Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

500 zł na dziecko co miesiąc - co o tym sądzicie?

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek

500 zł na dziecko co miesiąc - co o tym sądzicie?

Od kwietnia mają ruszyć wypłaty pieniędzy dla rodzin z przynajmniej dwójką dzieci. Co sądzicie o tym programie? Czy taki dodatkowy zastrzyk gotowki przekonałby którąś z was do zajścia w kolejną ciążę i powiększenia rodziny? Bo taki jest zamysł tego programu. Zastanawiam się, na ile to realne i na ile ta kwota wystarczy na bieżące potrzeby ...

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie już nie ten wiek, ale jeszcze kilka lat temu, pewnie byłoby mi łatwiej podjąć taką decyzję. Na pewno też łatwiej będzie teraz tym, co mają już 3-4 dzieci. I wiem, oczywiście, ze "pijacy będą to wykorzystywać" itd, ale to nie jest wina programu 500 plus, tylko słabego funkcjonowania opieki społecznej i w ogóle funkcjonowania zasiłków w tym kraju. Ale z własnego podwórka mam kilka przykładów: jedna rodzina z 9 dzieci, dwie z piątką (choć w jednej już są pełnoletnie dzieci), dwie rodziny z trójką - nie przepiją, a będą mieli na korepetycje, angielski, obozy dla dzieci albo inne potrzebne rzeczy. mikt z nich juz chyba nie zdecyduje sie na kolejne dziecko, ale oni swoją "normę" już wyrobili

Junior Member
    bibi94

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-09-12 zobacz kalendarz
    Mi sie wydaje ze ten program to taki chwyt wyborczy, zeby zdobyc poparcie a nie ma nic wspolnego z pomaganiem biednym rodzinom. Podobno za dwa lata mają rozpatrzyć ten wniosek i (prawdopodobnie) go wycofają, więc Ci, ktorzy sie z tego powodu zdecyduja teraz na dziecko pozniej nie beda juz nic otrzymywac. Poza tym wiele potrzebujących tej zapomogi nie otrzyma, natomiast otrzymaja rodziny, dla ktorych 500zl w te czy w te roznicy nie robi bo sa na tyle bogaci. Ale racja, otrzyma tez wiele potrzebujących rodzin, tak jak pisze gonia7777, niemniej jednak cos czuje ze ludzie po jakims czasie zostana znowu wyrolowani bo zbyt pieknie to wyglada.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Supersprawa, każdemu przydadzą się pieniądze, i to niemałe. Tylko dlaczego mają je dostawać także milionerzy? Tego nie rozumiem.
    I boję się, że w efekcie tak ogromnych wypłat z budżetu za parę lat będziemy mieli to, co dziś mają u siebie Grecy. To jest bardzo realne, niestety

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem to dobry pomysł tym bardziej że w wielu krajach są zapomogi na dzieci więc wreszcie i u nas też są

Junior Member
    AnetaDworanin

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-08 zobacz kalendarz
    Sam pomysł brzmi chwytliwie. Każdy lubi dostawać. Z drugiej strony, wydaje mi się, że nic nie ma za darmo i jeśli chcą dać mi 500zł, to muszą zabrać 500 i jeszcze trochę.

O mnie
    Ale jak do tej pory tylko zabierali , a teraz przynajmniej dadzą i zabiorą

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    AnetaDworanin

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-01-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez flinta1 Zobacz posta
    Ale jak do tej pory tylko zabierali , a teraz przynajmniej dadzą i zabiorą
    Coś w tym jest

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez flinta1 Zobacz posta
    Moim zdaniem to dobry pomysł tym bardziej że w wielu krajach są zapomogi na dzieci więc wreszcie i u nas też są
    To nie są zapomogi! Zapomogi są tylko dla najbiedniejszych, a my dajemy także najbogatszym. To się nazywa rozdawnictwo i skończy się katastrofą.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 19-02-16 o 12:02

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    To nie są zapomogi! Zapomogi są tylko dla najbiedniejszych, a my dajemy także najbogatszym. To się nazywa rozdawnictwo i skończy się katastrofą.
    No tak , ale czy matka która chce pracować ma być traktowana gorzej bo przekracza próg zarobkowy w skali rodziny
    ja jestem tego przykładem zawsze rodzice pracujący dostają po nosie , ale nikt nie mówi ile ich kosztuje wysiłku żeby samemu wychować swoje dzieci bez pomocy osób trzecich

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów