Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wege dziecko

dziecko ma jeść normalnie a nie jakieś wymysły z XXI wieku

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    ja jestem miesożarna i to bardzo. mialam w swoim zyciu wegetariański okres, po prostu zobaczylam bardzo fajne zwierzątko, które miało stać sie obiadem. widok pamietam do dzis. Wytrzymałam pół roku, rodzice nie protestowali, jedynie stwierdzili, ze ok, ale oni gotować nie beda specjalnie dla mnie. Bylam juz w tym wieku, ze nie stało sie to problemem, tym bardziej, że akurat w moim rodzinnym domu i tak zawsze sałatki itp były, także raz na jakiś czas musiałam cos sama wykombinowac. W koncu wymiękłam, mam grupe krwi 0, ja akurat wierze w to, że kazda grupa ma inne potrzeby. Potrafie dlugo nie jesc miesa, tak mniej wiecej jemy je 2 razy w tygodniu, ale raz na jakis czas mam wrecz dziką ochote. Moje dzieci jedza mieso, ale jesli przy obiedzie kaprysza-slysza, ze jarzynki maja zniknąc. I jesli któregos dnia uslysze, że nie chca już jesc miesa-uszanuję i pomoge im w tym wytrwać. Wiktor (jest wiekszym miesozerca ode mnie) od jakiegos czasu podpytuje jak to jest być weganem. Ma kolege, który tak się odżywia, super się uczy, jest wysoki, zdrowy, podobnie jego siostra, niczego mu nie brakuje. Kiedy zapraszamy go np. na urodziny Wiktora, po prostu pamietam, żeby dla niego też coś sie znalazło do jedzenia. Trzeba szanować wybory innych ludzi, Pamietam artykuł, chyba w Wyborczej, gdzie jeden niemiesożerca opisywał, że zamawiał w barze same ziemniaki (nie było niczego dla wegetarian, a był głodny) i pani mu podala polane sosikiem, żeby tak byle jak nie jadł. To jest podobnie jak z kazda inna dieta-mama nie chce, zeby dziecko nie jadło słodyczy, a babcia da, bo co bedzie dziecku odmawiac, ktos jest na cos uczulony-no wez, zjedz, raz nic sie nie stanie, a to dobre. Jak moze decydowac, co jest dla kogo dobre? I dotyczy to tez dzieci-powinny mieć prawo wyboru.

Senior Member
    Karomama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-26 zobacz kalendarz
    To chyba wszystko zależy od rodziców i ich diety. Powielają ją także dla malucha, nie widzę w tym nic dziwnego. Jesli dziecko w przyszłości będzie chciało zmienić dietę na wegetariańską czy wegańską - nie będę miała nic przeciwko temu, o ile będzie próbowało również samodzielnie przygotowywać posiłki. Mój kuzyn bardzo chciał zostać wegetarianinem w wieku 16 lat, a gdy rodzice mu pozwolili z tym zastrzeżeniem, że większość posiłków powinien przygotowywać sam bo ciężko gotować obiady na 10 garnków, zwłaszcza dla wielodzietnej rodziny - po dwóch tygodniach kuzyn zrezygnował i je mięso ze smakiem.

Senior Member Awatar eWoWe
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-21 zobacz kalendarz
    nie no o dziecko trzeba dbać nie może mieć nadwagi
    Bezpieczne i kreatywne gry oraz zabawy dla przedszkolaków i młodych szkolniaków
    http://bajkowa.tv/

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów