Strona 2697 z 10065
Pokaż wyniki od 26,961 do 26,970 z 100641

Styczniówki 2016 :)

Senior Member
    Whatz

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-10 zobacz kalendarz
    Monika, Gosia cudownie, że wszystko u was wspaniale się układa dziękujemy, że nas troszkę przygotowujecie do tego momentu ja już też zaczynam myśleć pozytywnie, tylko ja bólu się nie boję, mam nadzieję, że z Maleństwem będzie wszystko ok. Aż mi łezka poleciała...

Marta jak mam Męża obok to proszę go o pomoc, śmieję się, że dawno przy mnie nie klęczał ;p a jak nie to rzeczywiście sama się wyginam, ale czasem czuję takie ciągnięcie nie chcę napinać brzuszka, więc często chodzę bez skarpetek i czekam na pomocnika

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Whatz

O mnie
    A jeżeli chodzi o położną po porodzie to w sumie w szpitalu się wpisuje położną u mnie, ale ja mam bezpośrednio do Pani Marysi dzwonić jak tylko urodzę - tak się z nią sama umówiłam

Senior Member
    Whatz

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez _Natalia Zobacz posta
    Dziewczyny uświadomcie mnie proszę-
    1. Jeśli chcę skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego i przez rok pobierać 'macierzyński' w wysokości 80 % to czy muszę wcześniej gdzieś to zgłosić?, coś wypełnić?
    2. Od kiedy jest liczony urlop macierzyński, tzn. jeśli urodzę przed terminem, a będę na zwolnieniu to co się dzieje ze zwolnieniem?
    3. Skąd wziąć dokumenty, które należy wypełnić, aby dostać tzw. becikowe?
    U mnie jeżeli chodzi o te dokumenty to kadry mi wszystko załatwiają, nawet nie mogłam wcześniej nic wypełnić, bo kadrowa powiedziała, że od stycznia 2016 wchodzą zmiany i od tego kiedy urodzę czy w 2015 czy w 2016 zależy jakie dokumenty będę wypełniać w pracy. Więc na razie czekam, złożyłam tylko oświadczenie, że chcę wykorzystać roczny urlop od razu. Ale zależt jak pracujesz, bo nie wiem jak to wygląda przy własnej działalności gospodarczej. Jeżeli chodzi o becikowe to zależy gdzie mieszkasz, bo czasem załatwia się to w gminie, czasem z Ośrodku Pomocy Społecznej a czasem w Miejskim Centrum Świadczeń, musisz sprawdzić u Ciebie jaka jednostka organizacyjna zajmuje się wypłatą tego typu świadczeń.

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    -8.01.2016
    Natalia pochwale sie ale najpierw mecze sie ze światełkami xD

Senior Member
    fghjkz

O mnie
    Amelka przyszła na świat 7.01.2016 :)
    Cytat Zamieszczone przez Whatz Zobacz posta
    U mnie jeżeli chodzi o te dokumenty to kadry mi wszystko załatwiają, nawet nie mogłam wcześniej nic wypełnić, bo kadrowa powiedziała, że od stycznia 2016 wchodzą zmiany i od tego kiedy urodzę czy w 2015 czy w 2016 zależy jakie dokumenty będę wypełniać w pracy. Więc na razie czekam, złożyłam tylko oświadczenie, że chcę wykorzystać roczny urlop od razu. Ale zależt jak pracujesz, bo nie wiem jak to wygląda przy własnej działalności gospodarczej. Jeżeli chodzi o becikowe to zależy gdzie mieszkasz, bo czasem załatwia się to w gminie, czasem z Ośrodku Pomocy Społecznej a czasem w Miejskim Centrum Świadczeń, musisz sprawdzić u Ciebie jaka jednostka organizacyjna zajmuje się wypłatą tego typu świadczeń.
    u mnie tez kierownik mówił że załatwi wszystko odnoście urlopu

Senior Member
    Rolcia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-01 zobacz kalendarz
    Monika, Gosia aż serce rośnie czytając wasze posty. Nic tylko zazdroscic!
    Marta, z oksytocyna jest ...inaczej. Tzn to nie jest tak,że skurcze będą bardziej bolesne, ale ból nie będzie narastać stopniowo, tylko od razu startuje z wysokiego C. W związku z tym, że nie będziesz mieć czasu na stopniowa aklimatyzacje, może się okazać, że finalnie uznasz je za bardziej bolesne niż bez. Niemniej jednak będą też bardziej efektywne, więc może się okazać, że będą trwały krócej. Każda z nas jest inną, i każda inaczej to odbierze, a będą i takie, co po oksy pójdą spać i tyle :-P niestety nie da się tego przewidzieć, nawet 1 kobieta przy 2 ciazach może zareagować zupełnie inaczej. Ja na początku bylam wielkim wrogiem oksy, bo sposób podawania 'z przeszlosci'(zastrzyki na oko) powodował zaburzenie naturalnych szlaków hormonalnych (głównie endorfin, które uruchamiają się jakieś 15 min po starcie i zasadniczo jeśli dasz radę pozwolić im się rozkrecic może się okazać, że będą skuteczniejsze od znieczulenia,a na pewno zostaną z Tobą do końca porodu), więc kończyło się na tym, że oksy=końska dawka znieczulenia. Ale teraz dużo się zmieniło, dostajesz pompę, która podaje oksy w tak naturalny sposób, jak to tylko możliwe, i wspomniane powikłania raczej rzadko maja miejsce. Dlatego ja już nie mam focha na oksy, i na pewno nie będę się buntować, jak zdecydują o podaniu. W szczególności fajne jest jak podadza ją pod koniec, jak rozwarcie jest już prawie pełne, albo jak trzeba jeszcze łożysko wypchnąć.

Senior Member Awatar Kamila21
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Nasza córcia urodziła się 23.12.15 <3
    Data
    15.01.2016
    Dzień Dobry dziewczynki
    U mnie kolejna noc przespana cała, może rzeczywiście przed porodem jeszcze nam dają te nasze bejbiki pospać hehe Ciśnienie się normuję także jestem happy

Daria mnie też nic nie boli jak się mała rusza. Był kiedyś taki czas że kopała mi po wątrobie to była masakra, ale teraz już ułożona pleckami w tamtą stronę także już jest spokój. Nawet nie wiem co to jest ból żeber, choć podobno jest częsty u brzuchatek, jak maluszki kopią.

Rolcia przecież lekarka/pielęgniarka jest mądrzejsza od Ciebie i wie lepiej czy Twoje dziecko w Twoim brzuchu ma czkawkę czy kopię hehe wydaję im się że oni tacy uczeni to wiedzą lepiej niż niedouczona matka :P

Joneczka trzymam kciuki żeby tym razem badania wyszły już dobrze i że jeszcze wrócisz do domku zapakowana na święta. Trzymaj się tam i bądź dobrej myśli.

Natalia cieszę się że z koleżanka już jest lepiej, ma dla kogo żyć i walczyć. I chłopak też silny jeśli już sam oddycha, wie że też musi walczyć dla mamusi Oby tak dalej

Mysia fajnie że się odezwałaś. Aż miło się czyta że te wasze dzieciaczki takie grzeczne i spokojne oby wszystkie takie były hehe Teraz jak już doszliście do wprawy to napewno łatwiej, i wcale się nie dziwie że nadal się wzruszasz jak patrzysz na małego, bo jest naprawdę śliczny

Marg ekspresowy poród :P aż miło się czyta heh super że też już w domku jesteście i święta spędzicie w komplecie. Też bym tak chciała, a tu się nie zapowiada. Ale jak styczniowe porody mają być szybsze niż grudniowe, to może my pojedziemy do szpitala dzień wcześniej bo możemy nie zdążyć dojechać, patrząc po czasie jaki Tobie zajął poród hehe

Martucha nie znam się na tym ale kiedyś czytałam też na jakimś forum, że są bardziej bolesne ponieważ dostajesz pewną dawkę oksytocyny na raz, a podczas porodu który nie jest wywoływany, ta oksytocyna wytwarza się pomału i wywołuje skurcze tak jakby w równym tempie a nie nagle, na raz.

Co do położnej, właśnie muszę jechać się zapisać, ale nie wiem kiedy bo tak mi się nie chce że masakra. Mojemu pisałam żeby wyszedł dziś wcześniej z pracy to pojedziemy razem więc zobaczymy może dziś :P
    Pisałyście o piciu mleka. Niby się powinno pić mleko i jeść przetwory mleczne, bo wapń jest potrzebny, ale jak ktoś ma anemię i bierze żelazo to znowu mleka nie może bo się żelazo nie przyswaja i to takie błędne koło jest.
    Pieluszek tetrowych białych mam 10, 2 kolorowe i 2 flanelowe. Myślę że wystarczy, a jak będzie mało to się dokupi. 50 ? to chyba jak się chcę zakładać zamiast pampersów.
    Tak piszecie o tym twardnieniu brzuszka a ja to nawet nie wiem co to znaczy. Czasami jak stoję dużo, albo chodzę i przyłożę, rękę do brzucha to czuję że jest twardy, ale nie czuję tego tak jak wy mówicie. Jedyne co mi doskwiera w nocy to kręgosłup, już się coraz ciężej obrócić.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Kamila21
    Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Nasza córcia urodziła się 23.12.15 <3
    Data
    15.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez _Natalia Zobacz posta
    Dziewczyny uświadomcie mnie proszę-
    1. Jeśli chcę skorzystać z rocznego urlopu macierzyńskiego i przez rok pobierać 'macierzyński' w wysokości 80 % to czy muszę wcześniej gdzieś to zgłosić?, coś wypełnić?
    2. Od kiedy jest liczony urlop macierzyński, tzn. jeśli urodzę przed terminem, a będę na zwolnieniu to co się dzieje ze zwolnieniem?
    3. Skąd wziąć dokumenty, które należy wypełnić, aby dostać tzw. becikowe?
    1.Ja dzwoniłam ostatnio do swojej kadrowej, żeby się dowiedzieć jakie dokumenty mam wypełnić i czy mogłaby mi je ewentualnie podesłać, więc powiedziała mi że to się już po porodzie załatwia. Że jak urodzę to mam zadzwonić do niej na drugi dzień i powiedzieć że urodziłam podać datę porodu i ona wtedy wszystkie dokumenty mi wyśle do wypełnienia.
    2.Urlop Ci się liczy od dnia porodu. Jeśli urodzisz będąc jeszcze na zwolnieniu, to automatycznie zwolnienie jest przerywane, a Ty przechodzisz na macierzyński.
    3. To załatwia się w Urzędzie Gminy lub w Mops zależy, która placówka się u Ciebie tym zajmuje

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Data
    -8.01.2016
    No zwariuje ! przed rozplątywaniem światełka świeciły a po...pół nie świeci ;/

Senior Member
    monika 85

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Martucha86 Zobacz posta
    a jak trzeba założyć skarpetki to dopiero są wygibasy:P
    e nie na skarpetki mam patent ( noga na drugie kolano ) gorzej z prysznicem bo miejsca mało w kabinie mam :* i to wycieranie na stojąco a ja na jednej nodze nie dam rady stać bo mnie spojenie boli

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów