Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100

skracająca się szyjka macicy!!!

Senior Member Awatar agness1984
    Mieszka w
    łódzkie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-17 zobacz kalendarz
    Data
    05.12.2011

skracająca się szyjka macicy!!!

Witam, mam pytanie. Moja ginekolog stwierdziła u mnie krótką szyjkę macicy - na badaniu ginekologicznym.
    dodam, że wcześniej, dwie inne lekarki nie stwierdziły na udg "nic niepokojacego"
    na razie kazała mi leżeć plackiem, a jak się nie poprawi to mnie weźmie do lekarza.
    stąd moje pytanie - czy to znaczy że będę do konca musiała leżeć?
    czy to może zaszkodzić? czy na prawdę nie mogę sprzątać, gotować itp.?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    agness, to wszystko zależy jak bardzo. Jak normalnie w oznaczeniach w karcie miałam wpisane 2-0-0 to podczas którejś wizyty okazało się, że szyjka mi się zaczęła skracać i w oznaczeniach było 1,5-0-0. Na następnej wizycie było jednak już normalnie. Nie miałam natomiast żadnych zaleceń od mojej gin, żeby się jakoś szczególnie oszczędzać.
    Jeśli gin kazała Ci leżeć i odpoczywać to lepiej tak zrób, może być tak jak u mnie, że po prostu miałam "gorszy" czas i się skróciła, a później wróciła do normy. Już 2 wizyty za mną po tej sytuacji i nic się nie dzieje, więc są szanse, że i u Ciebie wróci do normy

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar monia1982
    Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    Data
    27 maj 2011
    Wpisów
    2
    Powiem Ci z wlasnego doswiadczenia ze to roznie bywa.Ja mam problem z szyjka w drugiej ciazy stracilam dziecko w 22 tygodniu wlasnie z przyczyny przedwczesnego skrocenia sie szyjki.Stalo sie to tylko dlatego ze nie bylam kontrolowana przez lekarza(mialam usg ale nie mialam sprawdzanej szyjki).Nie zawsze na normalnym usg widac ze cos sie dzieje.teraz koncze juz trzecia z rzedu ciaze w tym przypadku bylam kontrolowana z uwzglednieniem szyjki.Chodzilam na usg co dwa tygodnie.zdazalo sie ze mialam skrocona szyjke w jednym tygodniu a po dwoch tygodniach sie cofnelo.Raczej nie mialam zakazanego niczego procz dzwigania ale to normalne.W 20tc mialam kolejne usg i wtedy szyjka znowu sie skrocila, lekarka powiedziala ze da mi zwolnienie na tydzien i zebym starala sie jak najmniej robic.Po tygodniu mialam kolejne usg i niestety szyjka nadal byla skrocona co sklonilo moja lekarke do podszycia mnie( zalozenie szwa mcdonalda na szyjke).Po zabiegu mialam kolejne dwa tygodnie zwolnienia z pracy , w domku staralam sie nie sprzatac gotowalam tylko nic poza tym.Na pierwszej kontroli po zalozeniu szwu okazalo sie ze wszystko jest ok szew na miejscu i moglam wrocic do pracy, pozwolila mi lekarka, niestety ja juz nie wrocilam z obaw o zdrowie i ciaze.W domku zaczelam wiecej robic w sumie zachowywalam sie juz normalnie.Poprostu jak sie zle czulam nie robilam nic jak mialam ochote to normalnie robilam porzadki obiadki.Ogolnie kazdy lekarz ma inne podejscie do tego.Polska ginekolog u ktorej bylam w ok 3 mieisiacu ciazy powiedziala mi ze powinnam cala ciaze przelezec nic nie robic no ale jest jak jest
    .Nie przejmuj sie staraj sie chodzic regularnie na kontrole a pozniej juz sama bedziesz wiedziala co jest dobre dla ciebie.Przeciez nie bedziesz biegala jak szalona ale malusi wysilek mysle ze nie zagraza......byle byl maly.
    Pozdrawiam

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Wpisów
    2
    Agness, lekarz zna się najlepiej. I tak naprawdę to dobrze nawet jeśli każe dmuchać na zimne. Każdy przypadek jest inny. Ja bym nie lekceważyła tylko leżała. Kiedy miałam takie zalecenia to jedyne co robiłam to leżałam. Chyba, że wyjść do toalety czy coś. Naprawdę przeleż to, nie ma co ryzykować, a potem płakać, że coś się z ciążą niedobrego dzieje. Szyjka mogła się ostatnio zacząć skracać i z tego też powodu poprzednie lekarki nie zauważyły nic niepokojącego. Tak więc jedyne co możesz robić w tym przypadku- to leżeć Nie siedzieć, nie chodzić tylko leżeć.

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Moja koleżanka od 24 tc miała skróconą szyjkę prawie do zera, lekarze przy każdej wizycie dziwili się, że jeszcze nie urodziła. W końcu wyszło tak, że jej synek przyszedł na świat po terminie także różnie to bywa.
    Pozdrawiam
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member Awatar Aleks
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-04 zobacz kalendarz
    Dziewczyny a są jakieś normy jeśli chodzi o długość szyjki macicy?

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Jeśli chodzi o cm to na pewno są, choć moja gin mi w karcie wpisuje tylko oznaczenia cyfrowe 2, czyli prawidłowa najwyraźniej, odpowiedniej długości, bo jak był moment, że się skracała to miałam wpisane 1,5

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar maryla26
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Karolek urodził się 09.08.2011,o 1.20:)
    Ja od dziś zaliczam się do osób ze skróconą szyjką... Niestety...Muszę leżeć, ale jak trzeba to trzeba, czego nie robi się dla naszych maluszków....

Senior Member Awatar monia1982
    Mieszka w
    Olsztyn-maidstone uk
    O mnie
    Data
    27 maj 2011
    Wpisów
    2
    Kochana lez ile trzeba jakbym ja wczesniej wiedziala ze mam ten problem juz dawno trzymalabym moja corcie w ramionach a tak mialam tylko kilkanascie minut bedzie dobrze mysl pozytywnie lezenie tez nie jest takie zle ja teraz od 22 tyg prawie calyy czas lezalam, i robilam jak najmniej tylko moglam

Senior Member Awatar Aleks
    Mieszka w
    Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-04 zobacz kalendarz
    A ja niestety muszę mieć założony pessar, bo moja Dzidzia pcha się niemiłosiernie. No i leżę Tylko wizyty u lekarza i badania. Biorę też leki na rozwój płuc Dzidzi, bo raczej będzie to wcześniak. Jestem jednak dobrej myśli. Tak bardzo chciałabym, żeby te miesiące już zleciały i żeby Mała była z nami.

Newsletter Mjakmama24.pl
Zapytaj naszych ekspertów
Karolina Solecka-Rzytka
Karolina Solecka-Rzytka psycholog, psychoterapeutka

pomocy

Iwona Słowińska
Iwona Słowińska mgr inż. żywienia człowieka, psychodietetyk

Cukrzyca w ciąży

Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Przekrzywianie głowy u dziecka 3 latek