Strona 1015 z 10058
Pokaż wyniki od 10,141 do 10,150 z 100575

Styczniówki 2016 :)

Senior Member Awatar Daria_Amelia
    O mnie
    Tomuś przyszedł na świat 20.01.2016
    Cytat Zamieszczone przez nayana Zobacz posta
    Daria to co sie stalo???
    tort mi nie wyszedł ... złe wieści w pracy męża, nawet w domu u mamy się posprzeczali bracia, w dodatku o tych sąsiadkach dzisiaj się dowiedziałam
    taki jakiś smutny i przytłaczający dzień

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Truskawkowa Zobacz posta
    Monika te normy to bzdura, tak słyszałam. Kobiety w ciąży i te przed 40tka powinny mieć mniej niż 2.5. A mi powiedziano ze najlepiej jakbym miała w okolicach 1. Ja juz okolice 2, dlatego się zastanawiam..
    Veronika gratuluję wyboru
    Oj Daria nie tylko Iza jeszcze nie zdecydowana. My też jeszcze w lesie z wyborem. A podejrzewam, ze jest nas więcej tych niezdecydowanych
    do samego porodu i momentu aż nie zobaczymy naszych maluszków to żadna w 100 % nie ma pewności, ja niby mam wybrane, ale to jest 80 % a 20 % się waham nad kilkoma innymi.
    Mojej mamy znajoma przez całą ciąże mówiła, że córka będzie Lenka, a jak urodziła to mówiła, że ona nie wygląda na Lenka. Dziecko wygladało jak Maryśka i zmieniła w mgnieniu oka imię

Junior Member
    Emilka1988

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-03 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Hej dziewczyny,

Przypadkowo trafiłam na to forum - szukałam informacji na temat leczenia kanałowego w ciąży. Może któraś z was miała już jakieś doświadczenia w tym zakresie i będzie umiała mi pomóc, doradzić?

Otóż jestem w 26 tygodniu ciąży. Złamał mi się ząb - górna siódemka. Przed wczoraj byłam u dentystki, która założyła mi opatrunek i powiedziała, że zęba trzeba leczyć kanałowo, ale to dopiero po urodzeniu, bo takie leczenie wymaga prześwietlenia RTG - a w ciąży absolutnie nie jest dozwolone. Niestety tego samego dnia wieczorem opatrunek mi wyleciał a w ciągu nocy ząb mnie rozbolał tak bardzo, że w ogóle nie spałam i spuchła mi cała lewa strona twarzy, czułam niesamowite ciśnienie w zębie i myślałam że wybuchnie mi głowa (mam nadzieję, że poród będzie mniej bolesny). Rano stawiłam się u tej dentystki, ale tym razem powiedziała, że zęba trzeba wyrwać. Nie bardzo podoba mi się ta opcja, bo jest to dla mnie ostateczność. Dostałam również antybiotyk - amoksycyklinę, ponieważ wdało się zakażenie.

Poczytałam trochę na internecie i dowiedziałam się, że wiele ciężarnych przechodziło leczenie kanałowe. Są metody takie jak nowoczesny mikroskop endodontyczny czy elektroniczny endometr, i wtedy stomatolog będzie w stanie przeprowadzić leczenie bez prześwietlenia. Bywają też sytuacje, że kobiecie wykonuje się prześwietlenie, zachowując przy tym środki ostrożności tj. specjalny fartuch ochronny.

Jak to w końcu z tym jest - mogę go leczyć, jeśli tak to z czego bezpiecznie skorzystać, co z tym RTG i czy takie leczenie jest refundowane???

Proszę o pomoc i każdą radę - ponieważ muszę działać szybko, bo ząb okropnie boli i nie pozwala mi to normalnie funkcjonować (tj. pić, jeść i spać, nie mówiąc o chodzeniu do pracy... :/)

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Emilka1988 Zobacz posta
    Hej dziewczyny,

Przypadkowo trafiłam na to forum - szukałam informacji na temat leczenia kanałowego w ciąży. Może któraś z was miała już jakieś doświadczenia w tym zakresie i będzie umiała mi pomóc, doradzić?

Otóż jestem w 26 tygodniu ciąży. Złamał mi się ząb - górna siódemka. Przed wczoraj byłam u dentystki, która założyła mi opatrunek i powiedziała, że zęba trzeba leczyć kanałowo, ale to dopiero po urodzeniu, bo takie leczenie wymaga prześwietlenia RTG - a w ciąży absolutnie nie jest dozwolone. Niestety tego samego dnia wieczorem opatrunek mi wyleciał a w ciągu nocy ząb mnie rozbolał tak bardzo, że w ogóle nie spałam i spuchła mi cała lewa strona twarzy, czułam niesamowite ciśnienie w zębie i myślałam że wybuchnie mi głowa (mam nadzieję, że poród będzie mniej bolesny). Rano stawiłam się u tej dentystki, ale tym razem powiedziała, że zęba trzeba wyrwać. Nie bardzo podoba mi się ta opcja, bo jest to dla mnie ostateczność. Dostałam również antybiotyk - amoksycyklinę, ponieważ wdało się zakażenie.

Poczytałam trochę na internecie i dowiedziałam się, że wiele ciężarnych przechodziło leczenie kanałowe. Są metody takie jak nowoczesny mikroskop endodontyczny czy elektroniczny endometr, i wtedy stomatolog będzie w stanie przeprowadzić leczenie bez prześwietlenia. Bywają też sytuacje, że kobiecie wykonuje się prześwietlenie, zachowując przy tym środki ostrożności tj. specjalny fartuch ochronny.

Jak to w końcu z tym jest - mogę go leczyć, jeśli tak to z czego bezpiecznie skorzystać, co z tym RTG i czy takie leczenie jest refundowane???

Proszę o pomoc i każdą radę - ponieważ muszę działać szybko, bo ząb okropnie boli i nie pozwala mi to normalnie funkcjonować (tj. pić, jeść i spać, nie mówiąc o chodzeniu do pracy... :/)
    Witamy na forum nową mamusię już wiesz czy będzie synek czy córa?
    Ja co do leczenia kanałowego niestety nie poradzę bo miałam tylko raz w życiu robione i w ogóle przeraża mnie wizyta u dentysty i nawet na zwykłą kontrolę nie pójdę bo boję się, że od razu m 5 zębów zapisze do leczenia. Więc dopóki mnie nic mocno nie boli to nie pójdę heee

Senior Member
    veronika

O mnie
    Amelka urodzila sie 11 grudnia 2015:)
    Wpisów
    3
    Tez sie ciesze ze wybralismynie zmienni sie u nas na napewno ja raczej nienjestem zminna hehe i dosc konsekwenta pamietanie jak czekalam z zakupami do jesieni?i nie zmienilam decyzji takze Amelka juz zostanie z namino chyba ze sie zmienibw chlopaka to wtedy bedzie Teodorek!DARIA juz dzien konczy a jutro nowy dzien i bedzie lepszya tort moglas kupic hehee te bezy ciezko zrobic takze spokojnie nie Tobie pierwszej nie wyszedl...NATALIA bidoku oj pewnie coreczka przytargala zaraze...trzymaj sienKochana moze nie bedzie zle i zdrowiej szybko

Junior Member
    Emilka1988

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-03 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Hej dziewczyny,

Przypadkiem natknęłam się na to forum szukając informacji o leczeniu kanałowym kobiet w ciąży. Może któraś z was ma takie doświadczenie i będzie w stanie udzielić mi rady?

Otóż niedawno złamał mi się ząb, górna siódemka. Byłam wczoraj u dentystki, założyła mi opatrunek i powiedziała, że ząb nadaje się do leczenia kanałowego, ale to dopiero po porodzie, bo potrzebne jest RTG - a to absolutnie odpada w ciąży. Niestety na wieczór opatrunek mi wypadł, a w ciągu nocy ząb mnie tak rozbolał, że nie mogłam spać, spuchła mi cała lewa strona twarzy i czułam niesamowite ciśnienie w całej czaszce. Z samego rana udałam się do tej dentystki, która uznała, że ząb trzeba wyrwać. Niezbyt spodobała mi się ta opcja, bo dla mnie to ostateczność. Dostałam antybiotyk - amoksycyklinę, czy jakoś tak, bo wdało się zakażenie.

Na szczęście poszperałam trochę na internecie i doczytałam się że są różne możliwości leczenia kanałowego kobiet w ciąży, tj. przy użyciu mikroskopu endodontycznego czy elektronicznego endometru, dzięki czemu dentysta będzie mógł przeprowadzić leczenie bez prześwietlenia. Doczytałam się również, że są sytuacje w których kobiecie wykonuje się RTG, przy zachowaniu środków ostrożności tj. fartuch ochronny.

Zastanawia mnie czy te metody są skuteczne, czy są bezpieczne - np. to RTG, czy jest to refundowane itp.???
    Proszę o pomoc, ponieważ muszę działać szybko - ząb bardzo mnie boli, co uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie (tj. jedzenie, picie, nie mówiąc jak ciężko się z tym bólem pracuje)...

Senior Member
    nayana

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-02 zobacz kalendarz
    Daria, dzien sie konczy a jutrzejszy bedzie na pewno lepszy... Co tam tort przy dwietle innych zlych wadarzen otaczajacych nas na codzien, takze glowa do gory ja w ciezkuch chwilach mysle o tym co mnie w zyciu spotkalo pieknego i od razu lepiej sie robi

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    nayana

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-01-02 zobacz kalendarz
    Witaj Emilko, ja Ci niestety nie pomoge... Moze podzwon po roznych stomatologach i popytaj czy maja ten konretny sprzet ??

Senior Member
    Rolcia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-01 zobacz kalendarz
    Emilka o ile jest mi wiadome to prześwietlenie może nie jest wskazane w ciąży, ale zabronione jest tak naprawdę w 1 trymestrze że względu na kształtowanie się organów. Poza tym dawki promieniowania przy zębie są tak małe, że TV kineskopowy bardziej promieniuje :-P generalnie leczenie zębów w ciąży jest w pełni refundowane, jednakże może się okazać, że i tak zladujesz prywatnie , bo dentysci często nie chcą leczyć ciężarnych. Sugeruje odwiedzić inne gabinet na potwierdzenie konieczności usunięcia zęba, ale poszperaj w mecie za opiniami.

Senior Member Awatar hankaskakanka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-01-08 zobacz kalendarz
    Emilka ja też miała leczony ząb w ciązy, przez podanie lekarstwaI istniało również prawdopodobieństwo leczenia kanałowego. Na szczęście obeszło sie bez. Jest teraz wiele metod leczenia zębów które nie szkodzą kobietą w ciąży. Podzwoń, popytaj na pewno ktoś Ci pomoże nie pozwól sobie wyrwać zęba. Rtg na sto procent nie zrobią Ci w ciązy i nie liczyłabym na refundacje. Jak tak bardzo Cię boli idź prywatnie. Na razie weź paracetamol, mi lekarka powiedziała że można go brać 3 razy dziennie jak potrzeba i nic maluszkowi sie nie stanie tylko nie wiem jak to sie ma do tego antybiotyku który bierzesz
    Ostatnio edytowane przez hankaskakanka ; 30-09-15 o 21:08

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

styczniówki 2016

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów