Strona 1817 z 10044
Pokaż wyniki od 18,161 do 18,170 z 100432

Styczniówki 2016 :)

Senior Member Awatar Kaktusowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-17 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez fghjkz Zobacz posta
    Patka ja tez ostatnio odebrałam kombinezon i zastanawiam się czy nie zamówić jeszcze jednego z rozmiarem 56 bo serio za tamten zapłaciłam 25 złotych z przesyłką więc nawet jeśli mała się nie zmieści w ten 56 to dużo pieniążków nie będzie straconych ..
    Tez tak chyba zrobię bo nawet mam upatrzony

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Kaktusowo
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-17 zobacz kalendarz
    Ehh i znowu ból.. zastanawiam się czy mogę wziąć teraz apap jak na 16:30 dentysta?

Senior Member Awatar MaryyAnn
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-07 zobacz kalendarz
    Ja kupiłam kosmetyki z Nivei, a proszkek i mleczko do prania z Loveli....

Senior Member
    fghjkz

O mnie
    Amelka przyszła na świat 7.01.2016 :)
    Cytat Zamieszczone przez Kaktusowo Zobacz posta
    Ehh i znowu ból.. zastanawiam się czy mogę wziąć teraz apap jak na 16:30
    dentysta?
    Jesli boli to wez, powiesz dentyscie.ze wzielas

Senior Member
    Truskawkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-09 zobacz kalendarz
    Mam płyn do prania z Loveli, kosmetyków jeszcze nie mam, jestem na etapie wyboru
    Iza mam tą samą koszule nocna współczuję bólu, moja tez się czasem tak przekręca ze aż boli..
    Jak to w końcu z tym becikowym? Wyczytałam ze od jakiegoś czasu (rok czy dwa) becikowe przysługuje rodzinom gdzie dochód nie przekracza około 2 tys na osobę (nie pamiętam dokladnie) i stad potrzebny ten dokument o zarobkach q

Senior Member
    Truskawkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-09 zobacz kalendarz
    Ehh i znowu ból.. zastanawiam się czy mogę wziąć teraz apap jak na 16:30 dentysta?
    Wydaje mi się możesz wziąć, jeszcze dużo czasu do wizyty

Senior Member
    fghjkz

O mnie
    Amelka przyszła na świat 7.01.2016 :)
    Cytat Zamieszczone przez Truskawkowa Zobacz posta
    Mam
    płyn do prania z Loveli, kosmetyków jeszcze nie mam, jestem na etapie wyboru
    Iza mam tą samą koszule nocna współczuję bólu, moja tez się czasem tak przekręca ze aż boli..
    Jak to w końcu z tym becikowym? Wyczytałam ze od jakiegoś czasu (rok czy dwa) becikowe przysługuje rodzinom gdzie dochód nie przekracza około 2 tys na osobę (nie pamiętam dokladnie) i stad potrzebny ten dokument o zarobkach q
    Jakosciowo dobra koszula? Mi powinna przyjsc dzis badz jutro takze wyczekuje kuriera,zamowilam kilka kosmetykow ze stronki ezebra.pl dla siebie wiec wyczekuje dwoch kurierow z tej samej firmy wiec moze za jadnym razem dostane hihi. Co do becikowego moja sasiadka jest "obcykana" w tych sprawach wiec musze isc sie opytac ktoregos dnia, wiem ze wszystkie potrzebne papiery mi zalatwi

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Cześć dziewczynki, ale się wystraszyłam tej nocy, bo po 2 obudził mnie ból mocny po prawej stronie brzucha, leże, leże i nic nie przechodzi a ból się nasila coraz bardziej. Wstałam chodzę po mieszkaniu od pokoju do pokoju, a mój akurat ma nocki, więc pies towarzyszył mi wiernie w tych wędrówkach pewnie myślał że zgupiałam hehehe ale wtedy do śmiechu mi nie było. Aż bałam się zadzwonić do mojego, bo myslę sobie "ja chyba ku...wa rodzę" NIe wiem co to było, ale po jakimś czasie przeszło, jednak najadłam się strachu niemało. Może przez to, że wczoraj tak mała mi buszowała, że mnie aż wszystko bolało, ale dziś zdecydowanie sobie odpuściła i jest grzeczniejsza

Martucha słodki ten Twój kociaczek, taki pieszczoch kochany widać!

Madzia jeżeli chodzi o kosmetyki, to ja mam cały zestaw z Nivea zakupiony, a ubranka prałam w Loveli w samym proszku.

Pati bądź dzielna u dentysty!

A jeżeli chodzi o obiad to u mnie ryż, filet z kurczaka duszony w sosie śmietanowo,szpinakowo, serowym i ćwikła

Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Dziewczyny zobaczcie - BECIKOWE 2016

Becikowe to jednorazowy zasiłek wypłacany za urodzenie dziecka. Aktualnie przysłyguje tylko osobom opłacającym składki na ubezpieczenie, ale od 2016 roku ma to się zmienić. Co nowego szykuje dla nas rząd i na jakich warunkach? Sprawdź jakie zmiany przewiduje becikowe 2016.

Becikowe 2016 – najważniejsze zmiany
    Autor zdjęcia/źródło: pixabay.com @ becikowe 2016

Becikowe to zasiłek wypłacany rodzicom za urodzenie dziecka. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło szczegóły nowego świadczenia rodzicielskiego, nad którym nadal trwają prace. Becikowe 2016 przewiduje 1000 zł. miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka dla osób bezrobotnych, studentów, rolników oraz pracujących na umowach bez względu na dochód danej rodziny.

Becikowe przysługuje matce, ojcu lub opiekunowi prawnemu dziecka.

Jakie becikowe obowiązuje obecnie?

Becikowe zostało wprowadzone w Polsce w 2006 roku i wynosiło 1000 złotych jednorazowo dla rodziców każdego dziecka, które przyszło na świat. Od 12 października 2012 roku nastąpiła zmiana ustawy o świadczeniach rodzinnych i obecnie becikowe mogą otrzymać jedynie te rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 1922 zł netto.

Wynosi ono 1000 zł. jednorazowo na każde dziecko.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć?

- akt urodzenia dziecka,

- zaświadczenie o opiece medycznej podczas ciąży - przez okres co najmniej od 10 tygodnia ciąży - do porodu,

- zaświadczenie ZUS lub oświadczenie rodzica o wysokości składek zdrowotnych.

Gdzie złożyć wniosek i dokumenty?

Dokumenty te wraz z pisemnym wnioskiem o becikowe można złożyć w urzędzie gminy lub w ośrodku pomocy społecznej (w miejscu, gdzie wypłacane są świadczenia rodzinne) w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka. Wniosek złożony po terminie będzie pozostawiony bez rozpoznania.

Jak długo czeka się na becikowe?

Becikowe wypłaca się najpóźniej do końca miesiąca, w którym złożono wniosek. W przypadku jednak złożenia wniosku po 10 dniu miesiąca jednorazową zapomogę wypłaca się najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożono wniosek.

Aktualna długość urlopów

Z urlopów rodzicielskich obecnie mogą korzystać jedynie osoby opłacające składki. To matki i ojcowie zatrudnieni na umowach o pracę oraz na zleceniach (o ile opłacają dobrowolne składki ZUS).

Rodzice mają prawo do 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, 6 tygodni urlopu dodatkowego oraz 26 tygodni urlopu rodzicielskiego. Poza pierwszymi 14 tygodniami urlopu macierzyńskiego, który przysługuje wyłącznie matkom, rodzice mogą się urlopem podzielić. Oprócz tego ojcom przysługują 2 tygodnie urlopu ojcowskiego. Wszystkie te świadczenia są świadczeniami pieniężnymi.

Jak się zmieni becikowe 2016?

Najważniejsza zmiana, która ma wejść w życie w roku 2016 dotyczy osób zatrudnionych na umowy inne niż umowa o pracę i nie opłacających składek ZUS. Od przyszłego roku wsparcie finansowe w wysokości 1000 zł. miesięcznie przez rok po urodzeniu dziecka otrzymają osoby, które ze względu na swoją sytuację zawodową nie mogą korzystać z urlopów rodzicielskich. Są to głównie osoby bezrobotne, studenci, rolnicy oraz pracujący na umowach o dzieło czy zlecenie, którym obecnie nie przysługuje prawo do żadnych płatnych świadczeń podczas nieobecności w pracy. Ze względu na to, że świadczenia nie mogą się dublować z becikowego nie będą mogły skorzystać osoby uprawnione do zasiłku macierzyńskiego. Jeżeli jeden z rodziców będzie uprawniony do takiego zasiłku, drugiemu z rodziców nie będzie przysługiwało świadczenie rodzicielskie.

W uzasadnieniu do projektu wyjaśniono, że zmiany wynikają z prognoz demografów, które wskazują, że polskie społeczeństwo starzeje się, słabnie przyrost demograficzny, dzieci jest stanowczo za mało w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej. Ustawa ma zmienić ten stan i oby tak się stało. Innym z działań rządu, które miało odwrócić tę tendencję, było wydłużenie urlopów rodzicielskich do 52 tygodni.

Świadczenie rodzicielskie na nowych zasadach ma wejść w życie od 1 stycznia 2016 r., a prace nad nim nadal trwają.

Zobacz więcej: http://www.familie.pl/artykul/Beciko...#ixzz3rvz9W4QQ

Senior Member Awatar Daria_Amelia
    O mnie
    Tomuś przyszedł na świat 20.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez Whatz Zobacz posta
    Dzień dobry!
    Już Was nadrobiłam Wczoraj dzień trochę zakręcony z miłym finiszem. Byłam na Kinie Kobiet - Listy do M2 - bardzo sympatyczne i wzruszające Ale siedzenie 3 godziny, mimo wygodnych krzesełek było nie lada wyzwaniem. Nie wiem czy w grudniu też się wybiorę, bo może być jeszcze gorzej A fajny film zapowiadali "Kochajmy się od święta", no zobaczymy. W sobotę planowaliśmy jechać do Ikei z bratem i bratową, ale stwierdziliśmy z Panem Poślubionym, że on sam pojedzie beze mnie - dam mu listę wszystkich rzeczy, a ja wolę nie ryzykować, to jednak jest dużo chodzenia, a mi od chodzenia 2 godzinnej po galerii brzuszek twardnieje i nie ma co ryzykować. W Ikei trzeba spokojnie ze 4-5 poświęcić na wszystko plus dojazd :/ Stwierdziliśmy, że do Ikei pojedziemy już we trójkę Więc dzisiaj cały dzień spędzę na stronie internetowej buszując i robiąc notatki. Ehh

Madzia ja mam Emolium, krem mam z Biodermy dla noworodków i z Baby Dream, oliwkę mam z Hippa i z Baby Dream, bo sama się nimi na co dzień też smaruję i mam zapas, mam też mydełko do mycia Bubchen - ale najpierw zacznę od samego emolientu, do pupci mam Bepanthen i Linomag, octenisept na pępuszek, wiadomo waciki, gaziki, sól fizjologiczną itp. a płyny do prania mam z Loveli do białego i koloru i płyn do płukania też z Loveli. Po kilku miesiącach myślę, że przejdę na jakiś proszek sensitive i razem już wszystko będę prać, zobaczę jak Emilcia będzie reagować.

Olga ja już stwierdziłam po ostatnich świętach, że w tym roku zamówię wszystko sobie przez internet z Tesco i mi przywiozą zakupy. Ostatnio z Panem Poślubionym czekaliśmy prawie godzinę w kolejce. Teściowa tak często robi. Na początku byłam zszokowana, bo pomyślałam od razu, że najgorsze pomidory, owoce i wszystko co świeże Ci przywiozą - samemu wybierasz najlepsze i najładniejsze - jednak oni mają taką politykę, że owoce i warzywa muszą być najładniejsze, bo tak masz prawo odmowy przyjęcia całych zakupów, gdy np. pomidory są pogniecione, a jabłka poobijane i słuchajcie ładniejsze przywożą te owoce niż sama wybieram Także wolę zapłacić 10 zł i mieć zakupy dostarczone pod same drzwi.

Pati mam nadzieję, że jak ten ząb nie będzie Cię męczył do wizyty i pozbędziesz się dziada!

Daria znalazłaś kartę?

Iza a jak malutka dzisiaj? Tez tak mocno daje popalić?

Ola ja też tracę pępek, jest na skraju wytrzymałości
    Fajnie, że masz możliwość zakupów przez internet z dostawą do domciu u mnie tesco jest, ale nie ma takie możliwości a ostatnio wycofali się z całodobówki i zrobili do 24.00

Dziewczyny karta się znalazła! Leży spokojnie w gabinecie mojej ginekolog ! ha ! zapomniałam jej ostatnio jak byłam wypełniać dokumenty do ZUSU, ale co przetrzepałam chatę to moje ! Stresu się najadłam... Teraz po południu muszę zadzwonić jeszcze raz do niej i ma mi podać kiedy mam wizytę bo z wrażenia zapomniałam czy to był 24 czy 26 listopad heheh
    przyyyszła mi paczka z kombinezonikiem, normalnie już chce maluszka ubierać hihi
    pokaż zdjątko

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów