Strona 234 z 1202
Pokaż wyniki od 2,331 do 2,340 z 12020

chcę zostać mamą w 2017 roku!

witam Was dziewczynki,

w końcu się przełamałam i postanowiłam napisać. Jakież to ciężkie gdy ludzie się starają począć dziecko (w moim przypadku staramy się o drugie jakieś 2 lata) i pozostają ze swoimi problemami tylko sami dla siebie. Mam tyle pytan, tyle wątpliwości... jestem totalnie zblokowana, że nawet nie mogę dojść do lekarza ginekologa i skorzystać jego pomocy. Ale nadszedł czas, że w końcu jestem tu z Wami, co czyni mnie dumną, w przyszlym tygodniu zapiszę się do gina i porobię wszystkie potrzebne badania. Nie mówię, że przez te dwa lata nie chodziłam do lekarza, tylko każda wizyta mówiła "nie nie jesteś w ciąży, zrób prolaktynę, poczekaj na owu i się staraj dalej". Na odpowiednim wyniku prolaktyny się kończyło i tylko na tym. Do dnia dzisiejszego nie jestem w ciąży i czas coś z tym zrobić. W ogóle jak tak czytam na niektórych forach, gdy pary chodzą do jednej bądź drugiej kliniki, to nawet nie myślę jakie musiałabym koszty ponieść aby rzeczywiście czegoś konkretnego się dowiedzieć. Przeraża mnie to. Mam chwilę, więc zaraz podczytam co tam u Was i chętnie się rozgoszczę, mam nadzieję, że uda się i nie wskoczę do wątku 2018

Pozdrawiam Was wszystkie

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    cosima88

O mnie
    Staram się o ciążę od czerwca 2015 r.
    zaczarowana , witaj!
    Rozgość się śmiało i pisz z czym tylko masz problem.
    Jak poczytasz nas trochę, to zobaczysz, że dziewczyny mają tutaj różne doświadczenia.

Senior Member Awatar oKarola
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-03-11 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny, nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie. Byłam przez krótki czas z Wami jakiś rok temu. Po ostatnich wpisach szczególnie Groszka, postanowiłam się przypomnieć. Dobrze widzicie u mnie w suwaczkach, że okazało się że zostanę mamą bliźniaków Dokładnie rok temu zrobiłam test, a dla potwierdzenia pozytywnego wyniku 4-do lipca betę. Pierwsza wizyta u gina na przełomie 5/6 tc żeby potwierdzić ciążę i zaczęły się schody. Lekarz niestety nie zobaczył pęcherzyka. Endometrium mocno powiększone, testy wychodziły pozytywne, więc ewidentnie coś się działo. Dostałam skierowanie do szpitala, żeby zrobili powtórne usg na lepszym sprzęcie i kontrolną bete, by zobaczyć czy przyrasta, czy może ciąża już obumarła. Na drugi dzień (piątek) stawiłam się na izbie przyjęć, lekarz zrobił usg, stwierdził że może i coś widzi ale nie jest do końca pewien, więc lepiej żeby jeszcze jakiś mądrzejszy lekarz zrobił usg. Potem pielęgniara pobrała krew na betę. Wyniki były po niecałych dwóch godzinach. Okazało się, że wzrosła aż do 1231,00 (6 dni wcześniej było 92,3). Lekarz z izby przyjęć dał mi skierowanie do poradni do "mądrzejszego" lekarza. Więc z izby poszliśmy do poradni. Tam powtórne usg, jajniki przestymulowane, kolejna lekarka nic nie widzi. Szukała ostro, czy może nie jest to przypadkiem ciąża pozamaciczna, ale nic nie znalazła. Zdziwiona, bo przy tak wysokim beta HCG powinno być coś już widać, ale z drugiej strony to dopiero 5/6 tydzień, więc może być faktycznie odrobinę za wcześnie a tak wysoki wynik bety może też mieć związek ze stymulacją owulacji. Dzwoniła nawet do prof. Dębskiego myśląc, że może go jeszcze złapie w szpitalu, żeby przyszedł skonsultować mój przypadek, ale niestety okazało się, że już go nie ma. Zastanawiali się czy nie zostawić mnie na weekend w szpitalu, ale ostatecznie skoro nie miałam żadnych bóli i tym podobnych akcji, małe dziecko w domu, to koniec końców nie zatrzymali, ale zabronili się przemęczać. A w poniedziałek powtórka z rozrywki znów rano na izbę przyjęć, beta urosła do 3397 i wreszcie ujawnił się pęcherzyk. Dla pewności zapytałam, czy aby na pewno lekarka widzi jeden. Przeczuwałam ciążę bliźniaczą, bo ból owulacyjny czułam po obu stronach, więc przypuszczałam, że mogły pójść dwa jajeczka. Do tego taka wysoka beta i przyrost ponad normę, ale powiedziała że widzi jeden pęcherzyk, więc przyjęłam do wiadomości i się z nią oswoiłam. Nie ukrywam, że poczułam też lekkie rozczarowanie bo byłam niemal pewna że zobaczy dwa pęcherzyki. Po dwóch tygodniach znowu zawitałam do mojego lekarza, żeby zobaczyć czy bije serduszko. I co się okazało, biły i to dwa Jednak intuicja mnie nie zawiodła. Mimo przeczuć był niezły szok i niedowierzanie. Nie pamiętam nawet czy wpadłam do Was na forum podzielić się newsem. Podsumowując moją historię ciąża była trudna (zupełnie inna i o wiele cięższa niż poprzednia), w 21 tygodniu pierwsze skurcze porodowe (na szczęście same się wyciszyły w ciągu 3 godzin), krótko po tym założony pessar, bo szyjka w zaniku. W 31 tygodniu okazuje się, że pessar się zsuwa, ląduje w szpitalu na poprawienie go na szyjce, a ostatecznie zostaje prawie na tydzień. Od tego poprawiania zaraz pojawiły się regularne skurcze porodowe, więc szybko sterydy na rozwój płuc, leki, kroplówki, pompy żeby tylko zatrzymać akcję porodową. Udało się wyhamować i po niecałym tygodniu zostaję wypuszczona do domu. Ostatecznie dzieciaki przychodzą na świat w 37t6d (nie wiem jakim cudem udało się dotrwać do takiego terminu), maleńkie kruszyny, ale całe i zdrowe. Teraz maluchy mają skończone 4 miesiące, a ja się nie mogę nadziwić jak ten czas leci.
    Groszek, jeśli okaże się, że u Ciebie też są bliźniaki, to nic się nie martw ogarniesz sytuację. Ja byłam przerażona, bo w domu już jeden maluch, a niestety nie mamy tutaj nikogo do pomocy. Przez całą ciążę słuchałam, że nie ma szans, że sama z trójką w domu sobie nie poradzę i koniecznie musimy kogoś zatrudnić. A ja wbrew gadaniu radzę sobie świetnie, a od miesiąca to dosłownie czuję się niemal jak na wakacjach, bo córka od początku czerwca poszła do żłobka, a ja do 17:00 "tylko" z bliźniakami. Dziewczyny regularnie do Was zaglądam i podczytuję. Z ukrycia trzymam kciuki za każdą z Was i mocno kibicuję. Cieszę się na każde pozytywne kreski na testach i smucę jak nie wychodzi. Mam nadzieję, że nie macie mi za złe, że wciąż podczytuję Was z ukrycia. I tak na zakończenie, bo czuję już opadające ze zmęczenia powieki, pozdrawiam Was gorąco i przesyłam pozytywne wibracje.

__________________________________________________ ________________
    Zapraszam https://www.facebook.com/bebetuli

Senior Member Awatar sonne
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-12 zobacz kalendarz
    Data
    2015-05-12
    Piękna historia z rana dla mnie mamy bliźniaków to mistrzynie świata pozdrawiam

Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Zaczarowana witaj na forum. Jest tu wiele dziewczyn z różnymi historiami, więc na pewno Cię wesprą i pomogą.

oKarola ale historia z rana, aż się serducho raduje

Groszku, nic się nie martw, podwójne szczęście to sama radość, mój brat ma bliźniaki i to jest szał ciał

Senior Member Awatar burzujka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-08-15 zobacz kalendarz
    Zaczarowana witaj i pisz do nas!
    oKarola, niezla historia...! podziwiam Cie, mamo blizniakow

Senior Member Awatar groooooszek
    Mieszka w
    Wrocław/Kostrzyn
    Dziewczyny, dzięki za wsparcie.

Wiecie, ogólnie ja sie nie martwie tym, że beda blizniaki... ja się martwie tym, że ta cholerna beta dzisiaj nie bedzie taka jak powinna i, że z Fasolą, bedzie po prostu cos nie tak...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar *Mira
    Mieszka w
    Chorzów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-10-16 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez groooooszek Zobacz posta

Wiecie, ogólnie ja sie nie martwie tym, że beda blizniaki... ja się martwie tym, że ta cholerna beta dzisiaj nie bedzie taka jak powinna i, że z Fasolą, bedzie po prostu cos nie tak...
    Wynik będzie jeszcze dzisiaj?

Senior Member Awatar Okrąglinka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Szczęśliwa Mamuśka - Cudownych Dzieciaczków ♡ & Aniołka ♡ (*)
    Cytat Zamieszczone przez groooooszek Zobacz posta

Staraj się myśleć pozytywnie, choć wiem ze to trudne...
    Tule mocno i niecierpliwie czekam na wieści
    25.02.2011 21:50 4000g 56cm 10 pkt 40+4 tc SN

Czekamy na Nasz Maleńki Cud <3 Szymuś <3

16.05.2016 Aniołek (*) 9tc
    Tabela Kwietniówek - https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member Awatar Kasia_88
    O mnie
    Staram się nie zwariować...
    Witaj zaczarowana rozgosc się i pytaj i bardzo dobrze ze w końcu idziesz do lekarza. Dobrze jest się przebadać.

Okarola oczywiście ze Cię pamiętam świetna historia najważniejsze że ze szczęśliwym zakończeniem
    Starania od grudnia 2013 roku..
    25.02.2015 - 6tc; 4.12.2015 - 7tc; 4.10.2016 - 9tc - Aniołki[*][*][*]
    27.06.2016 - ciąża biochemiczna
    "Jeżeli zdecydujesz się jednak na pojawienie w moim życiu, pamiętaj, że przekonasz się co to jest prawdziwa i odwzajemniona miłość" <3

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów