcze sa slabiutkie. Moze i jestem panikara i niech sobie mysla co chca ale jak zaczynam sie martwic to wole pojechac wydac 50 zlotych i miec pewnosc ze to tylko wyolbrzymienie mej psychiki a mala ma taki leniwy dzien.
    dzisiaj rano ladnie juz fikala, troche poruszalam sie w domu, polozylam sie na chwilke aby oddech zlapac i po 10 minutach dala znac o sobie, 2 male ruchy. Czyli normalne ruchy. Ja mam duzo odpoczywac wiec ma czas aby monitorowac ruchy, pewnie za duzo.. Osoby ktorej sa aktywniejsze pewnie mniej tym zawracaja sobie glowe.
    Ostatnio edytowane przez kasjo ; 30-12-16 o 11:11

Senior Member
    olianna

O mnie
    Data
    23.09.2015
    Kasjo doskonale cię rozumiem, lepiej sprawdzić i być pewną ze wszystko dobrze. Co do tych ruchów to ja też martwię się jak ma leniwy dzień tym bardziej po tym upadku ostatnio, co prawda zdarza się bardzo rzadko ze ma leniwy dzień ale to zawsze mama myśli czy wszystko ok i czemu się nie odzywa.
    Ja teraz ograniczam już swoją aktywność, od Nowego roku a właściwie już od teraz wychodzę na miasto bardzo sporadycznie tylko jak muszę, na spacery z Zuzia chodzi mama. Boję się powtórki z rozrywki z tymi wodami być może wtedy też przyczynił się do tego mój maraton po mieście targu itd i jeszcze tego samego dnia byłam już w szpitalu z porodem. Oczywiście wiem że teraz może być inaczej może być wcześniej może później a może wody teraz nie odejdą wcześniej , kto wie... ale wolę jednak być spokojniejsza . Oczywiście wiem też że równie dobrze przy lataniu za małą mogę zrobić bardzo duży wysiłek i może to poskutkowac jak wcześniej no ale nic niestety nie da się przewidzieć.

hej
    U mnie też synek sie wierci czasem bardziej a potem 3 dni leniwy i wtedy sie martwie ale skupiam sie na ruchach i nalicze te 10 ruchow. Synek w nocy buszuje w brzuszku, a w dzien poprostu nie mam czasu by zwracac na to wieksza uwage, corcia jest absorbujaca i najcheteniej robilaby wszystko ze mna Martwie sie zatem jak przezyjemy rozłąkę kiedy pojde do szpitala. Na poczatku ciazy rozmawialam z lekarzam o porodzie naturalnym, a niecale dwa lata temu mialam cesarke. powiedzial ze cesarka bedzie i bardzo mnie na nia naklanial. Powiem Wam ze i przed naturalnym i przed cesarka strach czuje i nie wiem co lepsze. Pamietam tylko jak nie moglam wstac po cc i jak mnie telepalo tuz po operacji. Juz kilka razy mi sie snila cesarka, miedzi innymi i dzisiaj. Jak na poczatku chcialam naturalnie rodzic to teraz juz sama nie wiem. Moja mama nastraszyla mnie ze po naturalnym sa klopoty z pochwa ogromne i chyba podswiadomie caly czas to slysze :/ Ja mam termin 14 lub 17 ale z niunia naczekalam sie i w 8 dniu po terminie cos sie zaczlo dopiero, takze ciekawe czy teraz tak bedzie. Poza tym na Swieta tak sie narobilam ze dzien po caly dzien meczyly mnie bole brzucha jak na okres, no spa i odpoczynek pomoglo na szczescie ale troche sie wystraszylam. Uparlam sie na wozek podwojny bo przy mojej kochanej uciekajacej lub idacej w druga strone corci bede go potrzebowac raczej. Widzialam juz uzywany fajny ale nie wiem czy to nie za wczesnie na zakup. Wizyte mam 4 stycznia i juz sie doczekac nie moge Czy Wy rowniez macie taki apetyt?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Juja

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-02-20 zobacz kalendarz
    Apetyt, hymmm. Co chwila bym podjadała Malec co prawda uciska wnętrzności, ale daję radę
    Wiecie co mi się przydarzyło. Zapomniałam identyfikatora do swojego banku. Mam go prawie 10 lat i loguję się naprawdę często. Oczywiście przeszukałam cały dom dwa razy i nie mam go nigdzie zapisanego, bo i po co, znam go przecież na pamięć A muszę dziś pilne przelewy porobić.... Miotam się w myślach z cyframi ale zero efektów. Coś się porobiło z moją pamięcią wszystko, nawet najdrobniejsze sprawunki muszę zapisywać na karteczkach i zostawiać w widocznym miejscu...

Skończyło się telefonem na infolinię co za wstyd...
    Ostatnio edytowane przez Juja ; 30-12-16 o 20:23 Powód: chwilę później dodane...

O mnie
    Kurcze mi juz tydzien przed swietami buzia chodzi. Co chwile bym cos zjadla. Slodycze mnie ciagna nawet pajda z maslem jest pyszna. W ciagu 2 tygodni przytylam 1,5 kilo. I zachciewajki mam a w wiekszosciba rzeczy ktore nie moge wiec mowie nie

Senior Member
    olianna

O mnie
    Data
    23.09.2015
    U mnie też buzia się nie zamyka, ciekawa jestem ile teraz przytylam, zazwyczaj nie kontroluje tego w domu tylko jak chodzę na wizyty. Do porodu jeszcze trochę czasu a ja czuję że moja wskazówka na wadze ciągle się przesuwa, wiem że jestem chudsza niż w pierwszej ciąży ale to i tak nic nie daje chciała bym jak najmniej przytyć a żeby dzidziuś miał ładna wagę.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów