Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 59

Pierwsze dziecko po 40-tce

to zdarza sie bardzo często, a nawet jeszcze w późniejszym wieku.

2. dzieckozakupy.pl
    Wiek nie jest ograniczeniem do szczęścia

Junior Member Awatar tutawka
    Mieszka w
    KALISZ
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-17 zobacz kalendarz
    Teraz to norma kobiety coraz częściej rodzą po 40. Znam osobiście kobietę która ma 24 letnia córkę 19 letniego syna i 3 i 1 maluchy. Ostatniego malucha rodziła po 45. roku życia. Wygląda świetnie ma coś dla dzieci i chęci do życia. Tak chciała, to czemu nie!
    Znam też kobietę która miała 42 lata i urodziła pierwsze dziecko i jedyne. Wyglądała zawsze o 10 lat młodziej. Po pierwsze starała się tak wyglądać a po drugie musiała mieć więcej energii niż rowiesniczki które rodziły w wieku 25 lat.
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 24-02-16 o 13:13

Uważam, że jeśli kobieta nie ma żadnych problemów zdrowotnych, poddaje się regularnym badaniom i bardzo o siebie dba, to może być bardzo dobrą matką nawet po 40. Wiek rodzenia dzieci się przesunął i nawet jeśli taka kobiet ma większe szanse na komplikacje, to z drugiej strony po narodzinach dziecka będzie dojrzałą, odpowiedzialną matką. Miała dość czasu, żeby sobie poukładać całe życie i ustawić priorytety. I co z tego, że jej koleżanki mogą być w tym wieku babciami? Nie musi się przejmować zdaniem innych ludzi, to ona je jej dziecko są najważniejsze a nie to, co komuś się wydaje, że powinna albo nie powinna robić.

Junior Member Awatar tutawka
    Mieszka w
    KALISZ
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-08-17 zobacz kalendarz
    Zielonka bardzo ładnie napisałaś w 100%zgadzam się z tobą.

Senior Member Awatar cosima88
    O mnie
    Staram się o ciążę od czerwca 2015 r.
    Czasy nie mają znaczenia...kiedyś kobiety też rodziły po 40 r.ż. Ja jestem takim przykładem,jestem pierwszym i jedynym dzieckiem. Mama urodziła mnie w wieku 43 lat,mój ojciec miał wtedy 24 lata. Co więcej moja mama też jest takim przykładem...babcia również urodziła wszystkie swoje dzieci tak późno,w tym bliźniaki,mając 41,43 i 46 lat,a były to lata 40te i rodziły się w domu.

A z Mamą jesteśmy najlepszymi przyjaciółkami pomimo różnicy wieku!!!

Z tym szybszym starzeniem się i menopauza to bzdura,Mama wygląda na 55 lat,a nie ponad 70,a @ miała do 64 r.ż.

Jeśli kobieta jest zdrowa to dlaczego nie miałaby urodzić dziecka koło 40-stki? Dziecko to największe szczęście i każdy ma do niego prawo, a argument że nie będzie uczestniczyć w jego wychowaniu bo szybko się zestarzeje i sama będzie wymagała opieki jest, w dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy coraz dłużej i przy zachowaniu dobrej kondycji, bez sensu.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar aaaishaaa
    Mieszka w
    Krapkowice
    O mnie
    Podwójna mama dwóch córeczek
    Dziewczyny zbieram pieniądze dla chorej Zosi, każda złotówka się liczy, jak byście chciały pomóc:
    https://www.siepomaga.pl/r/pomocdlazosi

Junior Member
    Kwiat123

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-02-16 zobacz kalendarz
    Bardzo indywidualna sprawa. Ale tak jak już ktoś zauważył, biologii nie oszukasz. Z zewnątrz możesz być i 20 lat młodsza, ale narządów wewnętrznych nie odmłodzisz niestety. Dla mnie najważniejsza byłaby różnica międzypokoleniowa. Chyba najbardziej bałabym się, że nie dogadam się ze swoim dzieckiem, bo moje nawyki i dorastanie w zupełnie innych czasach będą rzutowały na światopoglądzie. Owszem, wszystko zależy od kobiety, jak się czuje, jak wygląda i jak bardzo chce tego dziecka, ale czasami warto się 2 razy zastanowić. Przykład: znajoma urodziła swoje pierwsze i jedyne dziecko po 40. Nie wygląda na swoje lata, ale mentalnie już tak. Dziewczynka jest wychuchana i wydmuchana. Z jednej strony rozpuszczona, bo długo się o nią starali, więc może wszystko (tylko przy rodzicach), ale na wyjścia bez rodziców już jej nie pozwalają, bo gdyby jej się krzywda zrobiła i rozbiła kolano... Dziewczynka nie wie jak się ma zachować, bo rodzice ze skrajności w skrajność...

Junior Member
    Jadzix

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-02-10 zobacz kalendarz
    Ja nie widze w tym nic złego. jeśli lekarz nie widzi przeciwskazań oczywiście

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów