Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

TSH w ciąży

Member
    dzieckoagaty

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-26 zobacz kalendarz
    Witam, ja juz przed ciążą wiedziałam o problemie z tarczycą, ale to zaniedbałam. W 7 tyg ciąży byłam już na wizycie u endokrynologa z wynikiem tsh 3,660. Pani dok przepisała mi Eutyrox 25 i brałam jedną tab, później 1,5 i skończyłam na 2 ale to była za duża dawka, bo bardzo dziwnie się czułam. Po 1,5 miesiąca przyjmowania Eutyroxu wynik 2,9. Od 5 września brałam 1 tab, a od dziś zaczęłam ponownie 1,5 tab. Wynik mam zrobić pod koniec października. Poziom Ft4 1,18 w 12 tyg ciąży. Jestem teraz w 17 tyg ciąży, wykryto u mnie jeszcze cukrzycę ciążową, ale jesteśmy dzielni

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    bercia4

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-01-30 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez dzieckoagaty Zobacz posta
    Witam, ja juz przed ciążą wiedziałam o problemie z tarczycą, ale to zaniedbałam. W 7 tyg ciąży byłam już na wizycie u endokrynologa z wynikiem tsh 3,660. Pani dok przepisała mi Eutyrox 25 i brałam jedną tab, później 1,5 i skończyłam na 2 ale to była za duża dawka, bo bardzo dziwnie się czułam. Po 1,5 miesiąca przyjmowania Eutyroxu wynik 2,9. Od 5 września brałam 1 tab, a od dziś zaczęłam ponownie 1,5 tab. Wynik mam zrobić pod koniec października. Poziom Ft4 1,18 w 12 tyg ciąży. Jestem teraz w 17 tyg ciąży, wykryto u mnie jeszcze cukrzycę ciążową, ale jesteśmy dzielni
    Witam
    czy jak robiłaś test obciążenia glukozą to brałaś tabletkę euthyroxu przed czy po badaniu, bo ja jestem przed tym badaniem i zapomniałam zapytać lekarza
    pozdrawiam

Senior Member Awatar Dina
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-29 zobacz kalendarz
    Data
    19.07.2011
    Euthyrox nie ma wpływu na badanie glukozą, jednak z tego co pamiętam trzeba być na czczo a euthyrox przyjmuje się 30 minut przed jedzeniem, więc lepiej wziąć po badaniu żeby nie była zbyt długa przerwa między tabletką a jedzeniem.

Ja od dziecka miałam problemy z tarczycą (to rodzinne), jak wyjechałam na studia lekar powiedział że jak na razie się wszystko uspokoiło, sprawdzić na kilka lat. Więc kiedy postanowiliśmy starać się o dzidziusia zrobiłam badania. Mój wynik również mieścił się w normie, jednak był wysoko i lekarz przepisał euthyrox- decyzja taka ze względu na planowaną ciążę bo wtedy te normy są niższe. Staraliśmy się ponad pół roku, kiedy w końcu się udało (jeszcze o tym nie wiedziałam) byliśmy akurat na wakacjach i niestety zapominałam często o tabletkach, rano się śpieszyło na plażę, albo na jakiś wypad i tak ominęłam dobrych kilka pigułek. W 7 tygodniu poroniłam, lekarz twierdzi że nieregularne przyjmowanie tabeltek mogło być jak najbardziej przyczyną, dbajcie więc o codziennie ich zażywanie.
    Po miesiącu zaszłam w ciąże ponownie i już nie zapomniałam o ani jednej tabletce (przyjmowałam 100), dziś cieszę się ślicznym zdrowym synkiem, jednak musimy być pod stałą obserwacją endokrynologa (synek również).

"Aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz"

Member
    dzieckoagaty

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-26 zobacz kalendarz
    Gratuluję zdrowego synka przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale wchodziłam przez kilka dni i nikt nie odpisywał więc dałam sobie spokój. Aktualnie biorę 1,5 tabletki Eutyroxu czyli 37,5 g. Czuję się ok, badanie poziomu TSH mam zrobić pod koniec października. Co do badania glukozy, to nie brałam tabletki, zrobili mi na czczo badanie, wypiłam glukozę i po dwóch godzinach zrobili kolejne badanie i dopiero wzięłam tabletkę. Ominęłam cztery tabletki w przeciągu tych 15 tyg. Mam nadzieję, że moja Dzidzia będzie zdrowa, tzn wiem że jest i będzie zdrowa
    pozdrawiam

Senior Member
    MamaNinki

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-25 zobacz kalendarz
    czy są tu aktualnie jakieś przyszłe mamy które mają problemy z tarczycą?

Senior Member Awatar jadranka
    Mieszka w
    Zabrze
    O mnie
    Mama Tymona
    Ja mam niedoczynność.

Senior Member
    MamaNinki

O mnie
    a czy całą ciążę brałaś jakieś leki na to i kontrolowałaś u endokrynologa? albo wykonywałaś jakieś badania by sprawdzić czy z dzidzią wszystko w porządku pod względem tarczycy? Bo ja nawet nie wiem czy są takie badania i czy można to jakoś sprawdzić.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Zabrze
    O mnie
    Mama Tymona
    Leki przyjmuję całą ciążę i przyjmowałam przed ciążą. Jestem pod stałą kontrolą u endokrynologa. Co miesiąc musiałam robić badania na TSH i FT4. Systematycznie miałam zwiększaną dawkę leków. W chwili obecnej biorę Euthyrox N 125 5 razy w tygodniu i Euthyrox N 150 2 razy w tygodniu. Co do badań na tarczycę u dziecka to nie ma takich badań, z tego co się orientuję. Są tylko sprawdzane hormony mamy. Jeżeli ma się niedoczynność tarczycy to w ciąży te wyniki muszą być trochę niższe niż normalne normy. Po ciąży dawka jest zazwyczaj zmniejszana automatycznie o połowę i powinno zrobić się USG (chyba dopplerowskie), żeby sprawdzić, czy nie ma pociążowego zapalenia tarczycy.

Senior Member
    MamaNinki

O mnie
    Ja też biorę euthyrox. w ciąży bardzo mi spadło ft4 i z euthyroxu 75 najpierw przeskoczyłam na 100 a teraz biorę 150, a we wtorki i piątki 125.
    A czy w ciąży wykonywałaś jakieś badania ponad standard by sprawdzić czy z łożyskiem wszystko ok? Albo masz jakieś specjalne zalecenia co do porodu ze względu na niedoczynność? Bo ja mam niedoczynność i Hashimoto.

Mieszka w
    Zabrze
    O mnie
    Mama Tymona
    Nie wykonywałam żadnych dodatkowych badań. Nikt mi nic nie zlecał, ani nie wspominał, że powinnam coś zrobić. Kiedyś Wykryto u mnie zapalenie tarczycy, ale W ciąży, jak mnie lekarka zbadała to okazało się, że zapalenia nie mam. A co do zaleceń dotyczących porodu - nie mam specjalnych. Mogę rodzić normalnie SN. Bałam się tylko o karmienie piersią, czy przy zażywaniu tych leków mogę, ale okazuje się, że spokojnie można karmić.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

Jem w stresie

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

ciąża a karmienie

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz: