Strona 241 z 289
Pokaż wyniki od 2,401 do 2,410 z 2884

Styczniowe mamusie 2017

sliczny bartuś
    troszkę załuję ze sie nie zdecydowałam na taka sesje dla krzycha a teraz już za stary jest

2. dzieckozakupy.pl
    Cytat Zamieszczone przez Karoll88 Zobacz posta
    Tilja a kladziesz go na boczku? Łatwiej mu zejdzie z noska, mniejsze ryzyko, że się zadlawi. Warto też chyba zainwestować w poduszkę-klin, by miał główkę trochę wyżej. Ja mojego po karmieniu i odbiciu w ciągu dnia szczególnie układam na taką płaską poduszkę, żeby mu to mleczko faktycznie zeszło do żołądka i faktycznie nie ulewa mi prawie wcale.
    tak na boku zawsze po jedzeniu i odbiciu... a główke i tak ma wyzej bo mu kocyk układam jak klin. A i tak po 2h nawet potrafi ulac porzadnie.... widocznie tak juz ma i poinformuje o tym lekarke teraz jak bedzimy na szczepieniu...

Senior Member Awatar Karoll88
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Tilja może to refluks? Warto podpytać lekarza faktycznie. Ja dzisiaj zaklepalam knajpe i termin u księdza i 2go kwietnia robimy chrzciny, łączymy z drugimi urodzinami Tymka, dwie okazję za jednym machem:-)

Cytat Zamieszczone przez Karoll88 Zobacz posta
    Tilja może to refluks? Warto podpytać lekarza faktycznie. Ja dzisiaj zaklepalam knajpe i termin u księdza i 2go kwietnia robimy chrzciny, łączymy z drugimi urodzinami Tymka, dwie okazję za jednym machem:-)
    no własnie o to zapytam ...
    a ja napisąłam do księdza maila z zapytaniem czy brak ślubu kościelnego to przeszkoda bo do chrztu wymagane jest zaświadczenie o kościelnym .. i odpisal ze nie będzie robił zadnych problemów wiec chyba w marcu coś zaplanujemy w tym temacie bo im dzieciaczek młodszy tym spokojnieszy chyba . Chociaż wg mnie chrzest powinien odbwac się jako osobna uroczystość a nie w trakcie mszy - siedzenie pnad godzinę z maluchem w kosciele jest mało fajne, zwłaszcza jak zacznie walkę o jedzenie

Senior Member Awatar Karoll88
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Ja mam po mszy właśnie takie krótkie nabożeństwo z chrztem, 15 minut potrwa, jak chcemy, to możemy też być na mszy wcześniej, to jest taka 30mij bez kazania, więc pewnie pójdziemy:-) U mnie też nie jest wymagany ślub kościelny, wystarczy odpis skrócony aktu małżeństwa z USC:-)

Senior Member
    Oluchna

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-01-03 zobacz kalendarz
    Dobry wieczór.
    Ja nie mam czasu tu wpaść.

Powiem wam, ze nie ogarniam, wszystko mnie dobija, jestem zmęczona ciągle ryczę. Olek znów chory i już drugi tydzień kibluje w domu.
    Mały ostatnio gorzej z brzuszkiem i ciągle marudny, mało spi. Teraz jeszcze podłapał katar od Olka i ma nosek przytkany. Zaczeło mu się ulewac mocniej i nie wiem czy to nie od kataru, ale wydaje się, że nie ma az tak dużego.
    Czuję się kompletnie bezradna i jeszcze dzisiaj ząb złamałam.

Czesc Mamusie na 4 spotkaniu polozna sciagnela mi szwy. Troszeczke pobolalo, ale rzeczywiscie mialyscie racje, ze to same szwy bola a nie pekniecie bol przeszedl jak reka odjal. Teraz mamy problem z kolkami... tzn. To sa chyba kolki, Toska wywija sie w banana brzuszkiem do przodu i krzyczy... 5 minut spokoju i znowu to samo. Przed wczoraj 6 godZin, wczoraj 4. Prezy sie, próbuje przec, jest bardzo niespokojna. Brzuszek wzdety... wczoraj na wizycie u pediatry okazalo sie, ze w 3 tygodnie przytyla rowny kilogram... ponoc je za duzo.. musze ja dopajac pomiedzy karmieniem, ktore ma byc co 2,5-3 godziny... espumisan wydaje mj sie, ze w ogole nie pomaga... zalatwilam kropelki sab simplex i nie mam pojęcia jak je podawac 5 tygodniowemu niemowlakowi...
    Malo tego, na brzuszku nie chce lezec, bo jest placz, o masowaniu brzuszka moge zapomniec bo placze, termofor z pestek wisni nie pomaga, a jak pakuje mloda do samochodu i pojezdzimy godzine to moment sie uspokaja, ale w momencie gdy wchodzi do domu, znowu jest placz...
    Pomysly mi sie skonczyly, cierpliwosc tez jest juz na wyczepaniu....
    Kochane jak.dawkowac sab simlex? Jaka dawka? Przed jedzeniem? Po jedzeniu? Ile musi czasu uplynac by dzialal? Jedyna moja nadzieja wlasnie jest w tych kropelkach...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Kaska gratuluję odwagi odnośnie szwów
    a co do preżenia i płaczu też to czasem przerabiamy- ja podaje Krzysiowi 4lactibaby 5 kropelek na wieczór i Bobotic 2-3 razy dziennie na kolki po 3 krople i jest poprawa . Kupki zamiast co 50 godzin zaczał robić 2x dziennie. Myslę że to właśnie po około tygodniu probiotyk 4lacti zaczął działac więc spróbuj .... i wciskam w niego cherbatkę koperkowa HIPP taka w saszetkach od 1 tygodni do kupienia w carrefour po 9zł. Wczoraj wazył równe 5kg więc przybrał od porodu 1200 w ciagu 5 tygodni.

sab simplex- jesli karmienie wypada czesciej niz co 2 godziny, to dajesz co drugie karmienie.
    15 kropli za kazdym razem. Regularnie, bez modyfikacji ilosci.

Cytat Zamieszczone przez Oluchna Zobacz posta
    Dobry wieczór.
    Ja nie mam czasu tu wpaść.

Powiem wam, ze nie ogarniam, wszystko mnie dobija, jestem zmęczona ciągle ryczę. Olek znów chory i już drugi tydzień kibluje w domu.
    Mały ostatnio gorzej z brzuszkiem i ciągle marudny, mało spi. Teraz jeszcze podłapał katar od Olka i ma nosek przytkany. Zaczeło mu się ulewac mocniej i nie wiem czy to nie od kataru, ale wydaje się, że nie ma az tak dużego.
    Czuję się kompletnie bezradna i jeszcze dzisiaj ząb złamałam.
    spokojnie tylko spokój nas uratuje Też się czasem poryczę z bezsilności zwłaszcza jak mały kwęczy i nie wiem jak mu pomóc ... albo z niewyspania chodze zła jak osa ... mam nadzieję ze na to wszystko minie za kilka tygodni . Podziwiam wszystkie mamy które mają starszaka jeszcze w domu - jak bym padła na pysk !!!
    A jak będę już na pomorzu to może jakieś wino zrobimy na plaży ???

Krzysio tez marudny sie zrobił ale w nocy bo w dzień jakos przesypia ciągniem po 2h. Ma katarek a raczej przytkany nosek od urodzenia więc zakrapiam mu 3 dziennie solą fizjologiczną i po 2 minutach odciagam jest poprawa. Ale wkurza mnie to charczenie jego.

Tilja to zadna odwaga szwy mialam miec ściągnięte wg pielegniarki w szpitalu w 7 dobie po porodzie, ale bol byl tak niemozliwy, ze stchorzylam i dalam sobie cokolwiek zrobic przy kroczu dopiero teraz... odwazne sa dziewczyny, ktore potrafią szybko zaczac wspolzyc po porodzie. Ja na slowo seks jeszcze sie wzdrygam... swoja droga nasza sluzba zdrowia pozostawia wiele do zyczenia... nikt mnie nie poinformowal, ze gdy te szwy zaczna sie rozpuszczac, to bardzo brzydko pachna.. podmywalam sie do 10 razy w ciagu dnia i wiecznie ten smrod czulam... w pewnym momencie myslam, ze zaczynam gnic od srodka, dopiero polozna mnie oswiecila... wybaczcie za szczegoly, ale inaczej nie da sie tego opisac...

Tilja karmienie wypada u Nas bardzo roznie :/ czasami sa co 3 godziny, czasami nawet 2 nie miną a Tosia juz szuka piersi. Mimo tej rozbieżności dawac 15 kropel co drugie karmienie? Na lyzeczce? Przed karmieniem, w trakcie czy po? A jak przed karmieniem to musi jakis czas minac np 15 minut tak jak przy espumisanie?
    Antośka urodzila sie 18 stycznia z waga 3650, przy wyjsciu miala 3420 a teraz po 5 tygodniach 4720g - stan ze wczoraj.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów