Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wege dziecko

Junior Member
    Sasanka75

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-21 zobacz kalendarz

Wege dziecko

Nurtuje mnie ten temat, na ile można dziecku narzucić swoje przekonania i na przykład narzucać małemu dziecku wegetarianizm, a nawet weganizm? Czy to bezpieczne? Co sądzicie?

2. dzieckozakupy.pl
    Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Poruszyłaś ciekawy temat Moje dzieci jedzą mięso, choć - zwłaszcza młodsza - bardzo protestuje twierdząc, że zwierząt nie powinno się jadać (ma teraz 10 lat, protesty zaczęły się, gdy miała 3). W tym przypadku to raczej ja narzucam jej dietę mięsną I to niestety wynika z lenistwa i wygodnictwa, bo kiedy jeszcze chodziła do przedszkola, nie było możliwości innej diety. Teraz zastanawiamy się, czy nie przejść na wegetarianizm. Nie mam zdania co do weganizmu, ale wegetarianizm - jak najbardziej za. Uważam, że mądrze prowadzona dieta wegetariańska jest dużo lepsza i zdrowsza, niż mięso - wiadomo, jakiej jakości są wędliny i mięso sprzedawane w przeciętnym sklepie. Znam kilkoro wegetariańskich dzieci, rozwijają się bez żadnych problemów i niedoborów. Centrum Zdrowia Dziecka w ubiegłym roku prowadziło (być może nadal prowadzi) program badawczy na dzieciach wegańskich - sprawdzali, czy dzieci te rozwijają się prawidłowo. Jestem ciekawa tych wyników, niestety jeszcze ich nie ma.
    Myślę, że z tym narzucaniem dziecku swoich przekonań dietetycznych jest podobnie, jak ze wszystkimi innymi przekonaniami i wartościami, tylko w tym przypadku wybór ma wpływ na zdrowie. Można bardzo pomóc, ale też bardzo zaszkodzić, jeśli się nie wie, jak tę dietę mądrze zaplanować.

Junior Member
    Sasanka75

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-01-21 zobacz kalendarz
    No tak, a jak dziecko ma rok, dwa? Dla mnie to jednak ograniczanie wolności dziecka, jego prawa do wyboru, do próbowania... Nie mówię o aspektach zdrowotnych, zakładam jednak, że mamy, które podają dziecku mięso tez robią to " dla zdrowia"

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Wydaje mi się, że rodzice jednak wychowują dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami i jeśli są głęboko przekonani, że wegetarianizm jest czymś dobrym, to trudno mi sobie wyobrazić, że będą dawać dziecku mięso. Musieliby to robić wbrew sobie.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 04-09-15 o 14:38

Dopóki dziecko nie będzie na tyle duże, aby samodzielnie podjąć decyzję czy jeść mięso, jest niestety (lub stety) zmuszone do jedzenia tego, co zaproponują mu rodzice i zgadzam się z Agnieszką - ciężko oczekiwać, żeby rodzice, którzy nie jedzą mięsa z powodu własnych zdecydowanych przekonań, nagle zaczęli podawać mięso dziecku... Najważniejsze, żeby taki maluch był regularnie badany przez lekarza i jeśli nie dzieje się z nim nic złego, a rodzice potrafią dobrze zbilansować jego dietę, to... czemu nie?

Senior Member
    IlonaPl

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-10-13 zobacz kalendarz
    A mnie nurtuje, że ktoś zagląda do talerza i życia innych osób. Jedni chrzczą, drudzy nie, jedni jedzą mięso, inni nie. Tu się nie dzieje dziecku krzywda. Rodzice wychowują dizecko według swoich przekonań. Co innego, jakby robili coś, co zagraża ich życiu lub zdrowiu, ale dieta wegańska i wegetariańska jest odpowiednia dla człowiek w każdym okresie jego życia (orzeczenie WHO), dlatego nie rozumiem dlaczego miałoby dostawać mięso wbrew rodzicom? By zadowolić otoczenie? Każdy rodzic narzuca coś dziecku, jak wspomniałam chrzty, wypady na weekend do rodziny na wieś (w każdy weekend), jedzenie w niedzielę rosołu itd. No przecież rodzice są od opieki i oni teraz decydują jak wygląda ich życie, nie ktoś inny. Nie robią niczego wbrew dziecku. Znam wiele rodzin wege, wszystkie dzieci zdrowe. Proszę najpierw poczytać o tym. Co do tekstu, że taki maluch musi być regularnie badany przez lekarza,a inny to nie musi? Każde musi! I by być zdrowym nie trzeba jeść mięsa i pić mleka krowiego. Sorry, ale choroby dzieci i patologie się obserwuje raczej przy niewege, więc co mamy od razu naskakiwać na wszystkich? Ważne by było zdrowe (jeżeli chodzi o ten kontekst). I widzę po znajomych dzieciach i dorosłych, że właśnie wege mniej chorują.

bezpieczne to nie jest, człowiek potrzebuje mięsa żeby prawidłowo się rozwijać - jak nie dajesz mięsa, to musisz faszerować witaminami których brakuje.
    No ale jak chcecie testowac nowoczesne diety na Waszych dzieciach .... Wasza sprawa
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 04-09-15 o 14:40

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    IlonaPl - chyba źle zrozumiałaś wątek, tu nie chodzi o to, czy wegetarianizm jest dobry czy zły, czy jedni rodzice narzucają coś drugim ( nie lubimy tego prawda?), dlaczego więc jesteś za pozbawianiem dzieci możliwości wyboru? to presja jak każda inna...

My z mężem jesteśmy weganami, nasze dzieci też mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego nie jedzą i nawet nie wyobrażam sobie innej sytuacji. Uprzedzę wasze pytania- dzieci są zdrowe i mają idealne wyniki wszystkich badań. Pozdrawiam mamy

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Lucyna82 Zobacz posta
    nasze dzieci też mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego nie jedzą i nawet nie wyobrażam sobie innej sytuacji
    A jeśli kiedyś będą chciały je jeść? To będziecie im zabraniać?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów