Ankieta: Czy współczesne książki dla dzieci nie mają wartości?

Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33

Czytanie dziecku ogłupiających książek.

Senior Member
    Karomama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-26 zobacz kalendarz
    Ja też uważam, że książki Astrid Lindgren są ponadczasowe, chociaż może skierowane właśnie do starszych dzieciaków. Ale naszym rodziców zadaniem jest wyłuskiwać, które książki mogą być wartościowe, a które nie. Pełno jest teraz taniej szmiry ale uważam, że da się znaleźć mądre i wartościowe książki współczesnych autorów.

2. dzieckozakupy.pl
    Odnośnie Astrid Lindgren to polecam jej biografię autorstwa M. Stromstedt ( wybaczcie jeśli nazwisko przekręciłam). Choć raczej to już minimum dla młodzieży. Ja jako że mam syna to chyba nie przemycę "swoich" książek w stylu "Ania z Zielonego Wzgórza" ale jeśli jeszcze w nastoletnim wieku będę miała wpływ na jego wybory to z pewnością podsunęłabym "Świat Zofii" i moją ukochaną "Tarninę". Choć to ostatnia dość smutna. Zresztą jakoś tak mam, że lubię przejmujące książki. Póki co mój synek najchętniej słucha książeczek z cyklu Mały chłopiec.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Ell-ha ha, jasne, nie katuj syna Anią. Moj kuzyn-rowiesnik, dzieki mnie ma traume. Nawet, gdy kiedys spotykal sie z pewna Anna, od razu przypomniala mu sie ta ksiazkowa. Ja ubostwialam te bohaterke, a ze bylismy w jednej klasie w podstawowce (wtedy jeszcze cale 8 lat) musial sluchac bardzo czesto moich nawiazan do Ani. A w domu tez. Dzis juz oboje od dawna dorosli i on twierdzi, ze nie moze mi tego zapomniec.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moja młodsza córka właśnie odkryła książki o Mikołajku. Wcześniej nie chciała ich nawet otworzyć, teraz czyta z zapartym tchem. A inspiracją był film o przygodach Mikołajka - musiała go obejrzeć, by chcieć przeczytać książki.
    A znacie przygody Pompona w rodzinie Fisiów? To też fajna książeczka

Senior Member Awatar eWoWe
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-21 zobacz kalendarz
    moje dzieci nie lubią tej ksiazki
    Bezpieczne i kreatywne gry oraz zabawy dla przedszkolaków i młodych szkolniaków
    http://bajkowa.tv/

Czyli nie otwieramy adekwatnego wątku?...bo tu już jest mowa o fajnych książeczkach, a nie ogłupiających
    ...

Polecam Cecylkę Knedelek i Florkę- Ryjówkę super książeczki... i wartościowe.

a to jeszcze raz wtrącę swoje 3 grosze. Myślę, że przede wszystkim trzeba jednak dać wybór dzieciom. Znacie może książeczkę "Jest tam kto? Anny Clary - Tidholm" ma charakterystyczny początek "mały dom niebieskie drzwi, chodź pójdziemy w odwiedziny". Sama nigdy bym na tą książeczkę nie zwróciła uwagi, głównie ze względu na ubogość tekstu, ale mojemu synkowi (wtedy miał 10 miesięcy), który zobaczył ją u siostrzenicy bardzo ona przypadła do gustu. To nie jest zła książeczka, jest prościutka i być może to jest jej zaleta, której my dorośli czasem nie potrafimy docenić? a książki w stylu Nieznośny Karolek to nie są przecież książki dla maluchów. Myślę, że sięgają po nie dzieci, które już dokonują samodzielnych wyborów tego co czytają i przynajmniej ja uważam, że nie ma sensu im ograniczać wyboru. Jedynie mam na celu pokazać właśnie na początku, że czytanie może być fajne, ewentualnie w ramach prezentów niektóre rzeczy podsuwać lecz jeśli mój syn by np. wypożyczył Nieznośnego Karolka nie miałabym nic przeciwko, żeby ją przeczytał.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Mój syn bał sie"nieznośnego karolka"

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez CattiBrie Zobacz posta
    Czyli nie otwieramy adekwatnego wątku?...bo tu już jest mowa o fajnych książeczkach, a nie ogłupiających
    Może dlatego, że tych ogłupiających jest znacznie mniej, a wartościowych dużo więcej?

"Akademia Pana Kleksa" super książka!
    Krakowskie Szafiarki zapraszają www.krakowskieszafiarki.pl nowoczesny portal modowy.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów