Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 59

Pierwsze dziecko po 40-tce

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Tanoos Zobacz posta
    Dzieci, których matki urodziły młodo mają ten przywilej, że rodzice towarzyszą im praktycznie do 50-60 roku życia.
    Nie zawsze niestety ...

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Franulka

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-11-16 zobacz kalendarz
    Czasem tak się życie układa

Senior Member Awatar mavrolaczek
    O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Wszystko tak na prawdę zależy od kobiety - jej charakteru i nastawienia. Dla mnie pierwsze dziecko po 40 to byłaby 'tragedia' i świadomie bym się nie zdecydowała. Raz, że bym się bała chorób i powikłań - tak u dziecka jak i u siebie a dwa, że trudno by mi było zrezygnować z wygodnego, poukładanego życia. Dziecko wiele w życiu zmienia a po sobie widzę, że im starsza jestem tym trudniej mi się do zmian adaptować. ALE to moje podejście. Dla kogoś o innym charakterze rozpoczęcie przygody z macierzyństwem jako 'czterdziestka' to byłaby fantastyczna sprawa.
    Gdy będę miała 40 lat moje dzieciaki będą już spore a ja mam nadzieję, że zdrowie i finanse pozwolą nam trochę razem poszaleć i stworzyć wiele wspaniałych wspomnień. Bo im człowiek starszy tym ryzyko większe. A i sił może na wiele rzeczy zabraknąć. A ja chcę jak najdłużej patrzeć na te moje maluchy, zobaczyć jak dorastają i może doczekać wnuków. Jak los pozwoli

Junior Member Awatar Marcin_bal
    O mnie
    Jestem tatą, moje dziecko urodziło się 2014-08-22 zobacz kalendarz
    Przecież 40tka to w sile wieku, jeśli zdrowa kobieta i biologicznie nie ma przeciwwskazań to oczywiście, że Tak! A ojcowie po 40 to już standard, teraz medycyna tak poszła do przodu, że taki wiek to nic dziwnego.

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    To teraz tak jest, kiedyś 40-latka stała nad grobem... Ale rzeczywiscie poród po 40-tce to teraz nic szczególnego. Własnie urodziła 42-letnia Agata Passent.

Senior Member Awatar maskotka
    Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Data
    28.09.2011 / 11.09.2014 / 17.05.2016
    Dziecko po 40 jest też często sposobem na odmłodzenie się. Mam przyjaciółkę w moim wieku, która ma siostrzyczkę w wieku mojego środkowego syna. Jest między nimi 24 lata różnicy, bo jej mama ją urodziła mając 19 lat, a jej siostrę w wieku 43.

Aniołek 7tc 15.06.2013

Junior Member
    Katarzyna90

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-02-06 zobacz kalendarz
    To indywidualny wybór i decyzja kobiety, kiedy jest gotowa na dziecko. Nie rozumiem jaki problem w urodzeniu po 40 (oczywiście jeśli kobieta jest w pełni zdrowa, ma zaplecze, a najlepiej wspierającego faceta).

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    velly36

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-06-30 zobacz kalendarz
    ja sama zdecydowałam się na poród pierwszego dziecka po 40, dlatego że wcześniej chciałam się spełnić jako księgowa, teraz prowadzę własne biuro rachunkowe we Wrocławiu i mogę sobie pozwolić na dziecko obecnie mam 41 lat i wiem że dam rade, bo właśnie mam zaplecze raz że finansowe a dwa mam kochającego męża na którego mogę liczyć w każdej chwili
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 19-01-16 o 13:54

Junior Member
    wiktorkawwa

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-10-08 zobacz kalendarz
    powiem tak, mam w rodzinie kobiete ktora urodziła w wieku 41 lat (nie bylo to pierwsze dziecko) tez wszyscy sie dziwili ze jak to w tym wieku ale dzidzius odpukać urodził sie cały i zdrowy, wszystko jest ok, chociaż oczywiscie była pod wzmożoną kontrolą lekarza. tak jak pisza dziewczyny dzisiaj medycyna jest tak rozwinieta ze to juz nie to samo co w czasach naszych babć.... mimo to ja świadomie wolalam miec dziecko wczesniej bo zawsze marzyłam o rodzinie to na co czekac ) ale nie krytykuje kobiet ktore chca miec dzieci po 40 wrecz przeciwnie - dlaczego mialyby rezygnowac z tego jesli są w pelni sprawne. poza tym zyjemy coraz dluzej...

Nie mam tylu lat i nie wiem jaka jest mentalność bezdzietnych mam w tym wieku. Może to wlasnie taka kobieta pragnie jeszcze bardziej i bedzie lepsza matka?
    Ostatnio edytowane przez asiakopiec ; 11-02-16 o 17:24

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów