Strona 1425 z 10063
Pokaż wyniki od 14,241 do 14,250 z 100621

Styczniówki 2016 :)

Senior Member Awatar AniaSal
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    -8.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez fghjkz Zobacz posta
    Mąż pracuje bez żadnej umowy niestety ?
    Mąż tez nie pracuje... siedzi ze mną w domu...

2. dzieckozakupy.pl
    Betty to ja pisałam o tym pesarze, tez mialam zakladany w przychodni pzyszpitalnej ale pesar kupilam sama. jesli mmasz sie czuc bezpiezniej to polecam, w ogole go nie czuc, nie uwiera, nic nie boli tyle tyko ze wydzieliny jest wiecej... ale poniewaz ja biore lueteine i jakis przeciwgrzybiczny( profilaktycznie) dopochwowo to wydzielina mi nie straszna. ja chodze do szkoly rodzenia na zelazna wlasnie i tam mowili o tym ze staraja sie zachowac krocze, jednak jesli syt wymaga to nacinaja. w kwestii znieczuelnia czy tez oksytocyny to byla inf ze podaja ale zobaczymy jak to wyjdzie u mnie

Junior Member
    Angelika:)

Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-07 zobacz kalendarz
    Data
    7.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez Daria_Amelia Zobacz posta
    Aż poszłam sprawdzić to pismo z Zusu czy chodzi o urlop czy zasiłek macierzyński i tam napisali, że nie należy mi się zasiłek macierzyński.
    Więc już sama nie wiem co mi się należy a co nie. W przyszłym tygodniu mam wizytę więc może zamiast wysłać pocztą to pojadę do ZUSU i się dopytam co mi się należy a co nie bo już nie wiem
    Daria_Amelia

Prawo do urlopu macierzyńskiego mają tylko osoby zatrudnione na umowie o pracę.
    Zasiłek macierzyński wypłacany przez ZUS przysługuje natomiast nie tylko osobom zatrudnionym na umowę o pracę, ale wszystkim podlegającym ubezpieczeniu chorobowemu. Tak więc prawo do niego mają także dobrowolnie opłacające składkę chorobową osoby zatrudnione na umowę zlecenie czy prowadzące własną działalność gospodarczą. Nie ma natomiast możliwości uzyskania zasiłku przy umowie o dzieło, ponieważ składka nie może być w ogóle w tym wypadku odprowadzana.

Jak masz umowę o pracę do dnia porodu to powinien należeć Ci się zasiłek macierzyński,ale skoro ZUS napisał Ci,że się nie należy to obawiam się,że tak jest.
    Radziłabym Ci udać się do MOPR w Twoim mieście(dawnego MOPS-U)oni będą się zajmowali wypłatą tego 1000zł.Dowiesz się tam jakie dokumenty trzeba złożyć i jakie kryteria trzeba spełniać.
    Z tego co czytałam na ten temat to jeżeli deklarujesz się do otrzymywania tego zasiłku od nich to automatycznie tracisz stypendium jak masz czy zasiłek dla bezrobotnych itd.

Mam nadzieję,że może coś pomogłam.
    Pozdrawiam,miłego wieczoru

Senior Member Awatar Daria_Amelia
    O mnie
    Tomuś przyszedł na świat 20.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez AniaSal Zobacz posta
    NO cześć dziewczyny ! ja dziś się nie odzywałam wstałam rano zaczęłam prasować cuszki.... teściowa stwierdziła że tym bym ubrała 5 dzieci...ehhh starsze pokolenie... później zebrałam się i pojechałam do biedronki po MANDARYNKI bo mi sie skonczyły a takie doobre były i pojechałam do domu rodzinnego a mąż pojechał gdzieś.... i siedzę czekam na niego albo zostaniemy dziś u mnie.... oj dzień zleciał poszłam d sasiadek ogadałam się i teraz pewnie herbatka i nie wiem czy czekać czy iść sie położyć...;] a co do ubezpieczenia my chyba wciagniemy małą do KRUSU jeśli dalej bedziemy oboje bezrobotni a jeśli mąż pójdzie do pracy to na jego ubezpieczenie...
    Ja jak słyszę teksty teściowej o tym co teraz jest a co kiedyś było... Albo że znowu prasuje tyle ubranek, połowy nie założysz... To mi się przekreca... Ale siedzę cicho nic nie mówię bo szkoda nerwów :-)

O mnie
    Data
    -8.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez Daria_Amelia Zobacz posta
    Ja jak słyszę teksty teściowej o tym co teraz jest a co kiedyś było... Albo że znowu prasuje tyle ubranek, połowy nie założysz... To mi się przekreca... Ale siedzę cicho nic nie mówię bo szkoda nerwów :-)
    A denerwujące to jest staram sie nie przejmować i jej mówić ze sie przyda ze to nie te lata co byly kiedys....

Senior Member
    fghjkz

O mnie
    Amelka przyszła na świat 7.01.2016 :)
    Mąż tez nie pracuje... siedzi ze mną w domu...
    na pewno, coś znajdzie niedługo

Senior Member
    fghjkz

O mnie
    A denerwujące to jest staram sie nie przejmować i jej mówić ze sie przyda ze to nie te lata co byly kiedys....
    powiedz teściowej że to Ty będziesz ubierać dziecko, nawet przebierać 5 razy dziennie, o tak

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Data
    -8.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez fghjkz Zobacz posta
    powiedz teściowej że to Ty będziesz ubierać dziecko, nawet przebierać 5 razy dziennie, o tak
    No jak mnie wkurzy to tajk powiem a narazie chce jej sie nie narazac i siedze cicho

A co do męze to bedzie szukał pewnie bo ileż tak mozna siedzieć...

Senior Member
    Whatz

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-10 zobacz kalendarz
    Hej Mamusie!
    Nam dzisiaj dzień minął szybciutko i pracowicie. Rano byłam u stomatologa, zobaczyć jak tam moja jama gębowa się trzyma Już jakiś jeden ubytek się robi i po porodzie mam zaproszenie do gabinetu na leczenie Nienawidzę dentystów, tzn. szanuję ich pracę, ale dla mnie to katorga każda wizyta... Malutka fikała cały dzień, mam lekko twardszy brzuszek niż zwykle, ale nic mnie nie boli (oprócz krzyża oczywiście) i nie mam żadnych skurczy, więc się zastanawiam czy to już to "twardnienie" co u Was.
    W tym roku zostajemy na Wszystkich Świętych w Opolu, odwiedzimy groby od strony Pana Poślubionego, bo niestety z uwagi na nawał pracy męża wyjazd w moje strony nie miał sensu :/ a tak się stęskniłam za rodzicami i dziadkami i za wszystkimi... może za tydzień uda się wyskoczyć ich odwiedzić ....

Co do zdrowej żywności w szkołach i braku drożdżówek to czysty idiotyzm. Tak jak piszecie, jak dziecko chce chipsy to sobie po drodze do biedronki wskoczy i jak w domu nie jest nauczony sałatek czy owoców to na siłę też tego nie wprowadzą. Ehhh, ta nasza polityka ale żeby jagodzianki nie móc kupić na przerwie???

PATI -> DZISIAJ RÓWNIEŻ ZAOPATRZYŁAM SIĘ W MANDARYNKI Także wszystkim mandarynkowym Mamusiom mówię smacznego )

Jak tak piszecie o tych różnych przypadkach to trochę się stresuję wizytą, mam ją dopiero w środę, ale to już miesiąc minie od ostatniej, a w miesiąc tyle może się zmienić :/ Ehh, muszę być dobrej myśli

Senior Member
    fghjkz

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Joneczka Zobacz posta
    Uf jak dobrze, że dzień już dobiega końca. Byłam na cmentarzu u taty, mieliśmy wyjazdowy abonament na cmentarz, a oni się wycfanili, ze od 30-2 listopada obowiązują specjalne wjazdowki! Broda mi opadla, bo caly bagaznik kwiatow i zniczy :/ no i niestety z buta... Ale jakoś się doczlapalismy i już posprzatane i ogarniete. Tak się zastanawiam czy dam radę w niedzielę wystać na cmentarzu przez godz.na mszy, a pozniej znowu kolejna msza na cmentarzu gdzie leży rodzinka mojego ukochanego.
    Poza tym, rano byłam u dietetyczki, nie wdrożyła mi żadnej diety, pomiary cukru mam idealne, więc jestem ciekawa co powie diabetolog na kontroli, czy mam się dalej mierzyć, czy może ponownie wykonać glukoze.
    Też znam te nieprzyjemne historie o powodach martwych dzieci w 7 miesiacu- coś strasznego.
    Laski, życzę Wam spokojnego wieczoru
    też tak ostatnio myślałam o tym staniu przy grobach, ale moja siostra dała rade wystać tyle czasu a 16 listopada urodziła córeczkę więc i my damy

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów