Ankieta: Czym kierujesz się, szykując posiłki dla dziecka?

Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Zdrowa żywność dla dziecka - obawa?

Member Awatar hipcia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2008-11-07 zobacz kalendarz
    Ta chemia jest wokół nas, wszędzie w warzywach, owocach , mięsie. Nie jesteśmy w stanie teraz tego uniknąć, nie te czasy. Co najwyżej maksymalnie ograniczyć. Co do fajnych dań dla dzieci to tu jest sporo Większość znamy z domu, bo to popularne, polskie dania
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 31-07-15 o 10:28 Powód: spam

2. dzieckozakupy.pl
    Najgorsze jest to, jesli cokolwiek u siebie w ogrodku czy na działce posadze to ślimaki mi jedzą wszystko teraz w sklepie trzeba kupować. Skorzystam z przepisów ancymonki, kilka propozycji dań mi wpadło w oko. Własnie zależało mi na czymś sprawdzonym. Szkoda, ze tego typu stronki nie są bardziej popularne, powinnismy sie starac wszyscy zdrowo odżywiać. Niestety nie każdy dba o swoje zdrowie a ja musze o swoje pociechy zadbac.

Senior Member
    MamaWika

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-09-17 zobacz kalendarz
    Kelsik-to nie chodzi o przepisy, chodzi o używanie odpowiednich skladników.

Ja zawsze wszystko dokładnie sprawdzam, ale nigdy nie można mieć pewności.

Senior Member Awatar Majka596
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Szczęśliwa mama:)
    U mnie już sama ciąża wprowadzała zdrowe nawyki żywieniowe (tak naprawdę od tego momentu się zaczęło), potem gotowanie dla malucha i szukanie najbardziej bezpiecznych źródeł. Dzięki temu przez już dłuższy czas jemy całkiem zdrowo. Latem robię przetwory z owoców przydomowych,warzywa blanszuję i robię zapas na miesiące zimne(głównie dla maluszka). Udaje mi się zawsze znaleźć osobę która sprzedaje warzywa bez nawozów i naprysków. To co nadaje się do mrożenia wrzucam do zamrażarki. Jajka i kury kupuję eko. Nie kupuję niczego w proszku. Budynie, kisiele robię sama. Patrzę na skład gotowych produktów, omijam te które mają konserwanty i barwniki. Planuję kupić proszek do pieczenia bio. Używa może któraś?
    Z apetytami dzieci bywa różnie, moja młodsza córka lubi więcej składników od starszej, maluch pije na razie tylko mleko.
    Również lubię bardzo gotować a i tak czasem wkrada się rutyna, dlatego tak jak część z Was poszukuję ciekawych przepisów na blogach kulinarnych.
    Z jedzeniem surowych owoców nie zawsze jest różowo, jednak robimy koktajle i to dzieci chętnie piją Lubię też improwizować, wtedy jest ciekawiej...
    Korzystam z przepisów tego bloga, te dania dla matek karmiących są idealne także dla dzieci
    http://www.marta-gotuje.pl/kategoria...ek-karmiacych/
    Ostatnio edytowane przez Majka596 ; 29-07-15 o 10:32

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Kurcze, niby macie racje, chemia, niezdrowe jedzenie..... Ale włoże kij w mrowisko Mam kolezankę, ktora co sobote o 8 rano ląduje na targu ekologicznym, 30 km od miejsca zamieszkania, karmi dzieci tylko ekologicznymi pomidorami i kurczakami, za które płaci jak za zboże. Mnie by sie nie chciało. Zwłaszcza, ze nie da sie uchronić nas od chemii, zanieczyszczeń tak w ogóle. Dzieci i tak jedzą w stołówce, chodzą z kolegami do fastfoodu. Moze będą miały nawyki w przyszłosci gdy dorosną , by zdrowo jeść i moze pożyją o 2 lata dłuzej? Myślicie , ze warto?

Junior Member
    Granada

O mnie
    Będę tatą 2015-09-10 zobacz kalendarz
    czy karmicie dziecko tylko zdrowym jedzieniem ze słoiczków? czy macie czasem wrażenie że troche zwykłego, ludzkiego pozywienia jest lepiej dziecku dac (oczywiscie zmielonego w papke)

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    w dzisiejszych czasach trudno przed tym uchronić. Chemia jest prawie wszędzie. Trzeba pitrafić to wypośrdokować. COzywiście kupujmy jak najwięcej zdrowych produktów - ja kupuję wszędzie tak gdzie sprawdzone źródła i jak najmniej napakowane chemią. nie odmówisz jednak dziecku jedzenia w restauracji lub czegoś co sama jesz:

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez misia098 Zobacz posta
    w dzisiejszych czasach trudno przed tym uchronić. Chemia jest prawie wszędzie. Trzeba pitrafić to wypośrdokować. COzywiście kupujmy jak najwięcej zdrowych produktów - ja kupuję wszędzie tak gdzie sprawdzone źródła i jak najmniej napakowane chemią. nie odmówisz jednak dziecku jedzenia w restauracji lub czegoś co sama jesz:
    No włąśnie, ważny jest przykład, a z tym jest czasem trudno. Sama mam czasem ochote na chipsy lub big macka. I co wtedy

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów