Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Sfrustrowane mamy 2015? Co o tym sądzicie?

Junior Member
    fajnamamam

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-06-01 zobacz kalendarz

Sfrustrowane mamy 2015? Co o tym sądzicie?

Zgadzacie się z tym co napisała ta mama?

http://monikaw3miescie.blogspot.com/

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    Cytat Zamieszczone przez fajnamamam Zobacz posta

Recepta na szczęście?
    Mieć to wszystko gdzieś i robic swoje i nie powiem co mieć na zdanie innych odnosnie to "jak powinna wyglądać i funkcjonować idealna matka" ;P
    Tak robię i jestem szczęśliwa
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    A ja pytam: gdzie w tym wszystkim facet? Skoro marudzi na zapiekankę, to dlaczego nie zrobi obiadu sam? Jest XXI wiek, a Wy - młode kobiety - wciąż wszystko robicie w domu same? Dlaczego do licha? Ja mam 48 lat i męża, który od początku zajmuje się domem na równi ze mną - sprząta, gotuje, opiekuje się dzieckiem. Dla mnie to jest oczywiste i myślałam, że w pokoleniach ludzi młodszych od nas jest to jeszcze bardziej oczywiste. A wygląda na to, że jestem w błędzie. Czemu nie możecie dogadać się z facetami, aby sprawiedliwie dzielić się obowiązkami w domu?

Senior Member Awatar sylvus83
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-10-08 zobacz kalendarz
    Zgadzam się z Agą. Co prawda mam jedno dzieciątko (drugie w drodze), ale od kiedy tylko zamieszkaliśmy z mężem razem, dzielimy się obowiązkami po połowie. I tak zostało kiedy urodziłam. Jak mąż jest w pracy to ja zajmuję się dzieckiem i domem. Kiedy mąż wraca, pomaga mi i w obowiązkach domowych i przy synku. Nie maluję się na co dzień, nie jest mi to potrzebne do szczęścia. Czas poświęcony na makijaż spędzam z dzieckiem lub mężem. Nie zakładam najlepszych ciuchów po domu po to tylko żeby idealnie wyglądać jak będę wynosiła śmieci lub szła do warzywniaka. Jeśli zostawię brudne gary w zlewie to pr,ecież nic się nie stanie jeśli poleżą tam do rana. Nie jestem idealna i nie dążę do tego. Jestem po prostu matką, żoną, kobietą. A celebrytki? One są idealne? Nie, one przeważnie mają sztab ludzi do pomocy. Nianie, opiekunki, gosposie, ogrodników, wizażystów i kilkoro innych jeszcze których my nie widzimy a dzióki którym wydają się nam one idealnymi kobietami.

mnie wkurza stosunek do cieżarnych w autobusach

Member
    Dragomira30

Mieszka w
    Pomiechówek
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-10-03 zobacz kalendarz
    Data
    29 września 2013
    W rzeczywistości czy teżwizji autorki bloga faktycznie zabrakło gdzieś pomocy, której powinien przy obowiązkach domowych udzielać mężczyzna.
    Gdy nasza córcia przyszła na świat teściowa telefonicznie wyrażała swoje oburzenie, że jak to ja już idę spać?! a on dziecko usypia?! Mąż pomagał, a jakże, a pomimo to byłam zmęczona, zniechęcona i nieumalowana. Daleko mi było do miana matki idealnej i porzuciłam już takie aspiracje raz na zawsze. Wolę być mamą wystarczająco dobrą
    Ostatnio edytowane przez Dragomira30 ; 18-06-15 o 11:17

Dokładnie, zdrowy związek i zdrowe rodzicielstwo opiera się na dwóch osobach. Matka nie powinna robić za robota skoro ma w domu faceta, który nie jest królem tylko powinien się angażować w obowiązki.
    Ostatnio edytowane przez karjes ; 25-06-15 o 11:54

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Jolandyna

Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Data
    28.09.2012
    Witam, przeczytałam sobie to i tak tylko troszkę się zgadzam.Mamy mogą być sfrustrowane ale nie muszą.
    Punkt 1 -Paznokcie nie zawsze muszą być perfekcyjnie pomalowane, ważne żeby były czyste, wypiłowane,maluje jak dziecko śpi ,nie mogę przy mojej córeczce malować, ale to dlatego,że wysuwa mi swoje paluszki czasami w weekend jej pomaluje wiem,że nie powinnam.Do galerii mąż czy partner zostaje z dzieckiem my idziemy do galerii albo zabieramy dziecko.2.Zależy jaka praca, po co dążyć do perfekcji? w pracy jestem w pracy ,w domu jestem w domu.Wolę być szczęśliwa niż perfekcyjna
    3.Też się zgadzam z Agą jak nie ma ochoty na zapiekankę to niech sam coś ugotuje,mężczyźni to podobno najlepsi kucharze pozwólmy im.
    4.Po co wrzucać zdjęcia na portal chcesz wrzuć, nie chcesz nie wrzucaj.Z tego się wyrasta i może się znudzić no chyba,że bardzo chcemy się pochwalić tylko po co?
    Sfrustrowane mamy co o tym sądzimy?
    Wszystko dzieje się w naszych głowach, to czy jesteśmy szczęśliwe, czy utyskujące.Właśnie my mamy mające dzieci mamy większą motywację do tego by dbać o siebie.Naszym dzieciom też będzie miło popatrzeć na zadbaną mamusię a co znaczy zadbaną po prostu w czystym ubraniu z czystymi paznokciami, umytymi włosami i zębami, na uśmiech dziecka odpowiadającą uśmiechem.Czy to tak wiele a może aż tak wiele, musimy znaleźć dla siebie czas, dzielić się obowiązkami, obejrzeć fajny film jak dziecko śpi wszystko aby zachować równowagę psychiczną.Która matka lepsza pracująca czy nie? to wszystko zależy jedna i druga może być wspaniała.Jedna ma prawo być zmęczona całodniową opieką nad dzieckiem, druga pracą i opieką .Ważne aby w swoich codziennych obowiązkach znaleźć dla dziecka czas i pamiętać, że człowiek wart jest tyle ile z siebie daje innym, tylko żeby dawać siebie innym chodzi mi o czas, musimy go wygospodarować też dla siebie aby się zregenerować myślę,że wtedy mamy 2015 mogą być szczęśliwe i niesfrustrowane.

Junior Member
    zabcia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-02-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez fajnamamam Zobacz posta

podpisuje sie pod tym obydwoma rękami
    Bycie dzis matka nie jest łatwe, ale trzeba sobie radzić i na pewno nie ulegać tym wszystkim celebryckim przekonaniom.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jolandyna Zobacz posta
    Wszystko dzieje się w naszych głowach, to czy jesteśmy szczęśliwe, czy utyskujące. (...) musimy znaleźć dla siebie czas, dzielić się obowiązkami, obejrzeć fajny film jak dziecko śpi wszystko aby zachować równowagę psychiczną.(...) Ważne aby w swoich codziennych obowiązkach znaleźć dla dziecka czas i pamiętać, że człowiek wart jest tyle ile z siebie daje innym, tylko żeby dawać siebie innym, musimy go wygospodarować też dla siebie aby się zregenerować myślę,że wtedy mamy 2015 mogą być szczęśliwe i niesfrustrowane.
    Sto procent racji!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów