Ankieta: Co przede wszystkim poczułaś, jak dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą:

Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Brak radości a tylko strach (ciąża)

Member
    klarkos

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-07 zobacz kalendarz
    Ciąża to też zmiany hormonalne, pojawiają się różne emocje, często niezrozumiałe, ale to jest proces zmienny i się normuje. A obawy są poniekad naturalna rzeczą, i też mijaja, ważne, by sobie dostarczać miłych obrazów, książek itd.

2. dzieckozakupy.pl
    Prawda ciąża to okres w którym czasami same nie wiemy o co nam chodzi, to płaczemy, to się śmiejemy , a do tego otacza nas tłum osób śpieszących "z dobrymi" radami i wyprowadzających nas z równowagi.
    A nie chce was pocieszać, u mnie dopiero się zaczęło gdy córka przyszła na świat i nie karmiłam jej piersią. Oj nasłuchałam się, chyba rady najbliższych skończyły się, gdy przestałam się tłumaczyć, a robiłam swoje.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 26-11-15 o 15:00

Senior Member Awatar Katiusza
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-05-24 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez biedronka58 Zobacz posta
    Prawda ciąża to okres w którym czasami same nie wiemy o co nam chodzi, to płaczemy, to się śmiejemy , a do tego otacza nas tłum osób śpieszących "z dobrymi" radami i wyprowadzających nas z równowagi. Zobaczcie jak świetnie opisała to blogerka w tym artykule http://mumandthecity.pl/krotki-porad...wagi-ciezarna/ Więc spokojnie nie my pierwsze i nie ostatnie to przechodzimy. A nie chce was pocieszać, u mnie dopiero się zaczęło gdy córka przyszła na świat i nie karmiłam jej piersią. Oj nasłuchałam się, chyba rady najbliższych skończyły się, gdy przestałam się tłumaczyć, a robiłam swoje.
    Oj nie tylko o karmieniu wszyscy mają wiele do powiedzenia! Np.:
    1.Karmisz mm? Jesteś zła matką! Karmisz piersią dłuzej niż rok? To zboczone!
    2. Nosisz dziecko od małego jak płacze? Pożałujesz bo już ZAWSZE będziesz je nosić i NIGDY samo nie będzie sie przemieszczać.
    3. Nie spi w łózeczku tylko z wami w łóżku jak ma miesiąc? Nie nauczysz go już NIGDY samemu spać!
    4. dajesz dziecku smoczek? Idziesz na łatwiznę zamiast zajać sie dzieckiem!
    5. Wozisz w wózku? Noś w chuście! Nosisz w chuscie? To jakieś dziewaczne, nie mozesz wozić go normalnie w wózku?
    6. Szczepisz? Nie szczep na nic! Nie szczepisz? Jesteś normalna? Szczep na wszystko!
    7. Wracasz po roku do pracy? Jesteś wyrodną matką. Zostajesz z dzieckiem na wychowawczym? Jesteś nierobem na utrzymaniu męża

Przykłady można mnożyć.

Ci wszyscy życzliwi ludzie chyba nie wiedzą, że wystarczajaco cieżko jest sie skonfrontowac z nowymi obowiazkami czyli bycie 24h na dobę gortowości dla jednego małego człwoieka, żeby jeszcze męczyc sie z "dobrymi radami".

Zapraszam na mojego bloga Lisie Szycie ---> http://lisie-szycie.blogspot.com/

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez czemi79 Zobacz posta
    Macierzyństwo nie ma tylko różowych barw jak przedstawiają to często media. To ciężka praca. To wiele łez i wątpliwości. Ale nagroda jest tego warta. I jeśli kobieta nie tryska euforią podczas ciąży a w początkowych dniach po porodzie mały, wrzeszczący pakunek budzi więcej wątpliwości niż szcześcia to...też normalne. Czasem więź jest a czasem się tworzy. I w XXI w chyba czas dać kobietom prawo do wyrażania swoich emocji szczerze, a nie według oczekiwań społecznych.
    Sto procent racji! Czasem przez całą ciążę kobieta musi oswajać się z myślą o tym, że będzie miała dziecko - to przecież ogromna życiowa zmiana! Tak więc "czarne myśli" na samym początku, gdy tylko dowiaduje się o ciąży, nie są niczym dziwnym ani rzadkim. Ale to podejście na pewno się zmieni, tylko trzeba na to czasu.

To jest normalne ze sie stresujesz i czesto pojawia sie zlosc. Tu chodzi tez o to, że Twoje hormony teraz wariuja a co za tym idzie wariujesz i Ty. To wszystko minie kiedy na swiecie pojawi sie ta mala kruszynka. Strach i bezsilnosc minie a zastapi je radosc i milosc. Nie masz sie co przejmowac, musisz po prostu przetrwac te najtrudniejsze chwile a pozniej juz wszystko bedzie dobrze

Junior Member
    Znajomka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-02-25 zobacz kalendarz
    Mam nadzieję, że i w moim przypadku, wszystko stanie się radosne, kiedy dziecko przyjdzie na świat. W moim przypadku cała ciąża to tylko jeden wielki kłębek nerwów i stresu. Z moim X od początku ciąży nie mogę się porozumieć, on na początku był szczęśliwy, później nie, zapomniał o ciąży przez pewien czas, a teraz kiedy niedługo dziecko będzie na świecie to sobie dopiero przypomina. Czasami myślę, że bez niego byłoby łatwiej i lepiej, bo jak narazie to doprowadza mnie do szału.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Ciążą moze popsuc relacje, ale zwykle powinna je poprawic, pod warunkiem,z e partner chce tego dziecka tak samo mocno, jak ty. Mozę on tez nie umie sobie poradzic z emocjami? Gadaliście o tym, dlaczego tak sie zachowuje?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Dragomira30

Mieszka w
    Pomiechówek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-03 zobacz kalendarz
    Data
    29 września 2013
    tak sobie myślę, że jednak warto brać pod uwagę, że ten strach może nie minąć i faktycznie, jak ktoś wyżej napisał, zmienić się w depresję. Na własnym przykładzie wiem, że depresję, gdy dziecko przychodzi na świat nie tak łatwo w sobie rozpoznać. Zmęczenie? przecież, gdy sypia się na raty to normalne. Wahania nastrojów? hormony. Zapominalstwo, roztargnienie - brak snu.Nic nie cieszy? przecież jak się jest tak zmęczonym, to normalne. I tak można sobie długo tłumaczyć.

Hej, jestem tu nowa i tez sie boję tylko jeszcze przed ciążą ;/ Bardzo chcę dziecka tylko nie wiem czy to aby na pewno dobry moment żeby w nią zajść , może jeszcze działam w emocjach ;/?
    mój strach polega na tym czy podołamy finansowo ( ciąża , remont domu i życie codzienne wszystko z jednej wypłaty partnera) pewnie niektóre pomyślą ze jestem nierobem na utrzymaniu a jest to nie prawda nie pracuje przez ciężka prace fizyczna która uszkodziła mi kręgosłup.
    chcę dziecka a jednocześnie boję się czy nas na nie stać ;(
    A może lepiej iść do pracy i jeszcze odczekać ? tylko co jeśli przez silne tabletki ( bez ktorych nie mogę chodzić) i rehabilitacje mi zaszkodzą i nie bedę mogła mieć znowu dziecka:/
    może wyrazicie swoją opinie na mój temat?

Strach czasami ma tylko wielkie oczy i same nakręcamy sie w negatywnych myślach. A najgorsze jak zaczniemy czytać w internecie o objawach naszych dolegliwości, wtedy na pewno będziemy sie stresować. Lepiej iść do lekarza lub poczytać rzetelnych informacji na przykład o chorobach kobiecych tu https://notatek.pl/choroby-kobiece a wy co myślicie?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów