Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Pierwsze dziecko po 40-tce

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa

Pierwsze dziecko po 40-tce

Dziewczyny, byłam wczoraj na spotkaniu z koleżankami, jedna z nich - dobrze po 40-tce, bezdzietna, opowiadała o stresującym tygodniu, który niedawno przeżyła, kiedy to podejrzewała, że może być w ciąży. W końcu okazało się, ze to fałszywy alarm, ale rozpętała się dyskusja, czy pierwsze dziecko po 40-tce to dobry pomysł. Nie chodziło o względy medyczne, tylko, czy taka mama będzie mieć cierpliwość, czy będzie potrafiła zrezygnować z dotychczasowego życia, przyzwyczajeń, wygody itd. Co o tym myślicie?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    ja jestem duzo po 30-tych urodzinach. Mam porownanie, bo miedyz moimi dziecmi jest 5,5 roku roznicy. Juz pierwsze urodzilam w miare pozno. I na pewno teraz mam mniej cierpliwosci, zrezygnowac potrafilam z wszystkiego juz wtedy i teraz to po prostu zostalo, ale to jest jakos inaczej-dla mnie macierzynstwo jest czyms najwspanialszym, a dzieci-najwazniejszym. Mialam pomijac apsekty medyczne, ale czasem tak sobie mysle-ja bede dosc stara babcia, jesli moje dzieci pojda w nasze slady. Nie wiem, czy bede w stanie wariowac z moimi wnukami na placu zabaw, czy wyreczyc czasem ich rodzicow. Ciut pozniej i nie wiem, czy bylabym taka mama, ktora w pelni sil i zdrowia da rade zatanczyc na weselu wlasnego dziecka. Kiedys myslalam o trojce. Teraz na pewno warsztat zamkniety, a jedynym z powod jest wiek. Ja nie czuje sie staro, koledzy moch dzieci maja mamy mlodsze, w podobym wieku i starsze, takze nie jest zle. Ale bioligii nawet skalpel nie oszuka. Kilka dni temu rozmawialam z kolezanka, ktora ma dzieci w wieku mojego syna, ale ma tez dorosle corki, niedlugo zostanie babcia i mowi, ze boi sie, co odpowie tym mlodszym dzieciom, dlaczego mamy ich kolegow nie sa jeszcze babciami. Akurat na jej miejscu (sprawia wrazenie dluzo mlodszej niz jest) nie przejmowalabym sie tym, ale mysle,ze dzieci w pewnym okresie swojego zycia moga tak krtyczynie spojrzec na swoich rodzicow, A kwestia czy pierwsze dziecko w tym wieku? ja p 35 roku zycia bym sie bala.

Wiele kobiet rodzi w tym wieku, nie jest to do końca bezpieczne ale coraz częstsze w naszym kraju przez pracę

Teraz generalnie wiek kobiety się przesunął. Kiedyś normą było, że pierwsze dziecko miało się w okolicy 25+, teraz spokojnie kobiety rodzą po 30. Pierwsze dziecko po 40. nie jest więc niczym przerażającym, a jeśli kobieta fizycznie czuje się dobrze, czemu nie...

Mieszka w
    Warszawa
    Dane pokazują, ze średnia wieku rodzących Polek to 27. Jeszcze w latach 90-tych było to 23!!

Administrator Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Ciężko się dziwić, patrząc na to, jakie mamy warunki do rodzenia dzieci ;( Brak mieszkania, kłopoty z pracą i niewiele perspektyw na przyszłość.

moja mam zaszła w ciążę mając 39 lat - wpadka na całego. Źle znosiła ciążę - ale wiecie co teraz mój brat ma 13 lat a moi rodzice nie są takimi typowymi dziadkami dla moich synów. Mój brat wraz z moimi chłopakami praktycznie się nie rozstają w wakacje. A to wspólna gra w kompa a to w piłkę a to rowery. Ogólnie teraz nie wyobrażają sobie życie bez Kamila ale wtenczas to była dla moje mamy wielka trauma. Ogromnie się bała - ale miała wsparcie nas wszystkich a najbardziej mnie. Bo jak mama zaszła w ciążę ja byłam w 6-mcu ciąży.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Mieszka w
    Warszawa
    Niezła historia Chodzić w ciaży jednocześnie z włąsną mamą - to fajne, ale i pewnie stresujące dla mamy.
    Ale to nie było jej pierwsze dziecko, a ja z obserwacji rodzinnych widze z kolei, ze późne pierwsze dziecko - to wariactwo. Moja ciotka urodziła pierworodnego syna w wieku 42 lat - długo się leczyli. W wieku 18 lat jej syn nie mógł sam odkręcic gazu, bo ona mu nie pozwalała. Maasakra!

Zawsze zwiększa się wtedy ryzyko.

Junior Member Awatar mamaKaro
    O mnie
    jestem mamą i mamą będę kolejny raz
    Ja uważam, ze jeżeli ktoś zapragnie mieć dziecko to nie ma różnicy ile ma lat. Chyba lepiej miec dziecko po 40 i je super kochać niż urodzić wcześniej z wpadki, albo 'że tak trzeba'. Jeżeli nie ma żadnych przeciwskazań lekarzy, to ja jestem za.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów