Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

morfologia w ciąży - podwyższone leukocyty!!!

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.

Zbyt dużo WBC w krwi.

Witam. Mam pewien problem. Mianowicie już w trzecich wynikach pod rząd liczba krwinek białych WBC u mnie znacznie przekracza normę. Tzn. wcześniej gdzieś wynosiły w granicach 11 (norma od 3.5 do 10.0), a w ostatnich wynik wynosi aż 15.6. Trochę się martwię, bo wiem, że świadczy to o jakiejś infekcji, czy czymś podobnym. Dobrze się czuję, nic mi raczej nie dolega. Pęcherz moczowy wyleczony jakiś czas temu. Może faktycznie mnie trochę kaszle, ale systematycznie biorę Rutinoscorbin. Nie wiem, może to jest normalne w ciąży. Poradźcie!

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ola, w ciąży poziom białych krwinek może być wyższy. Ich wyższy poziom to nie zawsze objaw infekcji, czasem bywa spowodowany również przyczynami fizjologicznymi (jak wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres - to cytat ze strony z interpretacją wyników badań). A co na to Twój lekarz? Jesli wynik uznał za prawidłowy, to nie ma się czym martwić

Senior Member Awatar agness1984
    Mieszka w
    łódzkie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-17 zobacz kalendarz
    Data
    05.12.2011

morfologia w ciąży - podwyższone leukocyty!!!

Witam. mam pytanie - a mianowicie, jestem w 13 tygodniu ciązy, robiłam na razie dwa badania krwi.
    ilość leukocytów w normie to od 4 do 10 tys.
    za pierwszym razem miałam 10, 2 i wczoraj odebrałam wyniki następne - 11, 6.
    wyczytałam gdzieś że w ciązy poziom leukocytów moze byc podwyższony, nawet do 15 tys.
    nie mniej jednak obawiam się, i chciałam spytac czy tez tak macie??

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Wpisów
    2
    A jak erytrocyty? Ja miałam podwyższone leuko i płytki krwi. Do tego mało erytrocytów no i co? Anemia. Nic specjalnego. Norma. Brałam żelazo 11,6 to nie jest dużo podwyższone. Na pewno nie masz się czym martwić. Pokażesz wyniki lekarzowi... W ciąży są różne odchylenia od normy

Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Leukocyty podwyższone nieznacznie więc to nie jest dramat, ja cały czas mam w granicy 12 tyś i nie jest to powodem do zmartwień dla lekarza więc tym bardziej i dla mnie

Senior Member Awatar agniesia123
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-09-08 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Ja też mam leukocyty podwyższone... dostałam żelazo(tardyferon fol) i zobaczymy. Ponoć to częste w ciąży
    http://www.suwaczek.pl/][/url]

Senior Member Awatar agness1984
    Mieszka w
    łódzkie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-17 zobacz kalendarz
    Data
    05.12.2011
    Erytrocyty w normie.. i reszta też w normie..
    tylko te leukocyty..
    ale mnie pocieszyłyście - dzięki.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Agness ale to i tak nie zwalnia Cię z obowiązku wykonywania badań co jakiś czas, bo Maluchy z nas ciągną i co jakiś czas wszystko może się zmieniać....

Senior Member Awatar Aleks
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-04 zobacz kalendarz
    A jakie masz badania moczu??? Czasami podwyższone leukocyty mogą świadczyć również o stanie zapalnym w organizmie (ale temu towarzyszy białko w moczu) więc musisz to kontrolować i najlepiej udać się do lekarza.

Senior Member Awatar agniesia123
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-09-08 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    U mnie się właśnie okazało że z moczem nie jest za dobrze, poszłam do lekarza i mam zapalenie układu moczowego. Poczytałam o tym trochę na necie i jestem przerażona.
    Leki dostałam i nie muszę być w szpitalu, ale we wtorek idę do urologa i wtedy zobaczymy co dalej . Tak czy inaczej podwyższone leukocyty świadczyły u mnie o stanie zapalnym jestem w 25 tygodniu ciąży trzymajcie kciuki oby to się dobrze skończyło
    http://www.suwaczek.pl/][/url]

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Izabela Tyszka
Izabela Tyszka instruktorka fitness

Rowerek stacjonarny

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Prawidłowość jadłospisu u 17 miesięcznej córki

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

prężenie się dziecka