Strona 452 z 10058
Pokaż wyniki od 4,511 do 4,520 z 100574

Styczniówki 2016 :)

Senior Member
    PysiaRysia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-04 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Basikan Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedz
    Faktycznie mój lekarz mówi to samo, że nadżerki się nie rusza więc już jestem troszkę spokojniejsza. Co do porodu to brrrrrr.....mam nadzieję, że nie będzie aż takich problemów
    A jak dziewczyny podchodzicie do spraw takich jak:
    - praca- ja na razie spokojnie pracuję ale chodząc do lekarza zauważyłam, że każda bierze z góry L-4. Osobiście jestem zdania, ze ciąża to nie choroba ale też nie chciałabym przesadzić...
    - prowadzenie działalności gospodarczej w świetle fantastycznych zmian jakie nadeszły- czy któraś z mamuś miała/ma taki sam dylemat albo doświadczyła problemów z tym związanych??
    - i temat na czasie (nie gniewajcie się jeśli to głupie pytanie) opalanie w ciąży- zapomniałam podpytać lekarza przed jego urlopem, a na necie cuda na kiju wypisują i jedni są na tak ale by robić to z głową, a inni kategorycznie na nie...
    Z góry dzięki za info
    witaj
    jeśli czujesz się na siłach, upały Ci za bardzo nie dokuczają i masz w miarę lekką pracę - pracuj. moje koleżanki, które już rodziły / własnie rodzą, pracowały mniej więcej do 6-8 miesiąca ciąży w dość ciężkiej pracy, zawsze potem żałowały, że nie poszły wcześniej na L4, przecież pieniądze mają te same, a przez pracę nie miały siły się cieszyć z nadchodzącego macierzyństwa, a o powrocie do pracy marzyć nie mogły, bo nie miał kto im zostać z maleńkim dzieckiem albo pracodawcy nie chcą przyjmować z powrotem młodych matek. także z pracą bywa różnie. sama musisz sobie odpowiedzieć czy warto pracować i nadwyrężać swoje siły skoro po porodzie będziesz ich potrzebować ze zdwojoną siłą. wszystko zależy od Twojej sytuacji.

co do opalania to ja opalałam tylko swoje "tyły", a jak leżę na plecach to kładę na brzusio słomkowy kapelusz żeby dzidziusia nie przegrzać. innych opalających się ciężarnych nie widziałam, choć codziennie na urlopie mijałam minimum 5.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    PysiaRysia

O mnie

Senior Member Awatar somila
    O mnie
    Kuba 27.01.2014 // Maks 21.01.2016
    Hehe reklama samo życie ;-)
    Wczoraj wieczorem byłam u lekarza na szybkiej wizycie, tętno 156 i będzie drugi chłopak :-)

Senior Member
    PysiaRysia

O mnie
    gratuluje tym bardziej że mało chłopców na forum, czuj się wyjątkowa

Senior Member Awatar somila
    O mnie
    Kuba 27.01.2014 // Maks 21.01.2016
    Hehe w sumie tak czuliśmy od początku ze będzie chłopak ;-) w sumie dobrze ubranka są, zabawki też, dłużej razem w pokoju będą same plusy ;-) tylko nad imieniem myślimy, bo M zawsze jakieś imię z jakimś kolegą się kojarzy, a wszyscy nie tacy ;-)

Senior Member
    PysiaRysia

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez somila Zobacz posta
    Hehe w sumie tak czuliśmy od początku ze będzie chłopak ;-) w sumie dobrze ubranka są, zabawki też, dłużej razem w pokoju będą same plusy ;-) tylko nad imieniem myślimy, bo M zawsze jakieś imię z jakimś kolegą się kojarzy, a wszyscy nie tacy ;-)
    doskonale Cię rozumiem. jak my się zastanawialiśmy nad imieniem dla chłopca to masakra była, bo przeważnie kogoś już o takim czy innym imieniu znaliśmy. postanowiliśmy więc w razie czego wybierać z imion rzadkich, ale że dziewczynka jest to problem mamy z głowy bo na długo przed ślubem imiona dla dwóch córek już wybraliśmy

Senior Member
    nayana

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-02 zobacz kalendarz
    co do opalania w ciazy, to najbardziej ryzykowne jest juz w zaawansowanej.. mysle ze na tym polowkowym etapie w ktorym sie teraz znajdujemy tez trzeba uwazac. kwestia jest taka ze mamy zwiekszona objetosc krwi , jest jej wiecej w naszych zylach i jest bardziej rzadsza, a wiadomo ze slonce (wysokatemperatura) powoduje jeszcze wieksze rozszerzenie.. organizm kobiety w ciazy jest tak stworzony, ze szcze mowie, nie jest sie w stanie wytrzymac na skloncu opalajac, bo zWyczajnie w swiecie zaczynamy zle sie czuc (oslabienie, przyspieszone tetno, wzrost cisnienia).
    jesli juz jestesmy na wakacjach warto znalezc cien i darowac sobie lezenie plackiem w sloncu.. wkoncu chodzi o zycie nasze i dziecka.. nogi opalone nam wystarcza a za rok sobie mozna odbic, bo ciaza nie trwa wiecznie.. a po co ryzykowac?
    co do pracy i L4, wychodze z załozenia ze to indywidualna sprawa kazdej z nas.. ja osobiscie jestem od samego poczatku i dobnrze mi z tym.. nie uwazam aby naciagala kogokolwiek, place podatki i zus przez tyle lat, lecze sie i tak prywanie, a jak mi sie nalezy to czemu nie?? kazdy musi spojrze na sytuacje ze swojego punktu, jedni maja mozliwosc isc na chorobowe inne nie.. ja wykonuje prace typowo biurowa i siedzaca. i mimo ze teraz czuje sie ok, to wiem ze pracujac ten stan sie natychmiast zmieni.. to sie nazywa profilaktyka o ktorej w PL sien zadko slyszy.... niestety... i tak kobieta zamiast pojsc na zwolnienei mimo ze jeszcze nic zlego sie nie dzieje w ciazy, pracuje i pracuje.. a potem leczy kregoslup, nerwy, i zamiast wypoczeta i pelna sil zajmowac sie dzieckiem to jest wyczerpanym wrakiem, sfrustrowanym i majacym dosc... bo praca w ciazy dala jej w kosc a zarwane noce tylko dobily..
    lekarze na szczescie w tej kwesti maja troche wyobraznie i dlatego pytaja sie ciezarnych czy chca pojsc na zwolnienie..
    nie ma co oceniac decyzji innych kobiet, ktroe decyduja sie pojsc na wszesniejsze chorobowe, bo nie znamy ani ich sytuacji, ani mozliwosci w pracy ani stanu zdrowia..

ale sie rozpisalam.. hu hu .. sciskam was mocno, trzymjacie sie dzielnie i duuuuuzo zdrowia i sil :*

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    fghjkz

O mnie
    Amelka przyszła na świat 7.01.2016 :)
    Hej Dziewczyny hah wczoraj o 19 położyłam sie na kanape bo jakos oczy mnie bolały i zasnełam obudziłam sie o 22 patrze no jo w sukience spie :-D pranie na dworze szyby w aucie pootwierane haha dawno mi sie nie przytrafilo ale to wszystko przez ten upał zapewne :-D

Basikan ja tez nigdy nie miałam nadzerki dlatego nie mam pojecia. Ale widze że juz koleżanka Ci pomogła co do opalania w ciązy ja ja siedze na słoneczku to tez zawsze brzuszek zakrywam i mam cos na glowie ubrane :-) Co do pracy pracuje narazie cały czas, bo wiem że w domku nie miałabym co robić a mam dobrego kierownika który zmienił mi grafik pracy i pracuje po 8h (koncze o 14stej) i każdy weeeknd (sobota, niedziela) mam wolne. Zobaczymy jak to bedzie we wrzesniu bo kiedys miałam problem z kolanami i stając w pracy juz je odczywam troszeczke niestety ale to zobaczymy ;-) a Ty gdzie pracujesz? jesli mozna wiedziec.

Daria widze że udało sie włączyć suwaczek hihi ;-)))

Pysia spot jest świetny haha

somila a cudownie ! gratulacje chłopaczka KOchana

nayana zgadzam sie z Toba co do pracy ;-)kazda ma inne podejscie niektore chca pracowac a niektore nie :-) ale jesli wykonuje sie ciężkie pracy trzeba mysleć o osbie i o dzidziusiu :-)

A ja musze skoczyć na zakupy jeszcze.. Chciałam z rana ale kurcze jakos z łozka mi sie zwlec nie chciało haha

Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Ale sobie dziś pospałam cho cho

Somila superowo gratuluję!

Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Chciałam sobie dziewczynki kupić spódniczkę ciążową z panelem i wiecie co, nie sądziłam, że taki mały wybór jest w ubraniach ciążowych. Ogólnie pomimo dużego brzuszka wchodzę we wszystkie swoje ciuszki, ale zawsze mam odpięty guzik w spodniach, a czeka mnie w sobotę następną dość duża impreza rodzinna, także trzeba się prezentować, bo będzie parę osób "obserwatorów" i "komentatorów"
    W końcu znalazłam jakąś co spełniała moje oczekiwania i zamówiłam, ciekawa jestem jak przyjdzie co to będzie hehhe

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów