Ankieta: Czym kierujesz się, szykując posiłki dla dziecka?

Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Zdrowa żywność dla dziecka - obawa?

Oj ja mam bzika na punkcie zdrowego żywienia, ale głównie dlatego,że moje dzieci lubią podjadać niezdrowe przekąski - są już w takim wieku, ze dostają kieszonkowe i kupują sobie co chcą. Oczywiście wiedzą, że pewne produkty są niezdrowe i starają się czytać składy na etykietach. Teściowie mają działkę, mamy więc warzywa i owoce niepryskane.
    Nie używam glutaminianu sodu, nie kupuję żadanych napojów gazowanych. Sama robię często mięso na kanapki oraz chleb. Obiady głównie domowe, dużo kasz - polecam bulgur, jaglaną. Zupy często miksuję z ryżem brązowym, dynią, marchwią - wtedy wiem, ze nie zostawią warzyw na talerzu.
    Niestety dzieciaki są wybredne.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Betka_bebe

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-11-25 zobacz kalendarz
    Ja staram się, aby posiłki dla mojego dziecka, jak i dla nas były zdrowe, pełnowartościowe itp. Ale wiadomo nie da się uniknąć jakichś pokus, czasami zdarza się nam zjeść fasto fooda, a nasze dziecko czasami je słodycze. Ale nie mam wyrzutów sumienia, generalnie stosuje się do tych zasad http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...rowe-zywienie/

Niestety nie da się uniknąć chemii w jedzeniu. Obecnie znajduje się ona w owocach warzywach, mięsie. Można jednak zminimalizować podawanie niezdrowej żywności kupując dziecku produkty z upraw ekologicznych. Niestety są drogie i nie wszyscy mają do takiej żywności dostęp. Druga sprawa jak powstrzymać dzieci od słodyczy ?

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    w odpowiedzi na Twoje pytanie-u nas najabrdziej skutkuje niewspominanie o slodyczach, chowanie ich w szafce, a nie,ze sotja na stole i kusza. A na spacer zabieram owoce, rodzynki.

Zdecydowanie trzeba szukać zdrowej żywności.

Ja często oglądam dania w google grafika… zawsze coś przykuje mój wzrok i pędzę do sklepu po składniki

Całkowity zakaz słodkich/słonych przekąsek raczej poskutkuje tym, że dziecko i tak będzie je jadło, ale wtedy, kiedy nie patrzymy... Dlatego wolałabym ustawić swoim dzieciom jakiś rozsądny limit i np. dawać im pozwolenie na takie jedzenie na przyjęciach i imprezach. Na co dzień można zrobić domowe frytki (nie tylko z ziemniaków, ale także z marchewki czy innych warzyw), ciasteczka, kakao, sok... Jest dużo możliwości. Może takie jedzenie nie będzie całkowicie zdrowe, ale na pewno lepsze od tego, które można kupić i nauczy dziecko, że można przygotować domowe przekąski i nie trzeba uciekać się do gotowych.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Zielonka, dokladnie -masz racje. Ja juz wyzej pisalam, ze znam dzieci, ktore mialy tzw slodkie soboty i moim zdaniem, to sie nie sprawdza. Dlatego moje dzieci moga jesc slodycze w gosciach, ale pod warunkiem, ze zjedza tam tez jakies owoce lub warzywa. A w domu maja jednego slodycza dziennie, czyli zjedza wafelka czy małego batonika i tyle. Ale pilnujemy zasady 5-6 porcji warzyw/owocow dziennie. I zwykle jak juz zjedza te swoje owoce, nie pytaja nawet o cos slodkiego.
    Niedawno bylismy na dwoch wycieczkach. Ma droge zabralam bulki z masłem, chipsy, kabanosy, paluszki,domowe nuggetsy, żelki, małe ciasteczka, banany, mandarynki, winogrono. Przywiozłam żelki i chipsy. Zupelnie nie byli zainteresowani. Na miejscu dzieci mogly w barze zamowic sobie obiad, byly sprawy typu pizza, hamburgery, hot -dogi , takie typowo barowe jedzenie. Syn wzial spaghetti i salatke, córka chciała sam makaron z serem. Zero frytek itp. To dowod na to, ze jednak zasada, ze całkowicie ich nie izoluje od słodyczy ni fast foodow, u nas sie sprawdza.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez JacekKaroltata Zobacz posta
    W naszym domu dbanie o zdrowe odżywianie, ograniczenie soli, słodyczy i innych "zapychaczy" wyszło jakoś tak naturalnie. Żona jest cukrzykiem, więc leczenie cukrzycy i pewne zasady żywieniowe udzieliły się całej rodzinie i dzieci z tym nie mają najmniejszego problemu.
    a czy w Pana rodzinie jest jakis problem, ktorego nie lecza w tej przychodni? kazdy post-reklama.

Ja nie mam jakiegoś specjalnego "bzika" na punkcie zdrowego żywienia, ale chciałabym aby moje dzieciaki miały lepsze nawyki żywieniowe niż ja, więc staram się wprowadzać do ich diety różne produkty. Mamy to szczęście, że i moi i męża rodzice mieszkają na wsi, prowadzą gospodarstwa, więc jajka, mięso, owoce mamy od nich, a i czasami przetworami zostaniemy poczęstowani. Jestem bardziej spokojna, ale sama wiem, że tato pryska sad itp. więc 100% pewności, nawet kupując coś od "przysłowiowego chłopa" nie ma, że to będzie super naturalne.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów