Strona 825 z 10065
Pokaż wyniki od 8,241 do 8,250 z 100641

Styczniówki 2016 :)

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    -8.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez veronika Zobacz posta
    Ojoj to wspolczuje bolu
    No niestety ale trzeba wytrzymać jakoś

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Kaktusowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Rolcia Zobacz posta
    Asia, co do laktatora - mojej koleżance życie uratował, miała cesarkę i problemy z produkcją mleka, więc laktatorem "podciągała" mleko (żeby zaczęło lecieć) i dopiero małego przystawiała (bo inaczej się zniechęcał, że ciągnie a tu nic! i tylko krzyki były). Mój mąż z kolej ma "kącik młodego taty" w biurze (bo wszyscy u niego to świeżo upieczone tatusie) i wyobraźcie sobie mój szok jak wchodzę kiedyś do niego a tu na tablicy cycek z profilu wyrysowany z jakimiś strzałeczkami. WTF? I tylko słyszę: "Ja ci to Kochanie wszystko wytłumaczę, ale łatwo nie będzie". Okazało się, że kolega właśnie ich edukował, że laktatory należy brać elektryczne (bo ręcznym idzie się zajechać), ze zmienną częstotliwością ssania (bo w różnych sytuacjach różnie potrzeba, np. jak chcesz tylko "pobudzić" cycka to ustawiasz małe obroty i przykładasz dziecko, jak masz nawał- lecisz na pełną moc), no i ta przystawka do piersi ma okalać sutek i jak najwięcej otoczki, bo inaczej sutki bolą. Także mogę śmiało powiedzieć, że mój mąż uczęszcza najwidoczniej do przedszkola dla tatusiów.

Kaktusowo, oczywiście, że można (nawet trzeba!) do dentysty, i nie ma żadnego problemu ze znieczuleniem. Jedyne co to musisz zaznaczyć, umawiając się na wizytę, że jesteś w ciąży. Wtedy dostajesz znieczulenie bez adrenaliny. Dawka znieczulająca jest tak mała, że do dziecka w zasadzie nic nie dotrze, a adrenaliny być nie może bo w skrajnych przypadkach może wywołać jakieś lewe skurcze macicy, które nie będą za dobre dla dziecka. Dla pocieszenia, właśnie po to jest m.in. to znieczulenie, żeby z powodu bólu nie wydzielała się naturalnie adrenalina, powodując ten sam kłopot. Z doświadczenia Ci powiem, że to znieczulenie wolniej działa, za to jak już walnie pełną pompą to pół dnia schodzić potrafi A zaznacz od razu przy umawianiu się na wizytę (dobre info-jako ciężarna masz wszystko na nfz jeśli chcesz!) że jesteś w ciąży, bo niektórzy dentyści mają jakieś średniowieczne uprzedzenia, że w ciąży zębów nie ruszamy. A mówię z pełną świadomością, że średniowieczne, bo zęby w ciąży nie tylko wypadałoby, ale wręcz NALEŻY leczyć jak najszybciej, bo bakterie bytujące w próchnicy mogą zaszkodzić dziecku / wywołać wcześniejszy poród / spowodować niską masę urodzeniową.

Veronika, wycieku jeszcze nie miałam, ale już powoli "wilgotnieję" w okolicach brodawek i jest mi z tym dziwnie. Ale chyba należy się cieszyć, bo to znaczy, że wszystko się dobrze rozwija.
    Raczej darmochy nie będzie bo chodzę prywatnie :P no ale własnie pójde, bo niektórzy są właśnie tacy 'przedpotopowi' i mowią, absolutnie nie w ciązy blabla. to jutro musze sie wybrać

co do pleców to jakaś porażka. bolą i bolą ale przeczytałam, żeby nie leżeć na plecach, a ja dużo tak leże. no to musze przestać :P najlepsze pozycje do spania mi ta ciąża odbiera... na brzuszku, na pleckach hihi ;p
    Pamiętajcie o pysznych przepisach z naszej strony!!

Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Cytat Zamieszczone przez veronika Zobacz posta
    Pozatym wyciek z piersi jakis mialam rano....miala ktoras?
    Ja nie mialam, ale tak sie sklada ze siostra wczoraj do mnie mowi zebym sobie juz kupila te specjalne wkladki do biustonosza bo z piersi lubi leciec takze chyba te wycieki przed nami wlasnie.

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    -8.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez Kaktusowo Zobacz posta
    Raczej darmochy nie będzie bo chodzę prywatnie :P no ale własnie pójde, bo niektórzy są właśnie tacy 'przedpotopowi' i mowią, absolutnie nie w ciązy blabla. to jutro musze sie wybrać

co do pleców to jakaś porażka. bolą i bolą ale przeczytałam, żeby nie leżeć na plecach, a ja dużo tak leże. no to musze przestać :P najlepsze pozycje do spania mi ta ciąża odbiera... na brzuszku, na pleckach hihi ;p
    Ja się nauczyłam spać na lewym boku odziwo ale jak mi niewygodnie to wiadomoze musze sie ułozyć po swojemu

Senior Member Awatar Kaktusowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez aleksandramagdalena Zobacz posta
    Ja nie mialam, ale tak sie sklada ze siostra wczoraj do mnie mowi zebym sobie juz kupila te specjalne wkladki do biustonosza bo z piersi lubi leciec takze chyba te wycieki przed nami wlasnie.
    mnie to chyba na razie nie czeka bo jak tak patrze to nie ma mi Z CZEGO cieknąć hihi poważnie :C
    Pamiętajcie o pysznych przepisach z naszej strony!!

Senior Member
    veronika

O mnie
    Amelka urodzila sie 11 grudnia 2015:)
    Wpisów
    3
    Cytat Zamieszczone przez aleksandramagdalena Zobacz posta
    No raczej przed nami...

Senior Member
    veronika

O mnie
    Wpisów
    3
    Cytat Zamieszczone przez Kaktusowo Zobacz posta
    mnie to chyba na razie nie czeka bo jak tak patrze to nie ma mi Z CZEGO cieknąć hihi poważnie :C
    Bedzie leciec bedzie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    gocha2104

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-28 zobacz kalendarz
    nic mi nie cieknie ale czasem strasznie swedza zastanawialam sie nad dentysta wlasnie tez musze isc bo mi jedyneczka pekla ale martwi mnie taka sprawa troche sie wstydze ale czy wy tez macie uplawy bo ja czesto i troche mnie to martwi
    Ostatnio edytowane przez gocha2104 ; 14-09-15 o 19:59

U mnie juz siara jest. Ale leci tylko jak cycka czymś przygniote

Senior Member
    veronika

O mnie
    Wpisów
    3
    Cytat Zamieszczone przez Beatapab Zobacz posta
    U mnie juz siara jest. Ale leci tylko jak cycka czymś przygniote
    No i ja chyba musialam.nacisnac w nocy jakos bo pocieklo

Newsletter Mjakmama24.pl