Strona 533 z 1202
Pokaż wyniki od 5,321 do 5,330 z 12020

chcę zostać mamą w 2017 roku!

Burzujka - MOŻE ale jakoś tak na spokojnie było wszystko a ten wczorajszy ból brzucha mnie nakręcił na ten nieszczęsny test :P

Mamakai - jak dobrze Cię przeczytać *

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Nigdy nie miałam żadnych porządnych badań zrobionych - poza wątrobą jak brałam 4 lata temu tabletki. Żadna ginekolożka mi nie zleciła. Po prostu powiedziałam że mam PMS, opisałam i jedynym rozwiązaniem były tabsy, które brałam 1,5 roku . Żle się po nich czułam.

Dlatego teraz idę do innego ginekologa - 4.11 i chciałabym wiedzieć jakie badania powinnam mieć. Cytologię miałam robioną 27.09 i czekam na wyniki (miały być po miesiącu). Na pewno chcę zrobić sobie THS T3 i T4 i antyPO - ale wpierw muszę znaleźć przychodnię w której mnie zapiszą. Koszmar. Bo skierowania to muszę otrzymać albo od ginekologa albo od ogólnego?
    jestem w pierwszej ciąży
    wrzesień 2016 - starania nieudane, przyszła @

Senior Member
    sysia1290

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Famirabelka ja robiłam sobie sama badania hormonów bez skierowania i wtedy poszłam do ginekologa z wynikami. Nie czekałam az dostanę skierowanie

O mnie
    Sysia1290 - do lekarzy nie chodzę. Nawet nie mam wybranej przychodni. Szukam czegoś w pobliżu. Dziwne, bo mój odebrał wczoraj wyniki na TSH i powiem że skierowanie miał i musiał mieć. Niestety t3 i t4 nie są refundowane i zapłacił 140 zł. wiec jak się jest bez pracy to ciężko mieć taką kwotę.

Dzwoniłam właśnie po kilku laboratoriach i pani mi powiedziała że lepiej poczekać z badaniami na wizytę u gina. Bo wtedy zleci te badania, które są potrzebne. To czemu jak byłam 27.09 na wizycie u gina to pani mnie zlała (salve).
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 11-10-16 o 09:25
    jestem w pierwszej ciąży

Famirabelka, u mnie tsh kosztuje 18zl, a ft3 i ft4 po 25. Gdzie Ty mieszkasz, ze masz takie ceny?

Senior Member
    sysia1290

O mnie
    u mnie tsh - 15 zl ft3 -20 i ft4 - 20 ... ogolnie za wszystkie hormony jakie sie dalo zrobic to zaplacilam 170 zl ... Famirableka albo ktos cie zle poinformowal albo nie wiem bo nie wierze ze ft3 i ft4 140 zl ... i jak to t3 i t4 nie sa refundowane ?! jak ja robilam rok temu ze skierowaniem od lekarza i nic nie placilam ... tylko teraz wszystkie robilam odplatnie bo nie chcialo mi sie prosic mojego ginekologa o skierowanie bo pewnie i tak by mi nie dal bo mam 21 lat i dla niego to ja mam jeszcze czas Tylko ja nie mam bo ja bym chciala juz teraz natychmiast

Sysia, masz racje, wszystkie z tych badan sa refundowane, oczywiscie ze skierowania od endo na nfz.

Famirabelka, ja tak jak sysia najpierw robilam badania, a potem szlam do lekarza, bo te badania to podstawa.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    sysia1290

O mnie
    Famirabelka podejrzewam ze twoja wizyta u lekarza to bedzie wywiad srodowiskowy i USG .. Ale nawet po takiej wizycie nie jest w stanie Ci nic powiedziec bo potrzebne mu sa twoje wyniki badan z krwi zeby on wiedzial czy wszystko jest w porzadku . Powiem Ci tak zanim pojdziesz do lekarza pozniej jesli da Ci skierowanie na badania co nie kazdy lekarz chce dawac na pierwszej wizycie to pozniej zrobisz badania zanim pozniej znowu pojdziesz do lekarza to pewnie minie nastepny caly cykl .. A musisz liczyc sie z tym ze niektore badania robisz w 3 dniu cyklu a np progesteron tydzien po owu ... . Wiec ja tam nie czekalam az pojde do lekarza bo akurat lekarza mialam jakos w 6 dc to ja w 3 dc poszlam zrobilam badania bo prolaktyne dobrze jest zrobic w 3 dc i pozniej od razu do lekarza. Na wynikach bylo widac ze Prolaktyna za wysoka i dal mi leki i zaproponowal mi monitoring jesli mam ochote i czas i latalam do niego od 8 dc co dwa dni do 17 dc ..
    Ostatnio edytowane przez sysia1290 ; 11-10-16 o 09:59 Powód: błąd

O mnie
    Zadzwoniłam dziś do labolatorium koło mnie i pani mi powiedziała że hormony tarczycy są inne TSH ft3, ft4 dla tych co się z tarczycą zmagają a dla tych co chcą i starają się o dziecko. Zgupiałam. Mogę tam zrobić badania prywatnie. Tylko nie wiem jak te badania się nazywają skoro ktoś mi mówi że to nie to samo jest.

Tak, mój mąż płacił 140 zł za owe badania. Robił w Salve. TSH miał darmo, a reszta nierefundowana. Do tego kazali mu jeszcze oddać mocz do badania. Robił w sobotę - czyli 8.10 a wyniki miał wczoraj przesłane mailem. Poza tym rok czasu to bardzo dużo jeśli chodzi o refundacje. Może się wiele zmienić. Ja również zamierzam szykować kaskę prywatnie, bo się nie doczekam jak jakiś lekarz mi da skierowanie na NFZ. Mam w planach zrobić badania krwi, TSH ft3, ft 4, ipo i progesteron na razie. No chyba że wykrzyczę te badania u gina na wizycie 4.11. A zaskakujące jest to że miało być to darmowe, ponieważ dzwonił i dopytał o NFZ. Więc też lekko się zdziwił jak miał do zapłaty tyle pieniążków.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 11-10-16 o 10:05
    jestem w pierwszej ciąży

Senior Member
    sysia1290

O mnie
    Famirabelka ja np robilam badania w szpitalu oczywiscie placilam .. moze zadzwon gdzies indziej . bo ona Ci dziwnych rzeczy nagadala ... nie slyszalam nigdy o czyms takim ze dla kobiet starajacych sie sa ine badania niz dla tych ktorzy sie lecza na tarczyce .. A gdzie ty mieszkasz jesli mozna wiedziec ? moze ktoras z nas bedzie mieszkala w poblizu i ci podpowiemy gdzie pojsc aby bylo jak najtaniej ... ja tez na kasie nie spie bo zarabiamy bardzo malo i do tego mamy dziecko ktore teraz czesto choruje wiec tez szukam jakis opcji zeby wyjsc na tym jak najlepiej ..

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

chce zostac mama w 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów