Ankieta: Czy współczesne książki dla dzieci nie mają wartości?

Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Czytanie dziecku ogłupiających książek.

Junior Member
    Sara Bxyz

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-11-04 zobacz kalendarz

Czytanie dziecku ogłupiających książek.

Czytam brzuszkowi i planuje czytać od narodzin (tata też w tym uczestniczy).
    To co czytam to baśnie, bajki i porządne książki typu "Dzieci z Bulerbyn", "Akademia Pana Kleksa", "Niekończąca się opowieść", "Koziołek Matołek".
    I nie planuje zmieniać repertuaru w żadnym wypadku na takie bzdety jak "Koszmarny Karolek" - o chłopaku, któremu ewidentnie brakuje zainteresowania rodziców i usprawiedliwia się wszystkie złe odzywki i rzeczy jakie robi.
    To straszne, że współczesne książki dla dzieci to przede wszystkim pochwała krnąbrności, niewychowania i głupoty.
    Z drugiej strony lepiej takie książki niż bycie "tabletowym rodzicem".
    Czy znacie jakieś wartościowe współczesne pozycje?

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Sporo jest fajnych i mądrych książek, ale raczej dla starszych dzieci. Polecam Ci zwłaszcza książki Joanny Olech - wartościowe, a przy tym pełne humoru

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    A ja sie nie zgadzam, ze kiedys byly ksiazki madrzejsze. Pierwsza z brzegu-Fizia Ponczoszanka, tez specjalnie grzeczna nie byla. Poza tym po co dziecko ciagle umoralniac, wznosic na wyzyny intelektualne itp? ile moze byc radosci w czytaniu o przygodach łobuza. To rodzica rola, zeby podczas czytania takich ksiazek powiedziec-w ksiazce skoczyl z drzewa, ale to fikcja, naprawde by sie to skonczylo gipsem itp itd. Sara wymienilas w gronie "porzadnych" ksiazek-Dzieci z Bullerbyn. Ja bedac w I kl podstwowki, po przeczytaniu tej ksiazki ucieklam z kuzynem z domu. W odroznieniu od bohaterow ksiazki-nam sie ucieczka udala. I nie zakonczyla sie wesolo. Spalismy tez w stogu siana, co grozilo uduszeniem.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sara Bxyz Zobacz posta
    To co czytam to baśnie, bajki i porządne książki typu "Dzieci z Bulerbyn", "Akademia Pana Kleksa", "Niekończąca się opowieść", "Koziołek Matołek".
    I nie planuje zmieniać repertuaru w żadnym wypadku na takie bzdety jak "Koszmarny Karolek" - o chłopaku, któremu ewidentnie brakuje zainteresowania rodziców i usprawiedliwia się wszystkie złe odzywki i rzeczy jakie robi.
    To straszne, że współczesne książki dla dzieci to przede wszystkim pochwała krnąbrności, niewychowania i głupoty.
    Seria o Basi - i dla chłopca i dla dziewczynki - mądra, pouczajaca i śmieszna. Autorka to Zofia Stanecka

Member Awatar Julia Gawrońska
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-29 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Sara Bxyz Zobacz posta
    "Koszmarny Karolek" to jeszcze nic, widziałaś wierszyki "Pana Pierdziołki"? Masakra jakaś wg. mnie. Wierszyk typu "jedna baba drugiej babie wsadziła do zupy grabie", czy o mamie której wiatr porwał sukienkę (nawet znalazłam w sieci http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...act=mrc&uact=8 ) Mój siostrzeniec (lat 10) uwielbia, drugi (lat 9) też, a dla mnie to szczyt głupoty jest po prostu. Niektóre są całkiem normalne i znośne, ale większość jest dla mnie po prostu niesmaczna. Gdzie te genialne rymowane bajki Brzechwy? Czy Tuwima, albo Dąbrowskiej? Kiedyś wierszyki miały jakiś morał, niosły naukę... Synek ma wielką księgę bajek Brzechwy i na prawdę cieszy nas co jakiś czas powrót do naszych ulubionych wierszyków.
    Ze współczesnych pozycji my natomiast bardzo lubimy "Przygody Mikołajka"- niby dzieciaki tam też rozrabiają i psocą, ale wszystko jest w granicach przyzwoitości, bardzo zabawne i prawdziwie opisane, do tego nie raz niesie jakąś naukę. Dla mniejszych dzieci są też fajne książeczki z serii Tupcio-Chrupcio- zawsze z jakimś morałem, uczą np. żeby się nie bać przedszkola, czy że dzielenie się zabawkami jest fajne itp, a przy tym są piękne ilustracje, zabawna historyjka- mój synek uwielbiał, wszystkie dostępne w bibliotece po dwa razy czytane były. Kolejna fajna książka to "Podróże Bolka i Lolka", my czytaliśmy o Polsce i jest super, bo w książce są zamieszczone autentyczne atrakcje turystyczne w Polsce, które warto zwiedzić z dziećmi

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    A ja polecam książeczki z serii Franklin Synek lubi też Przygody Reksia. Bardzo fajna pozycja to Królik w ogródku (w której przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu uczą , w jaki sposób sadzic roślinki, kiedy je zbierać i podkreślają zalety zdrowego odżywiania).

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    "Pana Pierdziołke" mam w domu, wydanie jakos z polowy lat 80-tych Tam sa tez rozne wyliczanki, albo wierszyki do zabawy typu "Idzie rak nieborak". Nie sadze, zeby te niektore wierszyki byly madre, ale nie dajmy sie zwariowac. Dziecko i tak rozne wyrazy slyszy, a jak mama nie przeczyta, kolega opowie. Posmieje sie dzien lub dwa i zapomni. I nikt nie kaze tego kupowac. Moj syn np zaczytuje sie w serii o Henrym. I zawdzieczam tej ksiazce sporo. Chlopak jest niegrzeczny, przegina non stop, tez taki antybohater dla mnie, a dla Wiktora super gosc. Ale wczesniej Wiktor czytac nie lubil, ani tego, co w szkole kazali, ani moralizatorskich wierszykow czy bajeczek podsuwanych przeze mnie. Wypozyczyl Henrego i cud- przeczytal jednym tchem, ciekawy kolejnych wyglupow, wypozyczyl kolejne czesci, az w koncu kupil chyba 10 tych cz esci.I jakos tak mu sie czytanie spodobalo, ze teraz juz czyta wszystko, bo zrozumial, ze czytanie moze sprawiac przyjemnosc. A dla mnie niewazne, czy czyta glupkowate pierdoly, czy same madrosci-wazne, ze ma ten nawyk, ze cwiczy czytanie wzrokowe, ze dzieki temu lepiej pisze, ze wylapuje slowa, ktorych znaczenia nie rozumie. A sama seria wg mnie nic ciekawego, ale dzieci patrza na to inaczej.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Neri Zobacz posta
    A ja polecam książeczki z serii Franklin Synek lubi też Przygody Reksia. Bardzo fajna pozycja to Królik w ogródku (w której przyjaciele ze Stuwiekowego Lasu uczą , w jaki sposób sadzic roślinki, kiedy je zbierać i podkreślają zalety zdrowego odżywiania).
    Franklina to i ja lubilam, gdy Wiktor byl mlodszy. Teraz Nadii zaczynam czytac, choc ksiazke lubi, a bajki nie.

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Mama niezwyklej trojki !!!!
    Dokładnie , u nas też syn lubi książki ale bajek o Franklinie nie ogląda.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MamaWika Zobacz posta
    A ja sie nie zgadzam, ze kiedys byly ksiazki madrzejsze. Pierwsza z brzegu-Fizia Ponczoszanka, tez specjalnie grzeczna nie byla.
    Fizia Pończoszanka to po prostu Pippi. Bohaterka nie była wzorem grzeczności - zwłaszcza w tradycyjnym, konserwatywnym znaczeniu - ale to nie znaczy, że ta książka nie była mądra! Wręcz przeciwnie - to cudowna dowcipna i mądra książka - jak prawie wszystko, co napisała Astrid Lindgren.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów