Strona 5 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46

500 zł na dziecko co miesiąc - co o tym sądzicie?

Senior Member Awatar ania b
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-23 zobacz kalendarz
    Czytam i cieszę się, że wiele kobiet wolałoby wsparcie instytucjonalne a nie finansowe. Takie wsparcie jest tez duzo lepsze dla rodzimej gospodarki. Z formy pienieznej w duzej mierze skorzystaja zagraniczne supermarkety i niestety sklepy monopolowe. Nie mozna jednak calkowicie negowac programu 500+ z tego powodu. Sa takie rodziny w ktorych te pieniadze bardzo sie przydadza i zostana dobrze zagospodarowane. Patologie sa wszedzie i w sumie panstwo nie moze kontrolowac totalnie obywateli musi im ufac. Kwestia tego czy panstwo na to stac i czy podzial jest sprawiedliwy jest kwestia do dyskusji. Osobiscie uwazam ze zasilek rodzinny jest obecny w wiekszosci panstw i ze polskim rodzinom tez sie nalezy, natomiast juz samo polskie rozwiazanie nie bardzo mi sie podoba. I nie zgadzam sie z tymi ktorzy mowia ze bogatym sie nie nalezy, bo niby kto za to placi ze swoich podatkow? Powszechnosc powoduje, ze rodziny staja sie rownie wazne dla panstwa, z tego samego powodu uwazam, ze pomijanie rodzin z jednym dzieckiem jest bledem. Nie oszukujmy sie wiele osob w Polsce ma dochody ktore nie sa ujawnione ani opodatkowane, czy takie rodziny zasluguja bardziej niz te "bogate" i kto ma o tym decydowac. Sama pochodze z niezamoznej rodziny, tata zmarl gdy bylam mala i dostalam ja i dwojka rodzenstwa rente po tacie, mama pracowala. Lekko nie bylo ale radzilismy sobie. Dzieki tym podatkom ktore placila mama i inni my mielismy rente, nie jakies wielkie piebiadze, ale robily roznice i za to jestem wdzieczna i dltego uwazam, ze dodatek powinien dotyczyc kazdego dziecka ale moze byc nizszy. Panstwo powinno jednak bardziej skupic sie na wsparciu instytucjonalnym tj. Pomoc w powrocie na rynek pracy po urodzeniu/urlopie rodz., dofinansowanie Przedszkola etc.
    pozdrawiam A.

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Elka.G

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-02-10 zobacz kalendarz
    Mi to się nie podoba, mogli coś innego wymyślić. Jestem zdania, że lepiej dać wędkę niż rybę.

Jestem zwolenniczką tej pomocy, bo dodatkowe 500 złotych w budżecie bardzo pomaga. To nie tylko moja i moich znajomych opinia, sporo mam tak mówi. Ja dzięki tej gotówce jestem w stanie na przykład raz na jakiś czas kupić coś dziecku chociażby w Smyku, gdzie dodatkowo można wykorzystać bony rabatowe ] i zapłacić mniej. Powiem szczerze, przed 500 plus omijałam takie sklepy, bo zwyczajnie nie było mnie stać na to, żeby w nich cokolwiek kupować.
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 24-01-17 o 10:11

Junior Member
    KamilaN83

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-03-14 zobacz kalendarz
    Program 500 + ma swoje plusy i minusy, jednym z większych minusów jaki zauważam to brak kontroli nad wykorzystaniem środków. Pomoc jest skierowana do dzieci ale często tak bywa że dzieci nie mają z tego nic lub jedynie niewielki odsetek.
    BeautyExpert - medycyna estetyczna w pigułce

Program ma służyć pomocy rodzinom, ale niestety jest to tak bardzo polityczna sprawa, ze zawsze będzie miała zwolenników i przeciwników, chociażby z racji faktu: nie lubię pisiorów to uważam ze ich program jest do de... i wspiera patologie. lubie pis wiec ich program jest cudowny i podnosi poslkie rodziny z kolan. Takich opinii w necie jest multum. No ludzie. Ciężko niektórym przejsc ponad tym podziałem politycznym i pomyśleć o tym, nie kto wymyślił, kto realizuje, tylko jakie są tego skutki, czy jest to dobry kierunek. Osobiscie uwazam ze jest to dobry kierunek, w innych krajach wsparcie dla rodzin jest od dawna, i to na znacznie wyzszym poziomie. Dobrze ze i u nas coś się zaczęło dziać. Nie jest to doskonałe - fakt, ale może będzie wstępem do dalszych dyskusji i ulepszania wsparcia dla rodzin.

Ale w naszej mentalnosci to chyba gdzies siedzi głeboko. Nic nie dają - źle, bo mają gdzieś problemy biednych ludzi, dają - drugie źle, bo rozrzutność pieniędzy którym Państwo nie ma, bo wsparcie dla patologii itd, itp.

Ja też uważam, że kierunek jest dobry, tylko wiadomo, wszystko co się zrobi, ma zarówno plusy jak i pewne minusy. Nie da się zrobić tak, żeby zadowolić wszystkich.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów