Strona 280 z 289
Pokaż wyniki od 2,791 do 2,800 z 2884

Styczniowe mamusie 2017

A ja mam problem z doborem fotelika samochodowego... 10 kg 72cm nie siedzi ale szarpie sie do siedzenia- za duży na nosidełko , meczy sie i denerwuje . Za mały i nie siedzi żeby go w większy fotelik wsadzić ... dzisiaj w Smyku wypróbowaliśmy kilka i lipa... głowka mu spada bo akurat w 1 zasnal na chwilkę . Te foteliki mają bardzo mały kąt pochylenia do spania
    Maxi cosi 2way pearl to był mój wybór ale hmmmm jestem w kropce i chyba kupię mu na chwilę maxi cosi cabrio fix bo to chyba największe nosidełko jakie zmierzyliśmy ... Generalnie wydatek niezły a on pojeżdzi 2-3 msc a baza isofix spod niego nie nadaje się potem do 2way pearl .
    Oglądałam jeszcze MC AxissFix - super sprawa - obrotowe 360 stopni więc wkładanie malucha bez problemów ale też prawie pionowe siedzenie. Jutro jade mierzyc cybex sirona też obrotowy
    Młody musi jeżdzić tyłem max ile się da bo to najbezpieczniejsza pozycja dla dziecka.

Macie jakieś pomysły albo patenty ??

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez Karoll88 Zobacz posta
    My wróciliśmy że szpitala dzisiaj, Bartek mial ostre zapalenie gardła, nie pił przez 12h, płakał na okrągło i w środę pojechaliśmy na izbę, zatrzymali nas na oddziale i dali Małemu kroplowke. Doszedł szybko do siebie, obyło się bez antybiotyku i pije, ale przez ostatnie 3 noce spalam łącznie 4h.. Właściwie tylko dziś, dwa nieprzespane w całości, ledwo żyję.
    i tak jesteś wytrzymała ja bym zwariowła jakby mojemu sie coś przytrafiło , chyba jestem panikarą straszną , dobrze ze Mąż ogarnia sytuacje awaryjne na spokojnie.

Senior Member Awatar Karoll88
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Tilja mi też zależy, żeby szybko zmienić na fotelik, żeby razem siedzieli z tyłu, bo teraz ja siedzę z Bartkiem a Tymek z przodu. Nie dość, że jednak z przodu wydaje mi się mniej bezpiecznie, trzeba poduszkę powietrzna wyłączyć itd., to jeszcze robi taka rozpierduche na desce rozdzielczej, wszystko jest pokopane nogami, kopie noga w ustawienia klimatyzacji, a kilka razy wyrzucił mężowi bieg podczas jazdy;-) Ogólnie Tymek jest bardzo niegrzeczny, ręce mi opadają, Bartek robi się też coraz bardziej absorbujacy, a Tymek w kółko skupia na sobie uwagę, bo się w ogóle nie słucha, ma napady histerii i jest po prostu czlowiek-demolka.
    Wracając do tematu fotelika heh;-) Ja planuje kupić niebawem Romer King II LS 9-18kg, od 9miesięcy do ok 4lat (W moim przypadku pewnie z 2-2,5roku i przejdę na Recaro) Fajny jest, bo ma wielostopniowa regulacje oparcia i może jechać tak na pollezaco jak w nosidelku. Tymek ma Recaro Young Sport Hero, przedział wagowy 9-36kg, ale to jest zdecydowanie fotelik dla starszych dzieci, powyżej roczku.

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    No i tak jak jak najdłużej Tymka chciałam trzymać tyłem do kierunku jazdy, tak teraz aż tak bardzo mi na tym nie zależy. Rozumiem Cie tilja, u mnie to pokierowaNe faktem, że jest ich dwóch i wolę by siedzieli z tyłu przodem obydwoje, bym ich widziała, a gdyby Bartek jechał tyłem do kierunku jazdy a ja z przodu, to byłoby to dla mnie kłopotliwe. Nie mam teraz bazy, bo było z nią niewygodnie, więc ten mój maxi cosi przylega bardzo do oparcia i młody też się tam prezy. Są foteliki obrotowe typu Recaro Zero i jakiś Romer też,ale to już ok. 2 tysiące.
    Ostatnio edytowane przez Karoll88 ; 31-07-17 o 10:39

Kochana Tilja, dziękuję za uspokojenie myślałam,że na prawdę jesteśmy mocno do tyłu, bo co tutaj przeczytam, to czasami jest nie do uwierzenia, porównując z moją małą. Widocznie Nasze Skarbeńki potrzebują troszeczkę więcej czasu jeszcze raz dziękuję Kochana !!!

Member
    m@rtini

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-01-04 zobacz kalendarz
    Każde dziecko jest inne i każde ma własne tempo. Nie ma co się stresować, lepiej korzystajmy póki jest względny spokój a nie bieganie za dzieckiem ;-) U nas też ząbków brak, z czasem wyjdą.

Member
    m@rtini

O mnie
    Również zaczynam się rozglądać za fotelikiem, czy przy tych tyłem do kierunku jazdy nie ma z czasem problemu z chorobą lokomocyjną? No i jak je oglądałam to wydają się mało wygodne ze wzgledu na małą ilość miejsca na nogi... jakie macie z nimi doswiadczenia? Ja chyba zdecyduję się na taki przodem do kierunku jazdy jednak.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    m@rtini

O mnie
    Dobra, już się doedukowałam :-) może jednak te RWF będą lepsze. Tak czy inaczej trzeba pojeździć i poprzymierzać.

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jak ogladalam foteliki dla Tymka, to pamiętam, że przeglądałam testy zderzeniowe i o ile te tyłem do kierunku jazdy w zdarzeniach wypadają bardzo dobrze, o tyle dachowanie, to jest ponoć masakra w porównaniu z tymi przodem do kierunku jazdy. Generalnie zasada jest taka, że do fotelika przodem do kierunku jazdy wkładamy dziecko, które dobrze siedzi, ma stabilna główkę. Widelkami wagowymi nie ma się co sugerować. Bardziej chodzi o rozwój motoryczny dziecka i osiągnięcie pewnych kamieni milowych, w tym przypadku stabilnego siedzenia. Dziecko wtedy nawet podczas snu czy też gwałtownego hamowania potrafi już panować nas swoją głową. Mój siedzi ładnie, ale zdarza mu się jeszcze gdzieś na bok przechylic albo do tyłu, dlatego mimo, że duży, to poczekam do wrzesnia-pazdziernika z fotelikiem.
    RWF jest chyba najbezpieczniejszym rozwiązaniem przy wszelkich kolizjach, jedynym mankamentem jest jego wielkość, zajmuje bardzo dużo miejsca przy małym dziecku. Ja mając SUV-a i bardzo wysokiego męża, nie pomiescilibysmy się, jeśli ja miałabym jechać z tyłu z Bartkiem, bo też Tymek jadąc z przodu ma na maxa cofniety przedni fotel.. Bardzo mi nie odpowiada to, że jeździ z przodu, więc zakupiłam póki co takie lusterko montowane na zaglowku, żeby widzieć Bartka jak pojedzie tyłem, a Tymek będzie obok niego.

A co do tempa rozwoju u dzieci, to warto wrzucić na luz:-) Ja się też stresowala z pierwszym dzieckiem, każde jest inne, są jakieś tam widełki, wiadomo, ale generalnie nie ma co porównywać za bardzo, to jest najgorsze i najbardziej frustrujące. Ja mając dwójkę dzieci widzę, że jeden motorycznie rozwija się szybciej, drugi natomiast miał już więcej zębów i więcej gaworzyl, także naprawdę tylko względny spokój może nas uratować:-)
    Ostatnio edytowane przez Karoll88 ; 31-07-17 o 11:35

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    P.s. Dajecie dzieciom chrupki kukurydziane? Nie pamiętam kiedy starszemu zaczęłam dawać, ale jeszcze chyba trochę wcześnie..

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów