Ankieta: Czy współczesne książki dla dzieci nie mają wartości?

Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Czytanie dziecku ogłupiających książek.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Ja nie pisze,ze Fizia jest zla, podalam te ksiazke jako przyklad, ze my rowniez nie czytalismy tylko o samych wzorach do nasladowania. A ksiazki A. L czytam do dzis i to nie tylko dzieciom.

2. dzieckozakupy.pl
    A ja mam pytanie, czy na Forum jest wątek o książkach które warto czytać dzieciom? Ginę w ogromie wątków...

Na pewno nie zgodzę się, że obecnie większość książek dla dzieci jest bezwartościowa, ogłupiająca, mówiąca o banałach... trzeba umieć wybrać wśród ogromu pozycji, co nie zawsze jest łatwe.
    Poza tym, gdyby każda z nich była śmiertelnie poważna... to czy nasze dzieci chciałby po nie sięgać? A może warto właśnie czasem pokazać inne zachowania niż te oczekiwane... i potem porozmawiać ?
    Nie znam wszystkich książek, które zostały wyżej wymienione...ale Dzieci z Bullerbyn czy Pipi... piękne, przygodowe i w gruncie rzeczy mądre książki, w prosty sposób przemycające wartości...i dziecięcą radość, której nawet nam dorosłym tak często brakuje... Właśnie wczoraj przyszło mi nowe wydanie Dzieci z Bullerbyn i cieszę się jak ...dzieciak
    Trzeba umiejętnie wybierać... i przede wszystkim wiedzieć co czyta dziecko. Uważam, że to podstawa... Tak jak i dla dorosłych są książki po które warto sięgnąć, a są takie, które chociaż czasem mają miano bestsellerów powszechnie znanych księgarni, to nie zasługują one na większą uwagę...
    Polecam wyszukiwać książki na blogach, bo nie tylko są recenzje, ale i zdjęcia...można zaglądnąć do środka... i zdecydować, czy to książkach dla naszego Dziecka...
    Ostatnio edytowane przez CattiBrie ; 28-04-16 o 08:29

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez CattiBrie Zobacz posta
    A ja mam pytanie, czy na Forum jest wątek o książkach które warto czytać dzieciom? Ginę w ogromie wątków...

.
    Jest kilka takich wątków, np. http://forum.mjakmama24.pl/threads/3...C5%BCki+dzieci

Dzięki, w wolnej chwili dokładniej przeglądnę... widzę, że dla maluchów w pierwszej zakładce głównie...a ja dla Czterolatki szukam głównie, bo biblioteczka rośnie...

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Juz chyba o tym pisałam tutaj - jest swietna seria o Basi Zofii Staneckiej, jest "Pan Kuleczka" Widłaka - cała seria, albo "Martynka" - idealne dla dziewczynki

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Proponuję polecajcie sobie w tym wątku wartościowe książki dla dzieci, może któraś z mam utworzy taką listę?

A to odpowiedni wątek? bo tytuł raczej nie naprowadza na listę tych fajnych książek A jakby w tym samy dziale utworzyć właśnie wątek o polecanych książkach... tutuły, kilka zdań, może jakaś fotka ze srodka? To taka moja luźna propozycja...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Cytat Zamieszczone przez CattiBrie Zobacz posta
    Na pewno nie zgodzę się, że obecnie większość książek dla dzieci jest bezwartościowa, ogłupiająca, mówiąca o banałach... trzeba umieć wybrać wśród ogromu pozycji, co nie zawsze jest łatwe.
    [...]
    Nie znam wszystkich książek, które zostały wyżej wymienione...ale Dzieci z Bullerbyn czy Pipi... piękne, przygodowe i w gruncie rzeczy mądre książki, w prosty sposób przemycające wartości...i dziecięcą radość, której nawet nam dorosłym tak często brakuje...
    Wciąż pamiętam, co czytałam w dzieciństwie, sporo z tych książek i książeczek jeszcze by się w domu znalazło. Swojemu dziecku na pewno będę czytać większość z tego, co sama znam i podsuwać, gdy będzie starsze, właśnie Astrid Lindgren, Adama Bahdaja, baśnie Andersena, Braci Grimm i masę innych. Jednym z moich ulubionych zestawów była książka "Bajarka opowiada", nawet widziałam ją niedawno w księgarni z tą samą okładką, którą miała kiedyś i strasznie mnie to ucieszyło

ja w I ciąży nie czytałam na glos dziecku. Teraz w drugiej też nie robię tego "celowo" natomiast codziennie albo czytam albo wymyślam i opowiadam bajki swojemu synowi, więc maluch w brzuszku siłą rzeczy je słyszy. Tak naprawdę to mało jeszcze znam współczesne książki - ale nie przekreślałabym ich. Mi się np. podoba książka "Tappi i urodzinowe ciasto" Marcina Mortki. Czytamy też klasyki. Synek lubi np. wiersze Tuwima. Ale póki co królują książki o samochodach i pociągach, bo takie najbardziej interesują aktualnie mojego 2 - latka. Może nie jest to jakaś literatura wysokich lotów, ale uważam, że lepiej iść w stronę,w którą chce nasze dziecko niż gdyby miało się zniechęcić. Zresztą nawet takie książki moim zdaniem uczą - np. trudniejszych słów, rozróźnianiania kolorów, opowiadania. A Astrd Lindgren może nie wszystkie książki lubię, ale polecam np. "Mio, mój Mio".

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    o, nie znalam tej ksiazki, a myslalam, ze wszystkie przeczytalam Zaraz sobie zamowie, Wiktorowi powinno sie spodobac. Dzieki Ell!
    A czytalyscie Ronje, córkę Zbojnika? tak sobie mysle, ze to taka ksiazka, ktora nawet teraz mnie wciagnie. Ostatnio czytalam ja pewnie w podstawowce i nadal ja pamietam.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów