Strona 2698 z 10062
Pokaż wyniki od 26,971 do 26,980 z 100612

Styczniówki 2016 :)

Senior Member
    Betty09

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-29 zobacz kalendarz
    Gosia
    To mnie pocieszylas z ta zofia, bo ostatnio slyszalam nieciekawe rzeczy, jak juz wspominalam. Pozostalo tylko kierowanie sie tam na szybki porod

Wstawiajcie dziewczyny zdjecia tych pociech, bo musimy oko nacieszyc

A ja nadal z mega twardym brzuchem,obecnie leze w wannoe i chyba sie stad nie ruszam

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Martucha86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-12-26 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Rolcia Zobacz posta
    Monika, Gosia aż serce rośnie czytając wasze posty. Nic tylko zazdroscic!
    Marta, z oksytocyna jest ...inaczej. Tzn to nie jest tak,że skurcze będą bardziej bolesne, ale ból nie będzie narastać stopniowo, tylko od razu startuje z wysokiego C. W związku z tym, że nie będziesz mieć czasu na stopniowa aklimatyzacje, może się okazać, że finalnie uznasz je za bardziej bolesne niż bez. Niemniej jednak będą też bardziej efektywne, więc może się okazać, że będą trwały krócej. Każda z nas jest inną, i każda inaczej to odbierze, a będą i takie, co po oksy pójdą spać i tyle :-P niestety nie da się tego przewidzieć, nawet 1 kobieta przy 2 ciazach może zareagować zupełnie inaczej. Ja na początku bylam wielkim wrogiem oksy, bo sposób podawania 'z przeszlosci'(zastrzyki na oko) powodował zaburzenie naturalnych szlaków hormonalnych (głównie endorfin, które uruchamiają się jakieś 15 min po starcie i zasadniczo jeśli dasz radę pozwolić im się rozkrecic może się okazać, że będą skuteczniejsze od znieczulenia,a na pewno zostaną z Tobą do końca porodu), więc kończyło się na tym, że oksy=końska dawka znieczulenia. Ale teraz dużo się zmieniło, dostajesz pompę, która podaje oksy w tak naturalny sposób, jak to tylko możliwe, i wspomniane powikłania raczej rzadko maja miejsce. Dlatego ja już nie mam focha na oksy, i na pewno nie będę się buntować, jak zdecydują o podaniu. W szczególności fajne jest jak podadza ją pod koniec, jak rozwarcie jest już prawie pełne, albo jak trzeba jeszcze łożysko wypchnąć.
    dzięki wieeelkie:* Ty to potrafisz tak opisać, że normalnie człowiek od razu się uspokaja

Senior Member Awatar tosienka87
    O mnie
    Nasze serduszko Nina urodziła się9-01-2016 :)a teraz noszę pod sercem nasze drugie szczęście :*
    hej Dziewczyny! Nadrobilam Was, smigacie z tymi postami jak szalone! Fajnie sie czyta posty dziewczyn, ktore juz maja swoje malenstwa przy sobie, a jeszcze jak piszecie o tych lekkich porodach, to aż gęba się cieszy!!! mi tez sie wydaje, ze jak powitamy Ninkę po tej stronie, to łzy same polecą, bo jak byłam u siorki przy porodzie, to tez wszyscy plakaliśmy!
    U mnie noc kiepska, zasnelam jakos po 2 ale wstawalam z jakies 6 razy siku, od czasu do czasu jakies skurczybyki czulam w dole, ale potem pospalam jeszcze do 10, ogolnie jestem padnieta, ale dzis dzialam ostro. Robie pranie i wszystkie inne rzeczy, ktore mi pozostaly, jakos tak strach mnie ogarnal, ze musze to porobic, bo czasem nie zdaze...
    Dzis smigamy z mezem do miasta i tam zjemy obiad i ta reszte prezentow trzeba kupic. Ninka dalej harcuje w brzuszku jutro moja wizyta na 15 zobaczymy co tam u Niej slychac. Juz zamowilam bujak dla małej, mam nadzieje, ze bedzie fajny. teraz zjem sobie bułę, bo po porannych płatkach juz mnie głod łapie a taka ciepla bula z dzemem cos pysznego! do później!!!

Aniołek 20-12-2014 (*) nasze maleńkie serduszko, tęsknimy ;(
    Aniołek 3-06-2017 (*) na zawsze w naszych myślach ;(

Senior Member Awatar Daria_Amelia
    O mnie
    Tomuś przyszedł na świat 20.01.2016
    Cześć dziewuszki. U mnie nocka w miarę dobrze aby dwa razy na siku
    Najgorzej to rano mi się podnieść z łóżka bo nie chce brzucha napinać za bardzo, musiałabym chyba być zepchnieta hahaha. Dzisiaj to się mąż na mnie wcinal w łóżku to dostał opieprz żeby spizdzal pod ścianę :-D
    Fajnie się czyta te Wasze lajtowe porody a ja tylko rozmyślam jak to się u mnie zacznie i czy też taki krótki będzie :-)
    Co do poloznej środowiskowej to u mnie to chyba w szpitalu się załatwia bo w przychodni jak się pytalam to mówily, że to nie u nich. Może ginekologa się zapytam na następnej wizycie jak to wygląda.
    Mnie dzisiaj olsnilo że nie zapłaciłam na początku grudnia za polisę i szybko przelew robiłam hehehe mam nadzieję że nie straciłam ciągu ważności ubezpieczenia bo żadnego ponaglenia nie dostałam :-P

Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Cytat Zamieszczone przez _Natalia Zobacz posta
    Dziewczyny uświadomcie mnie proszę-
    1. Jeśli chcę skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego i przez rok pobierać 'macierzyński' w wysokości 80 % to czy muszę wcześniej gdzieś to zgłosić?, coś wypełnić?
    2. Od kiedy jest liczony urlop macierzyński, tzn. jeśli urodzę przed terminem, a będę na zwolnieniu to co się dzieje ze zwolnieniem?
    3. Skąd wziąć dokumenty, które należy wypełnić, aby dostać tzw. becikowe?
    Jeżeli chodzi o roczny macierzyński to po porodzie z aktem urodzenia, wnioskiem o przyznanie urlopu macierzyńskiego zgłaszasz się do kadr czy do biura rachunkowego swojej firmy. Z tego co mi mówiły to w 2016 będą jakieś zmiany także same dokładnie nie wiedziały jeszcze czy coś w dokumentacji się zmieni, ale na pewno trzeba to załatwić do 14 dni po porodzie.
    Natomiast odnośnie becikowego jednorazowego to przede wszystkim dochód nie może przekraczać 1922zł netto i dokumenty składasz w odpowiedniej placówce w Twojej okolicy tj Urząd Gminy czy Ośrodku Pomocy Społecznej w terminie do 12 miesięcy od urodzenia dziecka, ale wiadomo najlepiej od razu i co do dokumentów to ja dzwoniłam i mi mówili, że akt urodzenia, zaśw od gin o opiece co najmniej od 10 tyg ciąży do porodu i właśnie zaśw z zus

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    -8.01.2016
    Załącznik 92728

Nasza pierwsza RODZINNA "chujka" jak to któraś powiedziała

Senior Member
    Truskawkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-09 zobacz kalendarz
    Mysia cudownie ze udał Wam się dzieciaczek taki grzeczny
    Gosia poród hiper ekspres widzę. Jejuś dobrze ze mam do szpitala blisko, tylko oby mnie nie wzięło w porze zakorkowanego miasta czekamy na foto oczywiście
    Odnośnie macierzynskiego to właśnie dziś szefowa ma kontaktować się z księgowa i się dowiem jak to wygląda u mnie.
    Dokupilam tych pieluszek, tetrowych mam teraz 12, flanelowych 6 musi styknac, w razie co mezulka wyślę na shopping
    Jestem po wizycie. Moje usg trwało chyba tylko minute, nie wiem gdzie ta kobieta się tak spieszyła :/ w każdym razie stwierdziła że jetem daleko w polu jeśli chodzi o poród. Więc jest nadzieja na styczeń hehe miałam te gbsy i za tydzień będzie wynik. Coś mowilyscie ze 10-15zł.. kurde ja płaciłam 50! Masakra.. no i zapowiedziała ze ktg na następnej wizycie. Aaa i mój pączuś ma 2800g

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez AniaSal Zobacz posta
    Załącznik 92728

Super :-)
    Na allegro znalazłam aukcje gdzie sprzedają hurtowo chusteczki nawilzajace z pampers 12 opakowań za 57 + przesylka, opłacalne??

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Truskawkowa Zobacz posta
    Mysia cudownie ze udał Wam się dzieciaczek taki grzeczny
    Gosia poród hiper ekspres widzę. Jejuś dobrze ze mam do szpitala blisko, tylko oby mnie nie wzięło w porze zakorkowanego miasta czekamy na foto oczywiście
    Odnośnie macierzynskiego to właśnie dziś szefowa ma kontaktować się z księgowa i się dowiem jak to wygląda u mnie.
    Dokupilam tych pieluszek, tetrowych mam teraz 12, flanelowych 6 musi styknac, w razie co mezulka wyślę na shopping
    Jestem po wizycie. Moje usg trwało chyba tylko minute, nie wiem gdzie ta kobieta się tak spieszyła :/ w każdym razie stwierdziła że jetem daleko w polu jeśli chodzi o poród. Więc jest nadzieja na styczeń hehe miałam te gbsy i za tydzień będzie wynik. Coś mowilyscie ze 10-15zł.. kurde ja płaciłam 50! Masakra.. no i zapowiedziała ze ktg na następnej wizycie. Aaa i mój pączuś ma 2800g
    To ładnie paczus rośnie :-) a który tydzień? :-)

Senior Member
    Truskawkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-09 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez AniaSal Zobacz posta
    Załącznik 92728

No jak pięknie! Lampki działają? Ja to dopiero w niedziele będę ubierać moja

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów