Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Pierwsze dziecko po 40-tce

Junior Member
    Umma

Mieszka w
    Białystok
    Jeśli natura daje taką możliwość i lekarze nie mają przeciwwskazań należy to traktować jako dar od losu.

2. dzieckozakupy.pl
    Zgadzam się. Najpierw bezpieczeństwo i zdrowie- Twoje i dziecka. Jeśli te warunki są spełnione, to nic nie stoi na przeszkodzie. Życie pisze tak różne scenariusze, że dziecko po 40tce to żaden fenomen.

Dlaczego nie? Kobieta po 40. ma ustabilizowane życie zawodowe, więc może lepiej poświęcić się dziecku. Kobieta wyszumiała się, więc nie będzie jej szkoda wyjść na imprezę.

Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    Bycie mamą to odpowiedzialna rola. Każdej z nas najpierw zależy aby dziecko urodziło się zdrowe. Im kobieta starsza tym większe ryzyko wad. Dlatego świadomie nie odkładałabym tej decyzji do 40-tki. Jednak ludzie mają różne priorytety. Cierpliwości uczą właśnie dzieci i wiek matki nie ma tu specjalnego znaczenia.

Jeżeli kobieta chce i może, to dlaczego nie? Po 50 tce to raczej nie, ale po 40 stce? Dlaczego nie?

Junior Member
    pierwsza_ewa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-08-04 zobacz kalendarz
    Jest wiele za i przeciw, ale to zalezy od indywidualnej decyzji kobiety

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kwiat123 Zobacz posta
    Bardzo indywidualna sprawa. Ale tak jak już ktoś zauważył, biologii nie oszukasz. Z zewnątrz możesz być i 20 lat młodsza, ale narządów wewnętrznych nie odmłodzisz niestety. Dla mnie najważniejsza byłaby różnica międzypokoleniowa. Chyba najbardziej bałabym się, że nie dogadam się ze swoim dzieckiem, bo moje nawyki i dorastanie w zupełnie innych czasach będą rzutowały na światopoglądzie. Owszem, wszystko zależy od kobiety, jak się czuje, jak wygląda i jak bardzo chce tego dziecka, ale czasami warto się 2 razy zastanowić. Przykład: znajoma urodziła swoje pierwsze i jedyne dziecko po 40. Nie wygląda na swoje lata, ale mentalnie już tak. Dziewczynka jest wychuchana i wydmuchana. Z jednej strony rozpuszczona, bo długo się o nią starali, więc może wszystko (tylko przy rodzicach), ale na wyjścia bez rodziców już jej nie pozwalają, bo gdyby jej się krzywda zrobiła i rozbiła kolano... Dziewczynka nie wie jak się ma zachować, bo rodzice ze skrajności w skrajność...
    tez znam taka mamę, które urodziła po 40-tcei oszalała na punkcie dziecka, ale z drugiej strony znam wiele takich samych, które mają duuużo mniej lat, a dziecko chowają pod kloszem. Wszystko zalezy od podejścia. Moim zdaniem, jeśli zdrowie pozwala, to dlaczego nie rodzic po 40.? Ale już po 50. ?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Karomama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-04-26 zobacz kalendarz
    Dokładnie, jakbyśmy mieli lepsze warunki i możliwości - pracę, mieszkanie to pewnie ten wiek dlaej by oscylował w graanicach 25. Teraz on sie przesuwa a ja sama widzę, że chyba dobrze zrobiłam rodząc córkę w wieku 25 lat

Junior Member Awatar antosia_01
    Mieszka w
    Pszczyna
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-08-18 zobacz kalendarz
    znajoma mojej koleżanki urodziła wprawdzie drugie dziecko w wieku 43 lat, teraz jej córcia ma 13 lat a jej mama bardzo zadowolona ze ma koło siebie kogoś kto jej pomoże w zwykłych sprawach domowych. myślę ze jest to trochę póżno ale jeśli już się tak zdarzy to trzeba się cieszyć, dziecko to przecież skarb i szczęście

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów