Ankieta: Czy całujesz dzieci w usta?

Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Całowanie dziecka w usta - co wy na to?

Senior Member
    meeb

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-08-07 zobacz kalendarz
    próchnicę czy bakterie przenosi się też przez lizanie smoczka jak upadnie. Już wolę podać dziecku smoczek który upadł na podłogę niż taki polizany. Ja też jestem przeciwko całowaniu w usta dziecka, pomijam że to jest niehigieniczne to jeszcze dziwne, po co całować w usta jak można w policzki czy gdziekolwiek.

2. dzieckozakupy.pl
    nie jest to ani higieniczne ani ładne, jednak czasem jak chce się dać buziaka to sie nie uda na tyle odwrócić i cmok trafia na usta. Z dziećmi tak bywa i nic na to nie da się poradzić.

rodzice - jak najbardziej, chyba , że ktores jest przeziebione dalsza rodzina czy znajomi - nie bardzo :/

oj nie, usta, szyja, piersi - zarezerwowane są tylko dla partnera

Cytat Zamieszczone przez Dorot_ka Zobacz posta
    Nie pozwalam całować mojego dziecka w usta oraz karmić go łyżeczką/widelcem, którym się jadło. Toczyłam o to boje z rodziną, bo nikt nie rozumiał, że tak przenoszą się bakterie i wirusy, a czasem nawet możemy nie wiedzieć, że jesteśmy chorzy. Notorycznie obrażali się na to nasi rodzice, ale nie przejmowałam się tym.
    zgadzam się w 100% ! ja też nie pozwalam, i również tocze o to boje z rodziną - kompletnie nie rozumiem czemu! to moje dziecko i ja decyduje.

Ja w ogóle jestem przeciwnikiem obcałowywania dzieci, szarpania ich za policzki, głaskania po głowach (oprócz własnych oczywiście). Obce osoby, wszystkie ciocie, babcie, wujkowie - wara! Dziecko to mały człowiek i tak samo jak duży człowiek może nie mieć ochoty. Bakteriami bym się nie przejmował, dziecięca dezorientacja to chyba objaw lekkiej paranoi. Niemniej jednak nie podoba mi się zwyczaj całowania dzieci w usta.

Junior Member
    dalia88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-21 zobacz kalendarz
    w usta niemowlaka nie całuję, swojego ani cudzego. Za duże ryzyko zainfekowania, nawet chore zęby są niebezpieczne dla małego dziecka. Koleżanka z bloku straciła dziecko właśnie zarażając go opryszczką. tak zainfekowała jego organizm że w wieku kilku lat zmarło.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 25-11-15 o 15:05

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez dalia88 Zobacz posta
    Koleżanka z bloku straciła dziecko właśnie zarażając go opryszczką, tak zainfekowała jego organizm że w wieku kilku lat zmarło.
    Naprawdę? Kilkuletnie dziecko? Aż trudno uwierzyć! Ale jeśli to prawda, to historia jest szokująca. Biedna kobieta, jak ona strasznie musi się z tym czuć.

Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Data
    28.09.2011 / 11.09.2014 / 17.05.2016
    Ja obcałowuje moje dzieciaki. Starszego już tylko w policzek lub główkę,a młodszego to i w usteczka i w szyjkę i w brzuszek i po stópkach (tylko w sumie po dupce nie całuje :P ). Za pewne jak podrośnie to przestanę tak jak i starszego. Ale nie wyobrażam sobie, żeby ktoś obcy całował moje dzieci w usta, lub całować tak swoje, ale starsze dziecko. A co do podtekstów i tego co się powinno, to zapewniam, że inaczej całuję i przytulam mojego męża, a inaczej dzieci. Moje dzieci są dla mnie kompletnie aseksualne i nawet by mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może znaleźć podtekst w pocałowaniu niemowlaka w usta, czy szyje.

Aniołek 7tc 15.06.2013

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maskotka Zobacz posta
    nawet by mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może znaleźć podtekst w pocałowaniu niemowlaka w usta czy szyję.
    No pewnie - normalnemu człowiekowi całowanie dziecka nie kojarzy się erotycznie.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów