Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Plamienia

Senior Member Awatar Agata84
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-12-16 zobacz kalendarz

Unhappy Plamienia

Witam.
    O ciąży dowiedziałam się w 6 tygodniu Jestem strasznie szczęśliwa, gdyż w końcu z Mężem się nam udało. Od początku jednak nie było różowo, gdyż pojawiały się u mnie plamienia w kolorze brązowym. Od tego momentu lekarza przepisał mi Duphaston 3 razy dziennie jak i Luteine (2 na noc dopochwowo). Potem dłużysz czas było dobrze. W 12 tygodniu na wkładce pojawiła się plamka czerwonej krwi, potem zamieniła się w plamienie brązowe, leżałam 3 dni w łóżku i przeszło. Potem zero dolegliwości, czułaś się świetnie, aż do dziś...kończę 14 tydzień ciąży i dziś znów pojawiło się niewielkie brązowe plamienie jaka może być przyczyna. Dodam, że USG nic nie wykazuje, lekarz stwierdza prawidłową ciąże i nie wie jaka jest przyczyn. Dziewczynki może któraś z Was miała podobnie. Podzielcie się ze mną Waszymi doświadczeniami. Tak bym chciała być w końcu spokojna i naprawdę cieszyć się Maleństwem. Pozdrawiam,

Agata

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Agata ja też miałam problem z plamieniami zwłaszcza w pierwszym trymestrze. Brązowe z reguły świadczą o tym, że jest to stara krew, która powstaje w wyniku ocierania się macicy o tkanki tworząc mikrokrwawienia, a ta krew ujawnia się w postaci brązowych upławów....Także głowa do góry

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Plamienia mogą pojawić się z różnych przyczyn, czasem są wynikiem otarć, powstałych podczas seksu. Jeśli lekarz stwierdza, że wszystko jest OK, to pewnie tak jest - zawsze możesz poprosić na wszelki wypadek o konsultację innego specjalisty, moze on zauważy coś, czego poprzedni nie wziął pod uwagę.

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Ja też miałam plamienia od 4 tygodnia i tak do trzeciego miesiąca o różnym nasileniu.Pojawiały się i znikały,brałam oczywiście duphaston 3 x dziennie i leżenie plackiem.Usg tez nic nie wykazywało,z dzidzią było wszystko dobrze,krwiaka na macicy tez nie było,lekarz mówił że tak czasami bywa.Widać u mnie to norma, bo przy pierwszym dziecku był podobny schemat.

O mnie
    Dzięki Dziewczynki
    Uspokoiłyście mnie troszkę

www.suwaczki.com/tickers/c55fvfxmafkui5t7.png[/img][/url]

O mnie
    Dzięki Dziewczynki
    Uspokoiłyście mnie troszkę

Junior Member
    Patrycja399

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-01-04 zobacz kalendarz
    Witam. Jestem w 19 tygodniu ciąży i od ponad dwóch tygodni mam plamienie a zaczeło się tak. Przed zajściem w ciąże ( starałam sie o nią już 8 miesięcy) dowiedziałam sie że mam polipa na szyjce macicy, okazało sie że muszę go usunąć, ale tydzień przed terminem usunięcia dowiedziałam sie że jestem w ciąży i nie mogę poddać się zabiegowi. W ok. 13 tygodniu dostałam pierwszy raz plamień, nie były one duże lecz bardzo mnie zaniepokoiły. Pojechałam odrazu do szpitala Brudnowskiego. Okazało się że plamię z polipa a z dzieckiem wszystko jest ok. po 5 dniach leżenia plamienia przeszły . w 18 tygodniu w dniu wyjazdu nad morze dostałam znowu plamień i to bardzo obfitych, na poczatku się nie przejełam , ale w niedzielę kiedy plamienia się nasilały pojechałam do szpitala do Elbląga. Okazało się że z dzidziusiem jest wszystko ok a ja plamię z polipa. Takie plamienie uniemozliwia mi zapisanie się na pilates dla kobiet w ciąży oraz na basen ponieważ mam zalecony nimęczący tryb życia. Troszkę jestem zła, bo teraz mam więcej energii i mogłbym troszke intensywniej pożyć , ale nie mogę. Plamie juz od ok 2 tygodni , ale to moja wina bo zamaiast leżeć troszkę spaceruję i robie potrzebne zakupy. Pozwodzonka plamowiczki mamusie ;-)

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Aga83
    O mnie
    Happy mum :)
    Ja również jestem "plamiąca" od samego początku ciąży. Plamiłam przez pierwsze 1,5 miesiąca, brałam luteinę, duphaston i leżałam. Przyczyna plamień nieznana. Gdy ustały, odetchnęłam z ulgą i zaczęłam cieszyć się ciążą (wcześniej ciągły strach przed poronieniem). Niestety po ok miesiącu zauważyłam jasnoróżową plamę na wkładce. Okazało się, że pojawił się polip na szyjce, który może plamić. Za około miesiąc kolejne 5 dniowe plamienie, tym razem brązowe. Nie wiadomo skąd, wiadomo tylko, że to stara krew. Od 2 dni znów plamię wieczorami na różowo. Mój ginekolog każe leżeć i jakby sią pogorszyło jechac do szpitala bo on jest niestety na urlopie... Każde plamienie wywołuje u mnie straszną panikę i strach o zdrowie i życie Maleństwa. A do grudnia jeszcze tyyyyyle czasu... ehhh. Pozdrawiam wszystkie "plamiące" mamusie i życzę Wam duzo optymizmu

no właśnie....mam podobny problem. Jestem w 12 tc i zauważyłam brązowe plamki na wkładce. Cztery dni temu byłam na USG i lekarz powiedział, że wszystko jest w porządku a dziś znowu palmki martwię się bo wizytę u gina mam dopiero w poniedziałek i nie wiem co robić. Biorę Duphaston 3 razy dziennie plus no-spa i magnez. Kurczę to moja pierwsza ciąża i przyznam się, że dość mocno zaczynam panikować

Senior Member Awatar Neri
    O mnie
    Czekam na kolejny CUD :-)
    magda89_25 byłam w podobnej sytuacji co Ty. Również Duphaston 3xdz i oszczędny tryb życia. Plamiłam dość długo, jednak za każdym razem dzwoniłam do mojego lekarza. W moim przypadku wszystko potoczyło się dobrze, teraz synek ma 14 miesięcy. Mój lekarz mówił, że macica jest duża a zarodek maleńki i że czasami bywa tak, że reszta macicy złuszcza się, jak przy @ (plamiłam w terminie w którym miałabym miesiączkę). Też panikowałam, bo była to moja pierwsza ciąża. Na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem telefonicznie chociaż lub na pogotowie pojechała. Nie każde plamienie jest niebezpieczne ale każde trzeba zbadać . Trzymam kciuki aby było wszystko dobrze

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów