Strona 2257 z 10058
Pokaż wyniki od 22,561 do 22,570 z 100574

Styczniówki 2016 :)

Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Cytat Zamieszczone przez hankaskakanka Zobacz posta
    Kurczę to jest tak z jak Reni na zgagę w ciąży, lekarze pozwalaja ale badania mówią, że dzieci w przyszłości częściej po nim chorują na alzhaimera, ale co ich to obchodzi to nie ich dzieci.
    A z nospą jest tak, cyt:

Nospę bierze cała rzesza ciężarnych, a ja dotąd nic nie słyszałam o jej
    skutkach ubocznych. Do dzisiejszego wykładu z neurologopedii i profilaktyki
    logopedycznej. Neurologopeda z Centrum Zdrowia Dziecka omawiając
    niekorzystne czynniki wpływające na płód powiedziała, że teraz w gabinatach
    logopedycznych zaczął się prawdziwy wysyp "dzieci ponospowych" jak to
    określają. Wiadomo, że Nospa to lek obniżający napięcie mięśniowe, a więc
    przeciwdziałający skurczom macicy. Ale napięcie mięśniowe obniżane jest
    także u nienarodzonych dzieci. Nie w sposób znaczny, lecz na tyle, by
    rodziły się z obniżonym napięciem mięśni twarzy. Co to znaczy? Dzieci nie
    mają prawidłowego odruchu żuchwowego - mają niedomkniętą buzię, bardziej się
    ślinią, źle chwytają pierś, mają trudności ze ssaniem nie mogąc unieść i
    przyczepić brodawki piersi do podniebienia. Często szybciej przez to
    przechodzą na butelkę. Dalsze konsekwencje to oczywiście zaburzenia mowy,
    wady wymowy - i dopiero na tym późnym etapie, w wieku kilku lat jest
    podejmowana jakaś terapia, a że im później rehabilitować tym gorzej to już
    banał. A nie musiałoby tak być, gdyby matka po Nospie wiedziała, co
    obserwować u swego jak najmniejszego dziecka - można zacząć to korygować od
    razu po urodzeniu!!!
    Piszę to wszystko, bo mam wrażenie że ginekolodzy nic nie mówią o tych
    skutkach Nospy (albo nawet nie wiedzą) przepisując jak witaminę C. Nie
    chodzi mi o to, by nie brać Nospy - w ciąży zagrożonej może uratować dziecku
    życie, ale trzeba znać możliwe konsekwencje, żeby móc im przeciwdziałać. Im
    wcześniej tym piękniej dzieciątko można zrehabilitować, jeśli np. kłopotów
    ze ssaniem nie uzna się za drobiazg bez znaczenia dla dalszego rozwoju
    dziecka.

Dlatego nie chcę brać nospy, dodam, że szczególnie nie powinno się jej brać w ostatnim miesiącu ciąży -
    to powiedział mi gin w niedziele na IP
    ale decyzja nalezy do nas nikt nas do tego nie zmusi, mając to na uwadze odmówiłam brania ospy
    Wiadomo każdy lekarz mówi co innego Ja swojemu ufam całkowicie i mam nadzieję, że wie co robi każąc mi ja zażywać

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Dziewczyny jak to jest z tym pępuszkiem u noworodka podszas kąpieli? bo czytam różne artykuły i jestem jeszcze głupsza niż byłam... jedne artykuły mówią, że należy nawet moczyć i przemywać mydełkiem, po prostu normalnie umyć dzidziusia i później dobrze osuszyć ręcznikiem papierowym czy gazikami, a inne arykuły że nie należy moczyć ewentualnie może spaść kilka kropel wody i bądź tu człowieku madry

Senior Member Awatar Martucha86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-12-26 zobacz kalendarz
    oj ale mi się dziś nic nie chce:/ od rana latałam, coś załatwiałam, potem koleżanka wpadła, później obiad robiłam...a teraz zdycham:/ ech...już czuć, że to końcówka. Od jutra odliczam ostatni miesiąc:P

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez aleksandramagdalena Zobacz posta
    Dziewczyny jak to jest z tym pępuszkiem u noworodka podszas kąpieli? bo czytam różne artykuły i jestem jeszcze głupsza niż byłam... jedne artykuły mówią, że należy nawet moczyć i przemywać mydełkiem, po prostu normalnie umyć dzidziusia i później dobrze osuszyć ręcznikiem papierowym czy gazikami, a inne arykuły że nie należy moczyć ewentualnie może spaść kilka kropel wody i bądź tu człowieku madry
    W szkole rodzenia mówili, że nie można zamoczyć...no chyba, że pare kropel spadnie to się nic nie stanie. Sama nie wiem...chyba wolałabym trzymać go w suchości i wycierać tylko tym octaniseptem.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez aleksandramagdalena Zobacz posta
    U mnie na szkole rodzenia mówili, żeby nie moczyć. I ja chyba tego bym się trzymała. Wiadomo, jak kilka kropel spadnie to nic się nie stanie. Mam w planach tylko octaniseptem przecierać, a jak nie będzie się wysuszał i odpadał to troszku nasączonym wacikiem ze spirytusem.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Martucha86 Zobacz posta
    W szkole rodzenia mówili, że nie można zamoczyć...no chyba, że pare kropel spadnie to się nic nie stanie. Sama nie wiem...chyba wolałabym trzymać go w suchości i wycierać tylko tym octaniseptem.
    no właśnie tak mi się wydaje skoro trzeba go osuszać przecież to jak myć, coś się nie zgadza. Piszą głupoty

O mnie
    haha..myślałam, że mi się post skasował i naskrobałam drugi:P

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Rolcia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Martucha86 Zobacz posta
    Chyba po prostu zasugeruje zdrowy rozsądek i wyjasnie: tu nie chodzi o te trochę wody tylko żeby tego nie namaczac, czyli chcesz myć to przemyj ii osusz, boisz się myć - nie myj, ale ani nie polecam folią dziecku brzuszka okrecac żeby broń boże nie zamoczyc, ani nalewac dziecku do wanienki wody po pachy i odmaczac ;-) ja się spinac nie zamierzam, bo nie ma opcji tak dziecka umyć, że ani kropla nie spadnie ;-)

O mnie
    Dziewczyny, czy któraś z Was już miała KTG robione? Wycho9dziły Wam może skurcze a ich nie czułyście? Co mówiła położna? Ja mam kolejne w sobotę i ciekawa jestem, czy dalej będą wychodzić te skurcze:/

Senior Member
    veronika

O mnie
    Amelka urodzila sie 11 grudnia 2015:)
    Wpisów
    3
    Cytat Zamieszczone przez Whatz Zobacz posta
    Veronica przepraszam, jeżeli uznasz moje pytanie za zbyt osobiste, ale skoro Ty od tylu lat mieszkasz w Stanach to jak to się stało, że tak ładnie piszesz po polsku?
    W domu mowilismy tylko po Polsku ,mama nas uczyla pisac i czytac matko ile ja dyktand napisalam jezu wy pewnie nie pisalyscie jak ja z bratemksiazkinz polski nam wysylali...takze wszystko dzieki mamie ...moja siostra sie tutaj urodzila i tak samo pisze ,czyta po polsku ......to jest bardzo wazne i nie prawda ze sie nie da..da sie jesli rodzice tego pilnuja!!!mama kuzyna i kuzynke w niemczech i tak samo pisza,czytaja bez problemu

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów