Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Święta a małe dziecko

Member Awatar krystyna.prost
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-07-01 zobacz kalendarz

Święta a małe dziecko

Które potrawy są dobre dla roczniaka, a które mogą zaszkodzić?
    Już niedługo wigilia i przychodzi do mnie moja rodzina z maluszkiem, jak nie zaszkodzić? Z pewnością nie podam mu grzybów, a sama kapusta? Czy lepiej dać pierogi z serem? Co z rybą?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Moja droga, roczne dziecko w wigilie powinno jeść, to co je zwykle. Dla takiego malucha świątecne menu nie powinno mieć znaczenia. Nie mozesz nagle podać mu pierogów z kapustą, tylko dlatego, ze jest taka tradycja, bo bedziesz miała zepsute święta, jak ci sie dziecko rozchoruje na brzuszek. Kapusta, grzyby, mak czy smażone ryby (z ośćmi na dodatek!) to nie są dania dla rocznego dziecka. Ewentualnie barszcz
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zywien...raw_36898.html

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    moj syn w swoja pierwsza Wigilie mial 11 miesiecy, jadl-ziemniaczki, rybke po grecku (ale robilismy ja dosc lagodna, wiec i ryba i marchewka, sa dozwolone), rybe na parze, dalismy mu kompot z suszu i jadl zupe rybna (wyjatkowo bez grzybow wtedy byla robiona), barszcz chyba tez, ale pamietam,ze rybna mu smakowala. Uwazam, ze mama tego dziecka powinna mu zabrac jakis jego obiadek, na wypadek, gdyby na stole nie pojawilo sie nic dla niego. Z kapusta bym sie wstrzymala, tak samo z jakas smazona rybka, chyba,ze bez panierki, to moze odrobine skubnac, ale to dziecko ma swoja mame, niech ona popatrzy, co jest na stole i sama zadecyduje. Jesli koniecznie chcesz zrobic uklon w strone malego goscia-ja polecam rybke po grecku. Poszukaj w necie, chyba na e-dziecko jest menu wigilijne dla roczniaka.
    o jest http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...0,4784007.html ale jak wpiszesz w wyszukiwarce potrawy wigilije dla niemowlaka, znajdziesz tego calkiem sporo.

Junior Member
    MamamaBaba

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-06-01 zobacz kalendarz
    Kapusta jest ok. Małe dzieci lubią z reguły kwaśne potrawy. Jeśli ryba, to tylko filet. Ości są zabronione. Poza tym bardzo jakoś się nie przejmuj. Rodzice sobie poradzą
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 25-10-16 o 09:37

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MamamaBaba Zobacz posta
    Kapusta jest ok. Małe dzieci lubią z reguły kwaśne potrawy. Jeśli ryba, to tylko filet. Ości są zabronione. Poza tym bardzo jakoś się nie przejmuj. Rodzice sobie poradzą
    Wszystko jest OK, o ile dziecko już tego próbowało. Jeśli nie, to lepiej nie eksperymentować akurat w święta

Myślę, że nie musisz się aż tak przejmować bo rodzice dopilnują tego co dziecko może jeść a czego nie. Ja normalnie ugotowałabym wszystkie potrawy bo rodzice sobie zawsze radzą ze wszystkimi sytuacjami. Jeżeli masz też gości to warto byś pomyślała o większych lub mniejszych prezentach. Jeżeli nie wiesz co kupić warto sobie zajrzeć na stronę RTV Euro AGD bo mają tam fajne poradniki prezentowe i nie tylko

Junior Member
    strykow1w

O mnie
    Staram się o ciążę
    Małemu dziecku nie powinno dawać się potraw wigilijnych, tylko to co je na co dzień. Nie warto ryzykować zdrowia dziecka.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów