Strona 1563 z 10050
Pokaż wyniki od 15,621 do 15,630 z 100500

Styczniówki 2016 :)

Senior Member Awatar naomi
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-12-27 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Beatapab Zobacz posta
    Z tym porodem to nie zwsze tak jest. Jesli od poprzedniego porodu naturalnego minelo kilka lub kilkanaście lat, a dziecię zle ułożone to robią cc. W moim szpitalu ta granica to ponad 5 lat.

Kurde tk chwalilam ze w nocy śpię i co? Od godziny z boku na bok. A w brzuchu sala gimnastyczna
    Tak tez licze ze moze mnie do pierworodek zalicza pytalam sie lekarza powiedzial ze niby tak, bo po 10 latach organizm kobiety to tak jakby pierwszy raz rodzila w zasadzie. Nie wiem ile w tym prawdy tez, ale pytalam jak to jest z drugim porodem czy jest lzejszy i jak z waga dziecka oraz z terminem porodu, bo synka urodzilam tydzien przed i mial 3.700 wiec maly klocuszek prawie, powiedzial ze zazwyczaj drugie dziecko jest ciezsze od pierwszego i z porodem moze byc roznie, ale statystycznie sa szybsze i wielce prawdopodobne ze urodze rozniez przed terminem, ale uwazam ze nie ma co spekulowac, a szkoda, łudzilam sie ze moze pojdzie szybciej tym razem i ze urodze po swietach, a z nowym rokiem juz w domku, a i wtedy kopcilam fajki, to moglo tez przyspieszyc porod, a teraz nie pale od 5 lat

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    nayana

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez naomi Zobacz posta
    Tak tez licze ze moze mnie do pierworodek zalicza pytalam sie lekarza powiedzial ze niby tak, bo po 10 latach organizm kobiety to tak jakby pierwszy raz rodzila w zasadzie. Nie wiem ile w tym prawdy tez, ale pytalam jak to jest z drugim porodem czy jest lzejszy i jak z waga dziecka oraz z terminem porodu, bo synka urodzilam tydzien przed i mial 3.700 wiec maly klocuszek prawie, powiedzial ze zazwyczaj drugie dziecko jest ciezsze od pierwszego i z porodem moze byc roznie, ale statystycznie sa szybsze i wielce prawdopodobne ze urodze rozniez przed terminem, ale uwazam ze nie ma co spekulowac, a szkoda, łudzilam sie ze moze pojdzie szybciej tym razem i ze urodze po swietach, a z nowym rokiem juz w domku, a i wtedy kopcilam fajki, to moglo tez przyspieszyc porod, a teraz nie pale od 5 lat
    Ja pierwsza corke urodzilam 4 dni przed terminem z waga 3450 a druga 5 lat pozniej z waga 4080 i 3 dni po terminie.. To ze ciezsze kolejne dziecko to sie zgodze, ze w wiekszosci przypadkow tak jest.. Ale czy pezed terminem czy po to juz roznie z tym bywa..

O mnie
    Ja spie dobrze w nocy, ale w dzien nie spie nic, zasypiam po polnocy jak w brzuszku malenstwo sie uspokaja, budze sie wiadomo, bo nie wygodnie raz na jeden raz na drugi bok, wiem ze trzeba na lewym najlepiej i tak tez sie staram, ale czasem dretwieje cala strona, nie mam rozka to miedzy kolana wkladam podusie, jakos idzie to spanie na razie nie narzekam, wstane raz albo wcale na siusiu, nie pije juz pozniej wieczorem, najwyzej lyk mleka z majerankiem na zgage pomaga odrazu. Ja dzis griluje ladną pogoda zapowiadaja 17 stopni to grzech nie skorzystać

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez nayana Zobacz posta
    Ja pierwsza corke urodzilam 4 dni przed terminem z waga 3450 a druga 5 lat pozniej z waga 4080 i 3 dni po terminie.. To ze ciezsze kolejne dziecko to sie zgodze, ze w wiekszosci przypadkow tak jest.. Ale czy pezed terminem czy po to juz roznie z tym bywa..
    ojej to spora byla, mialas co wyciskac, sn? czy cesarke mialas? Tak tez wiem ,ze nie do konca bedzie rozowo i nie ma co do szybszego terminu przykladac wiekszej wagi, ze moze tez predzej, roznie bywa, tak tez mnie poinformowano.

Senior Member
    Whatz

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-10 zobacz kalendarz
    Dzień dobry!
    U mnie pobudka o 3 i do 5 brak snu Nad ranem zasnęłam, więc trochę nadrobiłam nocną pobudkę :/
    Dzisiaj jedziemy na zakupy W końcu Pan Poślubiony ma chwilę czasu, żeby pojeździć ze mną po sklepach. A potem jedziemy do teściowej, trzeba pomóc poukładać drewno do kominka na zimę, w tamtym roku pomagałam, w tym z kubkiem w ręku będę się przyglądać hihi
    Ja w tym tygodniu robiłam badanie moczu i wyszły mi bakterie, a inne wyniki w normie. Mogło mieć to związek z tym, że mocz zawiozłam do laboratorium dopiero coś koło 10 rano :/ nie mogliśmy wcześniej i Pani powiedziała, że wynik może być przekłamany. Teraz mam powtórzyć badanie moczu i jeżeli wyjdą bakterie to dostałam receptę właśnie na jakiś roztwór jednorazowo do wypicia. To chyba to o czym piszesz Iza. Zobaczymy
    Emilka kopie cały czas
    Życzę Wam miłego weekendu!

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    -8.01.2016
    Cześć dziewczyny ja nie dospałam tej nocy chodzę taka jakby mnie stado słoni przebiegło nie bede pisać przeleciało bo dziwnie by to zabrzmiało

Trzeba się wziąć za sprzątanie... wykompć się a jutro nie wiem może z mężem do Rzeszowa sie wybiore :P bo ma jechać a co ja bede sama siedzieć

Idę pić jakąś małą kawkę zeby sie rozbudzić i brać sie za jakas robote:P

MIŁEGO DNIA MAMUSIE :*

O mnie
    tak stoje przy swojej szafie, mysle co ubrac mam, na półce dla ciezarnej dwie pary spodni na krzyz z dwie bluzki i bluzy dresowe same, patrze z utesknieniem na szafe z ubraniami sprzed ciazy, cala zaladowana i mysle kiedy zaloze moje ulubione dziny... nie ze marudze, ale czasem mnie takie glupie mysli dopadaja, ze czuje sie malo atrakcyjna, a wy macie tak czasem?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar aleksandramagdalena
    O mnie
    Nasza Perełka urodziła się 12.01.2016r. o godzinie 14.10 3340g 55cm
    Cześć mamuśki!

Widzę, że większość z Nas miała kiepską noc, ja się położyłam i za niedługo wstałam bo nie dało mi wyleżeć, a kręcić się po łóźku to już nie dla mnie takie numery hehehe później jakoś udało się zdrzemnąć ale z samego rana już oczy jak pięć złotych więc wstałam. Jeszcze pożyczyłam auto od sąsiadki (ale mi brakuje tego mojego) i jak na złość nie odpaliło, więc mężowi nie wiadomo czemu się dostało, bo ciężarna chciała jechać do rossmana na promocje, a tu klops. Chyba się mu mnie szkoda zrobiło, bo zostawił robotników na budowie i przyjechał specjalnie mnie zawieźć I dobrze, że wybrałam się rano, bo nie wiem czy dokładają towar ten na promocji, ale po prostu tusz który chciałam wzięłam jeden z ostatnich i ciężko było się dostać w ogóle do tej półeczki... Pokupowałam te buteleczki małe co pisałyście i dziś będę chciała skompletować i spakować torbę

Chyba idę poleżeć, bo sprzątać mi nie wolno, więc nie mam nic do pracy, za to mąż będzie miał sporo dobrze, że obiad gotowy i tylko odsmażę sobie pierożki

Senior Member
    Truskawkowa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-09 zobacz kalendarz
    Hej mamuśki!
    Jeju jak ja Wam współczuję tych nocy. Ja w miarę smacznie sobie śpię. Rano to mam problem żeby się z łóżka wygramolic. Oby jak najdłużej
    Wczoraj byliśmy na Bondzie i apropo przepuszczania w kolejce to tez tego nie doświadczyłam. Po seansie w toalecie kolejka jakby coś za darmo dawali a i tak mnie nikt nie puścił
    Dziś już chyba ostatni dzień malowania i wtedy w końcu zakupie łóżeczko hehe

Senior Member
    nayana

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-02 zobacz kalendarz
    A tu taka nasza rzeczywistosc zakradniete z neta

Dzień z życia podatnika

6.30 - Budzę się we własnym domu. Powierzchnia 150 m2 za którą płacę podatek 111 zł/rok. Wybudowany został na mojej działce 30a za którą płacę podatek 414 zł/rok. Urzędnik pozwolił mi nawet garaż wybudować!
    6.40 - Włączam telewizor/radio za które płacę podatek 21,50 zł/miesiąc.
    6.50 - Śniadanie, poranna toaleta za którą płacę VAT zużywając wodę i odprowadzając ścieki. Dodatkowo segreguję śmieci i płacę 32 zł/mies.
    7.30 - Odwożę dzieci do szkoły używanym samochodem, za który zapłaciłem podatek przy kupnie 300 zł.
    7.50 - Jadę z żoną do pracy. Gdy braliśmy ślub, wujek z USA podarował nam 12 000 zł. Zapłaciliśmy 874,48 zł podatku.
    7.51 - Zatrzymuję się na stacji paliw, napełniam zbiornik Pb95 za 300 zł. Płacę podatek 165 zł.
    8.00 - Jestem w pracy. Zarabiam miesięcznie 3000 zł brutto, płacę podatek i zostaje mi 2156 zł "na rękę". Mój szef płaci za moje miejsce pracy 3513 zł.
    16.00 - Wracam do domu, robię zakupy za 80 zł i płacę podatek VAT 18,4 zł.
    17.30 - Reguluję rachunek za energię elektryczną i płacę podatek 40 zł.
    19.00 - Wieczorem pijemy ze znajomymi 4-pak piwa za 14 zł, zapłaciłem 5 zł podatku.
    22.00 - Idę spać by mieć siłę na Państwo dać.
    Rok 2050
    Mam 70 lat, pracowałem 45. Dzieci w Wielkiej Brytanii mają wnuki i odwiedzą nas w Boże Narodzenie.
    Czekam 6-ty miesiąc na operację w państwowym szpitalu. Powinienem zdążyć się zobaczyć z nimi i w tym roku.
    Razem z pracodawcą płaciłem obowiązkowe składki (ZUS, FP, FGŚP) 900 zł miesięcznie. Miałbym teraz 2500 zł emerytury. Niestety ZUS upadł w 2022 r. Przez resztę życia próbowałem oszczędzić na lokacie Miałbym 175 tys. na koncie, ale... Zapłaciłem podatek Belki 9 tys. zł.
    Niemal za wszystko co kupiłem w ciągu życia zapłaciłem 23% VAT.
    Jednak zbytnio martwić się nie muszę. Przecież mam już 70 lat... Żałuję tylko, że nie miałem czasu dla żony i dzieci. Może dlatego, że z 45 lat etatu oddałem 30-ści pracując tylko na Państwo i podatki?
    Jadę do naczelnika urzędu skarbowego zapisać spadek. Inaczej moje dzieci przedostatni raz zapłacą podatek od tego co po mnie zostanie.
    Jeszcze podatek za trumnę i mam święty spokój.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów