Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Pierwsze dziecko po 40-tce

Jak żyję, nigdy jeszcze nie słyszałam o sytuacji, by ktoś kto ma dziecko, rzeczywiście żałował, że ono się urodziło. I nieważne, czy był w wieku 20 czy 40 lat. Tak jesteśmy stworzeni, by te potomstwo posiadać, i skoro do zapłodnienia doszło, to tak widocznie jest najlepiej. Nie mam na myśli tu jakiś przeogromnych patologii, gdzie alkohol leje się strumieniami, tylko zupełnie normalne kobiety. Zatem nie oceniajcie, jeśli nie chcecie być oceniane. W wieku dwudziestu kilku lat łatwo mówić "po 40tce- nigdy", ale życie pisze rozmaite scenariusze.

2. dzieckozakupy.pl
    witam moim zdaniem nie same kwestie medyczne są tu najważniejsze - jeśli kobieta jest zdrowa, to urodzi zdrowego malucha i w późniejszym wieku. tyle, że duzo wcześniej przyjdzie tez wtedy i menopauza i starość. osobiscie chyba bałabym się że umrę (choć wiadomo że różnie na tym świecie bywa), zanim moje dziecko stanie się w pełni samodzielne i zostawie je "samo" w momencie, kiedy jego rówieśnicy jeszcze będą mogli liczyć na wsparcie lub choćby obecność swoich matek,...

Ostatnio jakaś 60-latka udowodniła, ze na macierzyństwo nigdy nie jest za późno. Chociaż według mnie 35 lat to już górna granica.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Liliaka Zobacz posta
    Jeśli kobieta jest zdrowa, to urodzi zdrowego malucha i w późniejszym wieku. tyle, że duzo wcześniej przyjdzie tez wtedy i menopauza i starość.
    A niby dlaczego? Nie ma takiej reguły.

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Cytat Zamieszczone przez Jey2 Zobacz posta
    Ostatnio jakaś 60-latka udowodniła, ze na macierzyństwo nigdy nie jest za późno. Chociaż według mnie 35 lat to już górna granica.
    Nie no, bez przesady - ja bym ją jednak wydłużyła o parę lat.

Junior Member
    matimichalsky

O mnie
    Będę tatą 2015-10-31 zobacz kalendarz
    Jeśli tylko kobieta podda się badaniom prenatalnym i w razie czego poniesie konsekwencje swoich czynów - czyli oszczędzi cierpień płodowi ciężko choremu - to jak dla mnie wiek matki nie ma większego znaczenie. Na pewno późne macierzyństwa (podobnie jak zbyt wczesne) jest ciężkie.

Moja koleżanka urodziła po 40 a dokładnie w swoje 41 urodziny. Miała oczywiście badania prenatalne, bo tak zalecił lekarz, to jest chyba norma teraz i trochę strachu czy wszystko będzie ok. Na szczęście maluszek urodził się zdrowy a ona jest bardzo szczęśliwa i sama mówi że odmłodniała

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    też uważam, że nie ma normy, niektórzy znajdują już swoją drugą połówkę w wieku 20 lat a inni później, albo ktoś nie chce mieć dzieci a w wieku 40 lat się decyduje, jeśli samemu jest się zdrowym to raczej nie ma przeciwwskazań, poza tym medycyna poszła bardzo do przodu, a to oznacza, że jeśli się ma dobrego lekarza to nic się nie powinno stać oczywiście jedynym mankamentem w rodzeniu dziecka mając 40 lat jest różnica wiekowa bo gdy dziecko będzie miało 20 lat to matka już 60, może to powodować mniejsze dogadywanie się ze sobą

Urodzenie dziecka w młodym jak i w bardziej zaawansowanym wieku ma swoje wady i zalety. Z jednej strony młode mamy mają mniejsze szanse na urodzenie chorowitych dzieci, z drugiej strony mają mniej doświadczenia, a także często środków finansowych by zapewnić dziecku wszystko czego potrzebuje. Dla mnie taka górna granica to 40lat+/- 3 lata w zależności od konkretnej osoby. Jeżeli kobieta dobrze się prowadzi, to biologiczny wiek 40 latki może być niższy niż źle prowadzącej się 33 latki. Warto mieć na względzie, że gdy urodzimy dziecko w wieku 40 lat, to gdy będzie kończyć studia, my będziemy mieć 64 lata, więc wiek prawie że emerytalny. Dzieci, których matki urodziły młodo mają ten przywilej, że rodzice towarzyszą im praktycznie do 50-60 roku życia.
    Ostatnio edytowane przez Tanoos ; 28-11-15 o 12:10

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez benia7 Zobacz posta
    jedynym mankamentem w rodzeniu dziecka w wieku 40 lat jest różnica wiekowa, bo gdy dziecko będzie miało 20 lat, to matka już 60, może to powodować mniejsze dogadywanie się ze sobą
    Bez przesady! To zależy przede wszystkim od charakteru człowieka, podejścia do innych, otwartości na inny sposób myślenia, wzajemnego szacunku itd. Wiek nie jest najważniejszy.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów