Strona 122 z 289
Pokaż wyniki od 1,211 do 1,220 z 2890

Styczniowe mamusie 2017

Cytat Zamieszczone przez nihill Zobacz posta
    Witam wszystkie ciężarne mam nietypowe pytanie. Czy pracujecie zawodowo nadal? Jeśli macie L4 to od którego tygodnia ciąży i czy miałyście jakieś problemy z tego powodu?
    Ja mam termin na 21 marzec i pracować chcę do końca 5 miesiąca ciąży ( około 22 tyg), potem L4. Niestety martwię się tym bo nigdy w życiu nie miałam ani 1 dnia L4 i obawiam się problemów z lekarzem czy ZUS.
    Liczę na szczere odpowiedzi.
    hej
    ja nadal pracuje bo niestety mam własną działalnośc i gdy pójde na L4 to zostaję bez środków do zycia ...
    ale jakbym była na umowie o pracę to bym juz dawno siedziała na L4 i nikt nie ma prawa kwestinowac Twojego samopoczucia w ciąży.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    pati1234

Mieszka w
    WARSZAWA
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-25 zobacz kalendarz
    Ja w pierwszej ciaży byłam od 3 miesiąca ciąży na L4 bo miałam mega nudnosci i wymioty i nie miałam żadnego problemu z tego powodu. Teraz jestem na własnej działalości ale staram sie nie przemęczać . Zdrowie i dobre samopoczucie najważniejsze.

Member
    takaja90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-01-24 zobacz kalendarz
    Masakra, mnie ceny też przyprawiają o zawrót głowy, zwłaszcza jak patrzyłam na ceny kombinezonów... Ja jeszcze głupieję okropnie bo pierwsze dziecko i nie myślę trzeźwo, chciałabym mu kupić wszystko co najlepsze :P Przy drugim mam nadzieję, że wygra zdrowy rozsądek ;P

Co do L4 to ja poszłam od 19 tc. Zasłabłam w pracy z nerwów (praca w korpo, dużo stresu) i Team Leader sam mnie "wygonił" na L4. Pracuję od 2 lat w tej firmie i mam umowę na czas nieokreślony, więc nie przewiduję żadnych problemów. Z tego co wiem to ZUS się czepia jak ktoś króciutko pracował i poszedł na L4, jak umowa jest na czas określony i generalnie jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś chciał "oszukać" ZUS :P

Senior Member Awatar Karoll88
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Ja poszłam wcześnie na L4, takie mam warunki pracy dosyć ciężkie, więc nie chciałam ryzykować i od 8go tygodnia odpoczywałam za 1szym razem i za 2gim.
    Ja pracuję w jednej firmie od 7 lat, mam umowę na czas nieokreślony i nie było żadnych problemów, kontroli z ZUSu itd.

Patusiaq
    Dla dziecka zamówiłam:

- Emolium emulsja do kąpieli, Oilatum i Latopic też są spoko
    - Bepanthen maść do pupy
    - Olejuszka na ciemieniuchę (Tymek miał okropną, więc się zabezpieczam)
    - Cetaphil Baby emulsja do ciała
    - Octenisept (do pielęgnacji pępuszka i ew. nacięcia po porodzie - warto wziąć do szpitala)
    - Płatki kosmetyczne, patyczki kosmetyczne
    - Zestaw nożyczki, pilniczek
    - Zestaw szczotka + grzebień
    - Gąbeczka frotte lub myjka
    - Podkłady do przewijania
    - Pieluchy Newborn 1
    - Mleko początkowe (karmiłam piersią, ale pierwsza noc była tragiczna i mąż w środku nocy jechał do Tesco kupić mleko, lepiej się zabezpieczyć)
    - Butelka ze smoczkiem dla noworodka
    - KiD Vitum witaminy
    - Espumisan krople (przydał się na męczące bączki)

Dla mnie po porodzie:

- Podkłady poporodowe Bella Mama
    - Wkładki laktacyjne do stanika
    - Purelan Medela/ Lanomaść Ziaja - lanolina na brodawki
    - Herbatka laktacyjna

To takie - moim zdaniem - podstawowe rzeczy, które warto mieć, wszystko z w/w mi się akurat b. przydało. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam, jak mnie olśni, to dopiszę Może dziewczyny macie pomysł o co warto uzupełnić taką "apteczną" listę?
    Ostatnio edytowane przez Karoll88 ; 27-09-16 o 20:13

Senior Member Awatar Karoll88
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-03-20 zobacz kalendarz
    Dziewczyny a słyszałyście o takich urządzeniach do ćwiczenia mięśni Kegla? Poruszałyśmy ten temat w szkole rodzenia, ponieważ jedna z uczestniczących niedawno urodziła i położna się zachwycała jak jej to poszło, jak potrafiła kontrolować urodzenie się główki, nie miała nacięcia, mało krwi i w ogóle same "ohy i ahy". Ponoć nie wymaga to wielkiego wysiłku, wystarczy po 15min dziennie ćwiczyć z takim urządzeniem, ona ćwiczyła od ok. 30 tygodnia ciąży, zerknęłam sobie co jest w necie i tylko cena średnia, ale zaciekawiło mnie to... Tutaj przykład http://epino.net.pl/produkty.php

Senior Member
    Oluchna

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-01-03 zobacz kalendarz
    Chętnie bym kupiła, ale trochę drogo jak za kawałek gumowej pompki.

Jesli chodzi o zwolnienie, to jeśli lekarz ci wystawi to raczej sie nie czepiają. Znajomy pracuje w ZUS-ie przy weryfikacji takich zwolnień i mówi, ze był taki czas, ze masowo wzywali kobiety, ale jak im zaczeły mdlec na korytarzu to temat szybko się skonczył. Pracodawcy tylko nie lubia jak się przerywa zwolnienie i wraca zaraz, bo płacą wtedy za to, to wiem na pewno. Bo szefowa wprost mi powiedziała, ze jak chce iść to proszę bardzo, ale mam tam siedzieć do konca ciązy.

Senior Member
    Oluchna

O mnie
    Jesli chodzi o zakupy, to ja tez polecam Gemini. Ostatnio nawet pierwszy raz odbierałam osobicie w aptece i byłam zaskoczona, ze było dużo szybciej niż normalnie.

Posiłkując się lista Kaoll stworzyłam swoją.

Ja nie kupuję nozyczek, szczotki itp, bo z nich nie korzystałam, duzo lepiej mi szło zwykłymi cążkami, natomiast miękkie szczoteczki zupełnie nie brały kudłów moich dzieci.
    do pupy alantan
    oktenisept
    do kapieli juz kupiłam, ale jeszcze nie sprawdzałam jak działa firmy nacomi chyba, czy jakoś tak
    podkłady mogą się przydać dla mnie czy dla malucha
    espumisan, czy coś podobnego nawszelki wypadek na pewno biorę
    witaminki Ki D Ktrzeba mmniej, wit D zalecją długo, więc można więcej
    butelka
    pieluchy (nie wiem jak cena w aptece, warto kupowac na promocjach w marketach)

Od siebie polecam aspirator do nosa
    sól fizjologiczną. Kupowałam na raty, ale spokojnie mozna wziać paczkę 100 sztuk. Wiecznie mi potrzebna.
    Majtki siateczkowe, w moim szpitalu polecali, ale faktycznie u mnie sie sprawdziły

dla mamy

podkłady
    wkładki laktacyjne, musze się zastanowić, bo w ostatniej ciazy nie były mi potrzebne, mleko mi nie ciekło, za to w pierwszej nie mogłam się bez tego ruszyć. Zastanawiam sie, czy takich wileorazowych nie kupić.
    do cycuchów chyba Maltan

Jesli nie macie laktatora, to warto przynajmniej sobie popatrzec, zeby wiedziec po co chłopa wysłać. Ja kupiłam już wczesniej, bo niestety też nigdy nie wiadomo czy będzie potrzebny czy nie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Oluchna

O mnie
    Ależ mnie dzisiaj plecy bolą. Juz nie wiem co mam zrobić ze sobą. W każdej pozycji źle..
    Mam nadzieję, ze to nie jest poczatek.. chociaz nie powiem, brzuch coraz wiekszy i kręgosłup może juz odczuwać. Ale żeby tak z dnia na dzień???

Senior Member
    Oluchna

O mnie
    Dzisiaj pani w rossmanie poprosiła mnie z bez kolejki. Rzadko mi sie to trafia a twj ciązy pierwszy raz. Miłe, nie powiem..

Senior Member
    Oluchna

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Nulcia Zobacz posta
    Tak w ogóle jest jakaś grupa na fb z forum ?
    Własnie chętnie bym dołaczyła jesli istnieje, bo dużo łatwiej być na bieząco niż na forum.
    W poprzedniej ciązy pisałyśmy na forum jak najete, ale jak tylko dzieci się urodziły to szybka przesiadka na fejsbuka była, bo zwyczajnie było łatwiej. Nawet w nocy na karmieniu sie spotykałyśmy.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów