Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wege dziecko

Member
    Pati1985

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-12-27 zobacz kalendarz
    myślę, że dziecko musi jeść mięsko ... oczywiście można składniki zastąpić innymi pokarmami, ale mięsko to mięsko

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pati1985 Zobacz posta
    myślę, że dziecko musi jeść mięsko ...
    No właśnie nie musi. Ale może.
    Jednak rodzice wegetarianie często pozbawiają dziecko wyboru - i o tym jest ta dyskusja: czy mogą tak postępować? Czy to jest fair? Trudne pytanie.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    niestety, małe dziecko nie ma nic do powiedzenia w tej kwestii. A potem juz jest tak przyzwyczajone do życia bez miesa, ze mu to nie przeszkadza

moim zdaniem organizm dziecka to zupełnie inna bajka niż organizm osoby dorosłej. osobiście bym sobie nie darowała, gdyby np przez moje przekonania kiedyś dziecko miało jakieś niedobory lub się rozchorowało. raczej trzymałabym się zaleceń lekarza w tej kwestii. jak będzie starsze, niech samo zdecyduje co woli jeść

Uważam, że nie powinno się ograniczać. Przekonania przekonaniami - dziecko ma prawo samo zadecydować czY mu to smakuje ic zy chce w ogóle jeść.

Member
    klarkos

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-08-07 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez IlonaPl Zobacz posta
    A mnie nurtuje, że ktoś zagląda do talerza i życia innych osób. Jedni chrzczą, drudzy nie, jedni jedzą mięso, inni nie. Tu się nie dzieje dziecku krzywda. Rodzice wychowują dizecko według swoich przekonań. Co innego, jakby robili coś, co zagraża ich życiu lub zdrowiu, ale dieta wegańska i wegetariańska jest odpowiednia dla człowiek w każdym okresie jego życia (orzeczenie WHO), dlatego nie rozumiem dlaczego miałoby dostawać mięso wbrew rodzicom? By zadowolić otoczenie? Każdy rodzic narzuca coś dziecku, jak wspomniałam chrzty, wypady na weekend do rodziny na wieś (w każdy weekend), jedzenie w niedzielę rosołu itd. No przecież rodzice są od opieki i oni teraz decydują jak wygląda ich życie, nie ktoś inny. Nie robią niczego wbrew dziecku. Znam wiele rodzin wege, wszystkie dzieci zdrowe. Proszę najpierw poczytać o tym. Co do tekstu, że taki maluch musi być regularnie badany przez lekarza,a inny to nie musi? Każde musi! I by być zdrowym nie trzeba jeść mięsa i pić mleka krowiego. Sorry, ale choroby dzieci i patologie się obserwuje raczej przy niewege, więc co mamy od razu naskakiwać na wszystkich? Ważne by było zdrowe (jeżeli chodzi o ten kontekst). I widzę po znajomych dzieciach i dorosłych, że właśnie wege mniej chorują.
    Dziękuję za Twoją wypowiedź, lepiej bym nie ujęła... podpisuję sie pod tym całkowicie. Tez znam mnóstwo dzieci wege i są zdrowe. i energiczne

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Pamiętacie w filmie "BYł sobie chłopiec" mama-weganka w nagrodę chciała zabrać syna na hamburgera Myślę, ze dziecko, które nie zna smaku mięsa nie bedzie chciało go spróbować. Chyba, że jak juz będzie nastolatkiem.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Dziecko powinno mieć wybór, nie zależnie w jakim wieku jest, jeśli spróbuje mięsa i będzie mu ono smakowało, to moim zdaniem rodzice nie powinni mu go zabraniać do czasu, aż samo będzie mogło podjąć świadomą decyzję czy być vege... Każdy rodzic powinien zadbać o to, by dziecko mogło poznać wszystkie smaki, nawet te, których rodzic nie lubi

Ja jestem wegetarianką natomiast mojemu dziecku podaję mięso. Chcę aby w przyszłości miało wolny wybór czy chce je jeść czy przejść na wegetarianizm. Moje przekonania nie muszą być przekonaniami mojego dziecka.

I to jest bardzo zdrowe podejście.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów